Zavřít reklamu
  • iOS 11 – První dojmy #7638

    Musíš sa na novo prihlásiť a stiahnuť betu pre ios11 aspoň tak to bolo u mna

    iOS 11 – První dojmy #7639

    Sandra píše:
    Tak mám public beta nainstalovanou a zdá se, že je všechno zatím víceméně v pořádku. iOS 11 se mi vizuálně hodně líbí, jsou použité lepší fonty v horním řádku, vejde se mi tam víc informací. Prvních pár hodin to dost žralo baterku a iPhone SE se hodně zahříval, ale uklidnilo se to a už je to normální. Nejdřív mi nešlo stáhnout do iBooks moje knížky z iCloud, ale nakonec se to taky vzpamatovalo a už to jde. Jediné, co nefunguje, je otevření aplikace z notifikace na uzamčené obrazovce, to prostě nefunguje. A občas nejde z multitaskingu ukončit aplikaci a chybí tam plocha. Jinak je všechno v pořádku a normálně funkční.

    Aké lepšie fonty? Apple používa a bude pekne dlho používať písmo, ktoré sám vyvinul, čo sa hornej lišty týka, vyzerá na vlas rovnaké ako to v iOS 10, v typoch a rezoch by som rozdiel teda nehľadal, maximálne tak tracking, skôr to však vidím na symboly, respektíve ikony, baterka je užšia, no paradoxne dlhšia, myslím, že aj "lokalizačná šípka" má jemnú zmenu a nakoniec systém zobrazovania signálu operátora prešiel kompletným redizajnom.

    iOS 11 – První dojmy #7640

    majdy píše:

    Sandra píše:
    Tak mám public beta nainstalovanou a zdá se, že je všechno zatím víceméně v pořádku. iOS 11 se mi vizuálně hodně líbí, jsou použité lepší fonty v horním řádku, vejde se mi tam víc informací. Prvních pár hodin to dost žralo baterku a iPhone SE se hodně zahříval, ale uklidnilo se to a už je to normální. Nejdřív mi nešlo stáhnout do iBooks moje knížky z iCloud, ale nakonec se to taky vzpamatovalo a už to jde. Jediné, co nefunguje, je otevření aplikace z notifikace na uzamčené obrazovce, to prostě nefunguje. A občas nejde z multitaskingu ukončit aplikaci a chybí tam plocha. Jinak je všechno v pořádku a normálně funkční.

    Aké lepšie fonty? Apple používa a bude pekne dlho používať písmo, ktoré sám vyvinul, čo sa hornej lišty týka, vyzerá na vlas rovnaké ako to v iOS 10, v typoch a rezoch by som rozdiel teda nehľadal, maximálne tak tracking, skôr to však vidím na symboly, respektíve ikony, baterka je užšia, no paradoxne dlhšia, myslím, že aj "lokalizačná šípka" má jemnú zmenu a nakoniec systém zobrazovania signálu operátora prešiel kompletným redizajnom.

    Přesně ten lepší font, který tam je použitý a rozdíl mezi iOS 10 s iOS 11 je patrný na první pohled. Dej si dvě zařízení vedle sebe a uvidíš ten rozdíl. Aspoň tedy iP 5S s iOS 10 a iP SE s iOS 11, u nich je vidět rozdíl i při letmém pohledu.

    iOS 11 – První dojmy #7641

    Sandra píše:

    majdy píše:

    Sandra píše:
    Tak mám public beta nainstalovanou a zdá se, že je všechno zatím víceméně v pořádku. iOS 11 se mi vizuálně hodně líbí, jsou použité lepší fonty v horním řádku, vejde se mi tam víc informací. Prvních pár hodin to dost žralo baterku a iPhone SE se hodně zahříval, ale uklidnilo se to a už je to normální. Nejdřív mi nešlo stáhnout do iBooks moje knížky z iCloud, ale nakonec se to taky vzpamatovalo a už to jde. Jediné, co nefunguje, je otevření aplikace z notifikace na uzamčené obrazovce, to prostě nefunguje. A občas nejde z multitaskingu ukončit aplikaci a chybí tam plocha. Jinak je všechno v pořádku a normálně funkční.

    Aké lepšie fonty? Apple používa a bude pekne dlho používať písmo, ktoré sám vyvinul, čo sa hornej lišty týka, vyzerá na vlas rovnaké ako to v iOS 10, v typoch a rezoch by som rozdiel teda nehľadal, maximálne tak tracking, skôr to však vidím na symboly, respektíve ikony, baterka je užšia, no paradoxne dlhšia, myslím, že aj "lokalizačná šípka" má jemnú zmenu a nakoniec systém zobrazovania signálu operátora prešiel kompletným redizajnom.

    Přesně ten lepší font, který tam je použitý a rozdíl mezi iOS 10 s iOS 11 je patrný na první pohled. Dej si dvě zařízení vedle sebe a uvidíš ten rozdíl. Aspoň tedy iP 5S s iOS 10 a iP SE s iOS 11, u nich je vidět rozdíl i při letmém pohledu.

    Ale aký je to lepší font?

    Apple používa len jeden a to svoj vlastný San Francisco, ktorý má síce rozsiahlú rodinu, no schválne som si to včera hodil do editoru a nemám pocit, že by sa font líšil, ale tak však postni screeny, radšej raz vidieť ako 100x hovoriť...

    iOS 11 – První dojmy #7642

    Ježkovy zraky, nevím, prostě to vypadá jinak a líbí se mi to víc.

    iOS 11 – První dojmy #7643

    Sandra píše:
    Ježkovy zraky, nevím, prostě to vypadá jinak a líbí se mi to víc.

    Však OK, to nikto nikomu neberie, ale screeny by boli fajn, zaujíma ma to, keďže sa typografii venujem... tiež je možné, že sa jedná o špecifický bug daného zariadenia ak sú rozdiely v type písma v menubare tak jasne viditeľné.

    iOS 11 – První dojmy #7644

    Ahoj. Už někdo zkoušel na ios 11 s iphone 5s nefunkční touch ID?

    iOS 11 – První dojmy #7645

    SanduQi píše:
    A ten dark mode proste nebude a nebude..

    I have found Steps for Disable/ Enable iOS 11 “Smart invert” Dark Mode on iPhone, iPad : https://www.howtoisolve.com/disable-enable-ios-11-smart-invert-dark-mode-iphone-ipad/

    iOS 11 – První dojmy #7646

    vyšla ios 11 beta 4 je už stabilná? či ešte radšej počkať na primárnom iphone?

    iOS 11 – První dojmy #7647

    Mám public beta od první verze na primárním iPhonu a nemůžu si stěžovat.

    iOS 11 – První dojmy #7648

    iOS 11 developer beta 4
    Výkon
    První verze iOS 11, jenž je konečně alespoň trochu optimalizovaná co se týče rychlosti. Žádná prodleva při otevírání / zavírání aplikací. iPhone se nepřehřívá při normálních operacích a benchmark vytáhl o něco vyšší číslo na multi-core render, než na předešlé betě.
    Bylo na čase 🙂
    Baterie
    O něco lepší, ale stále bolí se na ní dívat.
    Rozhodně zlepšení oproti přdešlým betám, nicméně při normálním každodením použití jsem musel iPhone ve 4 odpoledne dát na nabíječku při nějakých 30% (ráno v 7 100%), nicméně použití telefonu je u mě na vysoké úrovni, věřím, že nomrální uživatel by to na Betě 4 nějak dotáhl až do večera. Ale kolem a kolem stále lepší, než Beta <4, kdy při použití základních aplikací, jako prohlížeč / soc. sítě baterie vyloženě mizela před zraky 10% za 10 minut iPhone pomalu hořel.
    UI/UX hlavní novinky

    • Kromě změn v nastavení co se týče čistoty jsme se dočkali konečně upravených ikonek aplikací, jenž jdou více v tempu s iOS11.
    • Nejkrásnější novinka na nás čeká na lockscreenu / v notifikačním centru, kdy Apple vyslyšel naše prosby a přidal "swipe to..." funkci opět zpět na notifikace, takže přetažením notifikace doleva zavřete, doprava otevřete. Konečně!
    • Další změny si všimnete, když otevřete notifikaci skrze lockscreen se zamčeným iPhonem. Máme zde úplně nové prostředí odemknutí iPhonu, na podobný styl jaký nám představil AppStore. Moc hezké. A stále to k mému doufání potvrzuje čtečku otisku prstů v displayi, ačkoli poslední zprávy to spíše vyvrací.
      Bugy
    • Stále trvá bug, kdy máte zakázanou rotaci, přejdete do portrait mode aplikace přes app switcher a začnete psát - zařízení dostane re-spring.
    • Na lockscreenu pokud přejdete do sekce widgetů aplikací, odemknete telefon, opět zamknete tak se nacházíte na sekci widgetů, ovšem pouze vizuálně, jelikož pod nimi jsou notifikace, kterých se můžete "dotknout" a pracovat s nimi. Našel jsem, jak se s tímto vypořádat: když se vám toto stane, swipujte na obrazovce doprava, jakobyste chtěli na notifikacích do panelu widgetů, pak zpět a vualá, jste na notifikacích. Jinak se toho zbavit nedá.
    • Facebook Messenger stále velmi špatné chování i na iOS 11 beta 4 - zde to asi leží na vývojářích Facebooku.
      Shrnutí iOS 11 beta 4
      1) Pokud jste na jedné z předešlých beta verzí iOS 11 rozhodně upgradujte! Posun ve výkonu i baterii zde je, sice ne takový, jako byste downgradenuli na iOS 10, ale je. Posouváme se. Věřím, že do září na tom bude Apple s optimalizací skvěle.
      2) Jestliže čekáte na iOS 10.3.3 na stabilní betu iOS 11, kam můžete přejít, pak je dle mého názoru Beta 4 ta pravá verze, avšak pořád si po stránce výkonu a baterie pohoršíte.

    iOS 11 – První dojmy #7649

    Já jsem z iOS 11 celkem nadšený. Ovládací centrum se mi moc líbí. Udělal jsem krátké prezentační video, za pomoci funkce screen recording, jak vypadá a funguje controlcentre.

Odpověď na: iOS 11 – První dojmy

celý text

.