Zavřít reklamu
  • iPhone 5s si dělá co chce / VIRUS? #872

    Ahoj, můj telefon iphone 5s si občas dělá co chce. Když píšu zprávu tak píše nesmysly (např. jjsualsjkblwje) nebo si sází smajlíky, v menu se samy otevírají aplikace, sám telefonuje, ale nejčastěji se sekne a po odemčení zase chvíli funguje dobře. Předcházela tomu hláška v prohlížeči "Vaše zařízení je zavirováno..." (nepřesně formulováno...). Telefon jsem celý smazal, nastavil jako nové zařízení ale stále to dělá. Ze zkušeností bych si myslel, že se jedná o virus... Neměl někdo prosím podobný problém? Co může být řešením?

    iPhone 5s si dělá co chce / VIRUS? #6713

    Nemáte náhodu jailbreak? Pokud by se zbláznil čip, tak se iPhone asi vůbec nefungoval, zasekával by se a na obrazovce by se objevila hláška "kernel panic".

    iPhone 5s si dělá co chce / VIRUS? #6714

    Nebyl náhodou měněný display? Stavalo se mi to na iPad mini při výměně za nekvalitní display. Tak si začal dělat co se mu chtělo jako by ho někdo ovládal 😀

    iPhone 5s si dělá co chce / VIRUS? #6715

    Nemal si nahodou pripojeny ventilator z ciny?

    iPhone 5s si dělá co chce / VIRUS? #6716

    Vypadá to na poškození digitizéru. Virus by tam podlě mě nebyl pokud máte novější iOS (9.3-10.2).

    Poškození digitizéru se stává převážně když Vám mobil spadne, nebo se do něho dostane kapalina nebo se špatně nainstaloval.

    Doporučuji k servisu a tam Vám určitě řeknou jaká to bude příčina.

    iPhone 5s si dělá co chce / VIRUS? #6717

    Virus by som z možností určite vylúžil. Pretože dostať vírus do systému iOS je takmer nemožné. Ako radu by som Vám poradil obnoviť továrenske nastavenie, a neobnovovať zo zálohy. Myslím si že by to mohlo byť aj niečo s displayom, pretože predsa sám telefón by nič neurobil. Pokiaľ ste niečo sťahovali, nejakú aplikáciu z internetu, alebo niečo podobné tak sa to stať mohlo. Ale ako vírus by som to nenazval.
    Pozerám aj iné fóra, kde by som mohol nájsť riešenie na Váš problém, a niečo som našiel. Kopírujem príspevok z fóra.

    Citujem: "5S nereaguje, mrzne, robí si čo chce
    Zdravím, chcel by som porposiť o radu iphone 5S.

    Teléfon mám úplne zblbnutý. Po odblokovaní teléfónu do pár sekúnd display stmavne, so svetlejšími či tmavšími čiarami a dá sa povedať preblikáva, nič neurobím a otvorí si nejakú aplikáciu, nereaguje správne na moje pokyny, mrzne a nereaguje. Keď telefón zablokujem a odblokujem tak na ozaj pár sekúnd je všetko ok - pekný čistý display, telefón reaguje...ale po možno 3 sekundách to hneď začne blbnúť...

    Je pravda že mám prasknuté len sklo na display(ale pred aktualizáciou som tak fungoval mesiac.) Telefón sa mi aktualizoval IOS na 10.2 po dokončení inštalácie sa tento problém hneď prejavil.
    Predpokladal som že telefón má problém s touto aktualizáciou tak som podľa návodov spravil downgrade späť na 10.1. Downgrade prebehol bez problémov, no problém to nevyriešilo, spravil som aj obnovenie iphonu cez itunes no znova to isté.

    Čo s tým?"

    Ako tu pán/pani píše, má puknutý display, čo určite hrá rolu v jeho probléme, a myslím že aj máte puknutý display aj vy, tak máte podobný problém ako on/ona. Odporúčam v takom prípade vymeniť display, a pokia Váš display aj bol menení určite môže byť zádrhel aj v tomto prípade. Takže moje radu sú: Určite obnoviť továrenské nastavenie, to je najlepší spôsob. Pokiaľ nezaberie skúste pohľadať nejaké rady na Google, po príde na iných forách ohľadom iPhonoch. Ak nepomôže ani tento spôsob, odporúčam ísť do autorizovaného servisu, a tam budú určite vedieť viac než mi tu.

    S pozdravom Andrej Spodniak.

    Snáď pomôže. 🙂

    iPhone 5s si dělá co chce / VIRUS? #6718

    Display prasknutý nemám a je původní, telefon jsem nenamočil ani mi nespadl. Mám ho 2 roky a 13dní a vypadá jako nový, dávám si na to veliký pozor...

    Včera jsem celé odpoledne věnoval telefonování s podporou apple. Obnovil jsem několikrát IOS, ale bez výsledku. Sami tento problém nedokázali pojmenovat, a po 3h hovoru mě odkázali na diagnostiku do servisu, takže jsem zvědav, co vymyslí tam. Technik na podpoře se domníval, že by se mohlo jednat o problém s připojením display k základové desce, ale to se po telefonu poznat nedá.

    Děkuji všem za příspěvky 🙂
    Po vyřešení problému zde napíšu příčinu i opravu, pro další "šťastlivce"...

    iPhone 5s si dělá co chce / VIRUS? #6719

    Problém vyřešen. Byla to porucha flex kabelu, který je náchylný na jakýkoli tlak. Sice mi to nikde nespadlo, ale dobrá... Mění se celý přední panel, takže mě to vyšlo na 2700,- v neautorizovaném servise. Jak jsem psal výše, telefon je starý 2 roky a 16 dní, takže je to zkrátka ta součástka, co se vám pokazí hned po záruce (všichni víme, jak se jí říká sprostě 😀 ) a technik mi to potvrdil. Proč by někdo dělal nesmrtelný telefon? Apple je prostě stejný jako každý druhý výrobce vibrátorů, tohle je pro ně kšeft. Zklamalo mě to, čekal jsem od společnosti Apple víc než jen kvalitu na 2 roky.

    iPhone 5s si dělá co chce / VIRUS? #41851

    Čaute ľudia,
    Potvrdzujem tento problém aj s inými iphonmi sám si ho nedokážem vysvetliť... Mal som Iphone 6 asi tak 2 roky no potom začal sám písať, otvárať aplikácie, sám fotil a mnoho ďalších vecí. Na mobile som mal v minulosti nejaké hry a myslel som že tie hry neprospievajú tomu iphonu a že tými hrami som ho zničil. No neskôr som si od otca požičal jeho starý iphone SE ktorý používal tiež 2 roky a 1 rok bol odložený a nikto s ním nič nerobil. Prehodil som SIM všetko fungovalo tak jak má pozeral som si nové posty, chatoval s kamošmi... No o 30 minút mi iphone SE začal robiť presne to isté čo Iphone 6. Myslel som že je to iba zlý sen že nefunguje každý iphone ktorého sa dotknem.. Rozhodne si nemyslím že za tým všetkým stál vírus, skôr si myslím, že výrobcovia mobilov vrátane apple nechcú vyrobiť mobil ktorý bude non stop fungovať - niekto to už spomenul.
    Vtom prípade som z apple sklamaný. Teraz sa snažím používať mobil čo najmenej a čoskoro budem mať nový mobil..

    iPhone 5s si dělá co chce / VIRUS? #41859

    tohle dělá blbej kabel nebo blbá nabíječka

    iPhone 5s si dělá co chce / VIRUS? #42198

    dobry den, mam stejny problem s iphone 7. Obrazovka zsedne a telefon si zacne delat co chce, vola, pise zpravy, meni nastaveni, otevira aplikace a prohlizece, v tu chvili je neovladatelny a nejde ani vypnout. Jednou se mi i zmenil jazyk na nejakou cinstinu nebo co to bylo. A telefon je klasika po zaruce...

    iPhone 5s si dělá co chce / VIRUS? #42261

    Tak teda aké je riešenie priatelia? Už asi 2 roky s týmto zápasím s iPadom mini 2. Po čase používania prepína medzi aplikáciami. Keď vypnem a zapnem obrazovku, chvíľu ostal v pohode ale potom zase. Skúšal som vyčistiť aj porty, kde sa spája flex kabel z displeja, ale nepomohlo. Jediné, čo pomohlo bolo, keď som dal jas na minimum. Držal sa lepšie, ale predsa len po cca asi 10 minútach znovu. Tak som si myslel, že by pomohla výmena digitizéra. Ale ani po tejto výmene sa nič nezmenilo. Napokon som nedávno vymenil predný dotykový panel. No hneď po výmene sa to zhoršilo, prepína už okamžite... Vie teda niekto, čo sa s tým dá robiť? Mám podozrenie, že to môže byť už len ten daný konektor z matičnej dosky, na ktorý sa spája flex kábel predného displeja. Ale toto si už nedokážem sám overiť...

    iPhone 5s si dělá co chce / VIRUS? #47585

    Můj mobil si taky dělal co chtěl .. dala jsem ho na dva dny do rýže a už funguje jako před tím..

    iPhone 5s si dělá co chce / VIRUS? #47832

    To isté sa robí mne a aj mojej kamoške čo má iphone XS ja mám iní mobil Elephone U3H a to isté sa mi robí mobil som si utrela a buchla som po ňom a prestalo to len že potom po 3 dňoch zase mám mobil s Číny a potom moja kamoška čo má iphone XS jej to robí furt prosím vás poradíte nám? Nevieme čo s tým a bojíme sa že sa to bude čím viac ďalej zhoršovať.... Deje sa to samozrejme aj na iné značky nie len iphone.

Odpověď na: iPhone 5s si dělá co chce / VIRUS?

celý text

.