Zavřít reklamu
  • přehřívání / rychlé vybíjení iPhone 5S #170

    Zdravím, asi před měsícem a půl se mi začal přehřívat a rychle vybíjet můj iP 5S. Hřál, i když jsem s ním nic nedělal a baterie při vyplé wifi a mobilních datech přes noc ze 100% spadla na 20%. Poté se mi ho už ani nepodařilo zapnout. V servisu mi řekli, že mi umřela baterie, tak jsem ji nechal vyměnit. Telefon jsem zapl, nabil na 100%, nechal vybít, ale problém stále přetrvává, prostě beze změny. Tak jsem ho z nouze i vyzkoušel dát do továrního nastavení, ale taky nic. Mám na něm prasklej displej, ale to už dýl jak rok, tak nevím, jestli to může mít třeba souvislost s tím? Dokázal by mi s tím někdo pomoct? Díky moc.

    přehřívání / rychlé vybíjení iPhone 5S #4199

    Pokud jsi zkoušel restore i hard reset, tak asi půjde o vadný čip. Rozbitých obrazovek jsem měl plno, ale souvislost s přehříváním bych nehledal.

    přehřívání / rychlé vybíjení iPhone 5S #4200

    Vadný čip čeho? Dá se s tím něco dělat?
    Jak říkám, rok a půl fungoval v pohodě a z ničeho nic se takhle pohřbil.

    přehřívání / rychlé vybíjení iPhone 5S #4202

    Ten taky. Vyzkoušel jsem snad už všechno, co se týče softwaru.
    Aaale. Zkusil jsem vytáhnout sim kartu a možná bych si dovolil říct, že je to lepší. Při nabíjení měla baterka klasicky okolo 35 - 35.7, výš to nešlo. Tak uvidím za pár hodin.

    přehřívání / rychlé vybíjení iPhone 5S #4203

    JimmyLouder píše:
    Vadný čip čeho? Dá se s tím něco dělat?
    Jak říkám, rok a půl fungoval v pohodě a z ničeho nic se takhle pohřbil.

    Ak vyskusas vselijake mozne praktiky ohladom SW a aj po vymene baterky to furt pretrvava, tak je problem v chipe a to v U2 IC.
    Najcastejsi problem ohladom nabijania/rychleho vybijania pri iPhonoch je tento chip v ramci HW. Cena 50€+ za opravu/preletovanie.
    No kedysi som nieco take mal tiez a nasiel som na SVK servis aj za 25€ stym, ze nedavali ti ziadnu zaruku ze to bude fungovat, ked to preletuju.
    Ale existuju taktiez doveryhodne/sikovne servisy ci na SK alebo CZ, ktory ti toto s radostou spravia 🙂

    Takze, bud nova doska alebo oprava ktora vyjde skoro rovnako cenovo (niekde aj drahsie).
    Ale prv si daj v nejakom servise zdiagnostikovat, kto sa tomuto rozumie a nielen ze, BATERKA odisla 🙂 (treba pohladat nejaky servis, ktory ti bude vyhovovat a rozumiet)

    A este: na akej casti hliniku citis ze sa prehrieva? V oblasti pod fotoaparatom na zadnej casti? teda cca v oblasti medzi SIM kartou a napisom iPhone?

    A to ze ti z nicoho nic prestal fungovat je pri tomto chipe uplne bezne (ak je to teda chipom).
    GL

    přehřívání / rychlé vybíjení iPhone 5S #4204

    Mi se to stává když se iPhone snaží nainstalovat aktualizaci Real Racing 3 na pozadí. Nic neřekne, ale stáhne 800 MB, pak instaluje, úplně zamrzne, pak dělá že se nic z toho nestalo a stahuje znova. Když to dělá potřetí tak místo volných 3GB mám 0,6. Pomůže když vypnu všechny aplikace a restartuju ho, až po dokončení instalace se uvolní místo.
    Další teorie: někdo se nonstop kouká kde jsi pomocí find my iPhone nebo friends.
    Další: odposlouchávání, zkus dát telefon k rádiu jestli vysílá... Pravděpodobnost je nízká, ale vyvraťme to experimentem a né myšlenkou:-D.

    přehřívání / rychlé vybíjení iPhone 5S #4205

    matom píše:

    JimmyLouder píše:
    Vadný čip čeho? Dá se s tím něco dělat?
    Jak říkám, rok a půl fungoval v pohodě a z ničeho nic se takhle pohřbil.

    Ak vyskusas vselijake mozne praktiky ohladom SW a aj po vymene baterky to furt pretrvava, tak je problem v chipe a to v U2 IC.
    Najcastejsi problem ohladom nabijania/rychleho vybijania pri iPhonoch je tento chip v ramci HW. Cena 50€+ za opravu/preletovanie.
    No kedysi som nieco take mal tiez a nasiel som na SVK servis aj za 25€ stym, ze nedavali ti ziadnu zaruku ze to bude fungovat, ked to preletuju.
    Ale existuju taktiez doveryhodne/sikovne servisy ci na SK alebo CZ, ktory ti toto s radostou spravia 🙂

    Takze, bud nova doska alebo oprava ktora vyjde skoro rovnako cenovo (niekde aj drahsie).
    Ale prv si daj v nejakom servise zdiagnostikovat, kto sa tomuto rozumie a nielen ze, BATERKA odisla 🙂 (treba pohladat nejaky servis, ktory ti bude vyhovovat a rozumiet)

    A este: na akej casti hliniku citis ze sa prehrieva? V oblasti pod fotoaparatom na zadnej casti? teda cca v oblasti medzi SIM kartou a napisom iPhone?

    A to ze ti z nicoho nic prestal fungovat je pri tomto chipe uplne bezne (ak je to teda chipom).
    GL

    Presne jak pises ty, presne v tom miste mi prijde, ze tam to nejvic hreje. Zkusim omrknout neco o tom chipu a uvidime co se s tim da delat.
    Ale kde vznikl problem je jasny, tohle zpusobila nabijecka z ciny, tak jsem aspon poucenej.

    Byl by nekdo ochotnej mi ten dil najit na ebay, abych vedel o co presne jde? A pustime se s mikropajkou do experimentovani 🙂 Dekuju.

    Johnny: Hehe 😀 iPhone je po ciste reinstalaci, takze v nem nic neni, ani SIM karta, presto hreje.

    přehřívání / rychlé vybíjení iPhone 5S #4206

    JimmyLouder píše:
    Ale kde vznikl problem je jasny, tohle zpusobila nabijecka z ciny, tak jsem aspon poucenej.

    Tak aspon vies a priznal si si sam chybu. Najcastejsie odpalenie toho chipu je pouzitim neoriginalnej nabijacky, pouzitim dlhodobeho vysokeho prudu pri nabijani.

    JimmyLouder píše:
    Byl by nekdo ochotnej mi ten dil najit na ebay, abych vedel o co presne jde? A pustime se s mikropajkou do experimentovani 🙂 Dekuju.

    YT VIDEO: https://www.youtube.com/watch?v=iH4xmbSpxoQ
    eBay chip: LINK

    Tu mas linky na ebay toho chipu a video ako sa to da vymenit. Ina metoda ako nahrievanim, "odlepenim", vycistenim, a nasledovnym "nalepenim" chipu teoreticky neexistuje 😀 Takze GL. Nieje to take jednoduche, ze zoberem mikropajku 😀 Ak chces si popisat otom, tak mi napis PM, studoval som to cca pol roka do zadu, kvoli istej vymene jedneho chipu na iP doske 🙂 ak sa chces dozvediet ako a čo k tomu a pod.
    Ale je na zahranicnych forach otom miliony topic-ov, tak len číítať 🙂

    Ak si zadas do googlu nieco ohladom U2 IC chip-u, tak najdes aj ake testy/experimenty spravit, ze ci to je fakt on chybny a pod. ako dlho nabija pri takych nastaveniach onakych a miliony moznosti 🙂 je to kazdopadne zaujimava tema ak ta to samozrejme zaujima 😀
    GL

    přehřívání / rychlé vybíjení iPhone 5S #4207

    Zajímá a půjdu do toho. 😀
    Ten telefon je v tomhle stavu stejně neprodejnej, jelikož mám i čáru přes displej. Tak buď ho oživím, anebo půjde do křemíkového nebe. Ale to by mi bylo líto.
    Píšu tedy PM. Děkuju. 🙂

    edit: Tak nepíšu "Odeslaný formulář je neplatný. Zkuste jej odeslat znovu."

    přehřívání / rychlé vybíjení iPhone 5S #4208

    JimmyLouder píše:
    Zajímá a půjdu do toho. 😀
    Ten telefon je v tomhle stavu stejně neprodejnej, jelikož mám i čáru přes displej. Tak buď ho oživím, anebo půjde do křemíkového nebe. Ale to by mi bylo líto.
    Píšu tedy PM. Děkuju. 🙂

    edit: Tak nepíšu "Odeslaný formulář je neplatný. Zkuste jej odeslat znovu."

    Soukromé zprávy jsou bohužel ještě ve verzi beta, takže vydržte. Maká se na tom. 😀

    přehřívání / rychlé vybíjení iPhone 5S #4209

    Kluci a co s tim vymýšlíte? Vždyť stačí nahodit phpBB a funguje vsechno, včetně zpráv a BB kódů 😛

Odpověď na: přehřívání / rychlé vybíjení iPhone 5S

celý text

.