Zavřít reklamu
  • Trvala zaloha fotiek v icloude #682

    Dobry den Mam taku otazku.. Mam nastavenu icloud fotokniznicu do ktorej sa mi odosielaju vsetky fotky ktore odfotim na iphone. Ak niektoru znich vymazem tak sa vymaze aj v icloud fotokniznici. Ako nastavit aby tam ostala natrvalo? Pytam sa preto lebo vsetky fotky sa mi takto ukladaju aj do macbooku do aplikacie Fotky a nie vsetky potrebujem tym padom na iphone.. Da sa aspon niektora z tychto moznosti zrealizovat? Ak ano ako? Dakujem

    Trvala zaloha fotiek v icloude #6115

    Nenastavíš, to je poita iCloudu a jeho primárny účel.

    Pokiaľ chceš takto použiť Apple platformu, tvoja jediná šanca bude vytvoriť zdielaný photostream, avšak treba mať na pamäti, že je tam síce neobmedzené úložisko fotiek, no za cenu nižšej kvality.

    Trvala zaloha fotiek v icloude #6116

    Cize ak chcem plnu kvalitu tak vyuzit nejaku konkurencnu sluzbu asi. Najlepsie vychadza google fotky ale im dat fotky to sa radsej obesim. Rozmyslal som nad nejakym domacim cloudom. aky odporucate? viem ze ma nieco take Western Digital. Ponuka nieco take aj nejaka ina firma? ak ano mate skusenosti?

    Trvala zaloha fotiek v icloude #6117

    Google pokiaľ viem tiež znižuje kvalitu fotiek (opravte ma ak sa mýlim, v minulosti to tak bolo). Potom skôr One Drive od MS možno, alebo služby typu Dropbox. S osobnými cloudami nemám skúsenosti, snáď poradí niekto iný.

    Mimochodom (možno budeme múdrejší), aký je dôvod mazať niektoré fotky na iPhone a rozmýšlať nad riešením, kde budú v cloude zálohované?

    Trvala zaloha fotiek v icloude #6118

    Nie kazdu a nie na cely zivot chcem tie fotky tam mat zobrazovane.. hlavne kvoli pamati.. mam momentalne 64gb iphone 6 a uz takzmer plny.. chcem ich mat niekde kde sa nevymazu. Ale hlavne nech sa tam davaju automaticky

    Trvala zaloha fotiek v icloude #6119

    takhle funkce iCloudu neni spatna, kazdopadne jako zalohu ji nepouzivejte, samotny Apple na tohle upozornuje - https://support.apple.com/cs-cz/HT204264

    Zálohování fotek a videí

    Když si zapnete Knihovnu fotografií na iCloudu, vaše fotky a videa se automaticky nahrají na iCloud. Nebudou se duplicitně ukládat i do zálohy na iCloudu. Každopádně doporučujeme uchovávat si záložní kopie knihovny. Fotky a videa si z webu iCloud.com můžete stáhnout do počítače a uložit je jako samostatnou knihovnu, přenést je do jiného počítače pomocí aplikací Přenos obrázků nebo Fotky nebo je uložit na samostatný disk.

    Trvala zaloha fotiek v icloude #6120

    V tomto prípade ti Apple ponúka najvhodnejšiu službu – iCloud. Nikde inde tie fotky nebudú vo väčšom bezpečí. Domáci kloud je tiež nabúrateľný a navyše, ak ti odídu disky si nahratý aj so všetkými fotkami za celý život...

    Proste na tvojom mieste by som použil iCloud, na zariadeniach, kde si to kvôli pamäti nemôžeš dovoliť zapol optimalizovanie knižnice, a v prípade potreby dokúpil na iCloude väčšie množsto dát, tie ceny za súkromie dát, ich zabezpečie a pohodlné používanie s automatickou synchronizáciou sú zanedbateľné.

    Trvala zaloha fotiek v icloude #6121

    iCloud prenasa plnu kvalitu fotiek aj videi??

    Trvala zaloha fotiek v icloude #6122

    Gatto píše:
    iCloud prenasa plnu kvalitu fotiek aj videi??

    Medzi Photo Libray áno, synchronizácia ale prebieha, len pokiaľ máš iPhone pripojený k wifi (nezožerie ti to dáta/je to rýchlejšie pri väčšom objeme dát), máš viac ako 20 % baterky a nemáš zapnutý Low Power mode.

    Trvala zaloha fotiek v icloude #6123

    Chapem a aky je rozdiel medzi icloud fotokniznicou a moj fotostream?

    Trvala zaloha fotiek v icloude #6124

    My Photo Stream:

    – synchronizované fotky sa nepočítajú do iCloud úložiska
    – synchronizované fotky majú nižšiu kvalitu
    – nesynchronizuje videá
    – limitovaná synchronizácia (tuším 1000 fotiek/fotky posledných 30 dní)
    – iTunes sa dá používať na synchronizáciu fotiek

    iCloud Library je v podstate podobná služba, ale synchronizované fotky sa počítajú do iCloud úložiska, pretože sú synchronizované v plnej kvalite bez limitov (samozrejme okrem iCloud Storage). Služba synchronizuje rôzne formáty (RAW, png, tiff...) aj videá automaticky a máš ku svojím fotkám prístup praktický z hociktorého počítača na svete vďaka icloud.com. Táto služba už ale nespolupracuje s iTunes a nieje tak možné iPhone synchronizovať.
    Toto je momentálne najlepšie a najpokročilejšie a najpohodlnejšie riešenie.

    Potom je ešte Shared Photo Stream, ktorý sa dá využívať popri použití oboch službieb spomenutých vyššie. Shared Photostream, ako už názov napovedá slúži na zdielanie fotiek. V praxi to znamená, že ak chceš niekomu ukázať množstvo fotiek, jednoducho ich označíš a vytvoríš z nich photostream, ktorý sa dá jednoducho zdielať s kýmkoľvek bez ohľadu na to aký systém či zariadenie používa – vzhľadom na to má buď webové rozhranie, alebo sa prehliada v Photos appke pri Apple platforme. Malý plus tu môže byť možnosť komentovať a hodnotiť fotky. Fotky sú v nižšej kvalite, ale niesi limitovaný, takže kľudne môžeš zadarmo, bez toho aby sa to počítalo čo i len do iCloud storage zdielať povedzme 2000 fotiek (ako som už písal nie v plnej kvalite). Služba sa dá využiť aj na osobné účely, to znamená, bez možnosti zdielať s niekym takýto album, inak povedané, vytvoríš si "vlastný photostream"/album , ktorý budeš vidieť len ty a do ktorého môžeš ukladať neobmedzené množstvo fotiek bez nejakého zaplnenia pamäte.

    Trvala zaloha fotiek v icloude #6125

    Diky, este som sa chcel opytat ze pokial mam zapnutu Library, tak na inom iPhone ked som to dal urobit tak urcite fotky sa preniesli do iCloudu a v telefone zostali iba nahlady a ked chcem vidiet fotku v plnej kvalite musi sa stiahnut. Dal som to optimalizovat kvoli tomu ze to bol 16GB model. Teraz vsak mam vacsiu pamat a nechcel by som aby sa mi stale stahovali fotky, je mozne to takto nastavit?

    Ked zapnem Library napise mi ze "Synchronizacia fotiek cez iTunes nie je podporovana pri zapnutej iCloud Fotokniznici. 2207 fotiek bude odstranenych. Moznosti Odstranit fotky alebo Zrusit 🙂

    Trvala zaloha fotiek v icloude #6126

    Ak tomu rozumiem správe, už nemáš to 16 GB zariadenie, ale nové, ktoré má vyššiu kapacitu a chceš mať fotky v originál, pôvodnej veľkosti?

    Mimo toho máš ešte iný iPhone, ktorý je nastavený k použitiu iCloud Photo Library, takže fotky máš dostupné aj na icloud.com/v Macu v appke Photos, či inom zaraidení v Photos.

    — pokiaľ je to takto, tak všetky fotky máš na iCloude

    To znamená, že môžeš kliknúť na odstrániť 2207 fotiek, s tým že sa odstránia a odznova sa tam nahrajú tie, ktoré máš dostupné v iCloud Library (icloud.com/Photos v macOS/Photos v iOS). Týmto krokom budú všade tie isté fotky, aj na tom inom iPhone, ktorý je nástupca toho 16 GB (ak tomu rozumiem správne)

    — tento proces nahrávania fotiek však môže trvať aj hodiny vzhľadom na rýchlosť tvojho internetového pripojenia a veľkosti tvojej iCloud Photo library

    Trvala zaloha fotiek v icloude #6127

    Ano uz mam 128GB a chcem mat vsetky fotky a videa v originalnej velkosti. Ten druhy 16GB iPhone nie je moj, je iba v rodine, to som ho uviedol ako priklad, dany telefon ma iny iCloud. On so mnou nijako nesuvisi..

    Cize ked sa vsetko vymaze tak sa znova vsetko aj nahraje spat v originalnej povodnej velkosti?

    Internet mam dostatocne rychly (na wifi cca 130-180MBps podla ookla speedtest)

    Trvala zaloha fotiek v icloude #6128

    Áno, telefón sa "prepne" do iCloud Photo library, kde už bude ťahať plné rozlíšenie z iCloudu. Pokiaľ nezapneš optimalizovanie iCloud Library.

Odpověď na: Trvala zaloha fotiek v icloude

celý text

.