Zavřít reklamu
  • iCloud fotky #936

    Zdravím. Jde nějak nastavit aby se mi fotky posílaly na iCloud, ale když je vymažu v telefonu na iCloud zůstaly? Peru se s tím už dva dny. Díky.

    iCloud fotky #6835

    Nevymazání fotky z icloudu po vymazání z iPhone podle mě nejde.Je to prostě synchronizace...Jestli ti fotky zabírají moc místa,dej si optimalizaci fotek v iPhone,mají potom jen par Kb a na icloudu zůstanou v původní kvalitě.Fotky na iCloud se posílají automaticky,když jsi na Wi-Fi.Teda jestli to nemáš vypnuté.

    iCloud fotky #6836

    Díky :). No to je celkem na nic, ale nějak se s tím tedy poperu a holt budu zálohovat i na disk. Každopádně ještě jednou díky. 🙂

    iCloud fotky #6837

    ještě upřesním,když omylem smažeš fotku,zůstane ti min.30 dní na icloudu v koši.využil jsem to už nekolikrát.Stejně se dájí obnovit i soubory,které jsou uloženy na icloud drive. Stačí se přihlásit na icloud.com a vše obnovíš.

    iCloud fotky #6838

    Tak jak píšeš fungují Fotky od googlu. Taky jsem se s iCloudem pral a prostě to nejde, což je pro mě řešení k ničemu. Jelikož jsem přešel z androidu, tak používám ty Fotky a další výhoda je, že to úložiště je bez omezení, takže tam mám všechny fotky za posledních několik let. Nevýhoda této aplikace ovšem je, že neposílá nové fotky automaticky, ale je potřeba aplikace spustit, následně začne upload a fotky/videa už dál posílá i na pozadí.

    iCloud fotky #6839

    A na ty fotky se dá taky přihlásit nějak z netu? Plus ještě teda nejsou nějak sdílený že ne? 😀 😀 Ale jako štve mě to, protože jako jinak je iCloud dobře vymyšlený, klidně bych to tam pak nějak přesunula třeba jako na něco klikla a čau. Mám to propojený i s Macem. Škoda no 🙁

    iCloud fotky #6840

    iCloud je skvelá služba, ale od počiatku ako vznikla (tuším cca okolo roku 2011, keď nahradila "me", respektíve MobileMe, akého si predchodcu iCloudu) sa jednalo o službu, ktorá zabezpečuje ekosystém, jednotnosť a uľahčuje používateľovi prácu, inými slovami je to synchronizačná služba.

    To aby fotky ostali niekde, keď sa vymažú z iPhonu je úplne mimo filozofiu a teda nedáva zmysel. Treba na to zabudnúť a zbaviť sa zlozvykov z minulosti.

    Google či MS Cloudy fungujú inak, ja to nazývam neinteligentne služby... v podstate ponúkajú len akýsi cloudový externý HDD, s ktorým si robia čo chcú oni, nie to čo chcete vy...

    Google služba s aplikáciou fotky, ktorá tu bola spomenutá je horšia alternatíva, fotky "donekonečna" ukladá v zníženej kvalite (pokiaľ sa nič nezmenilo o čom pochybujem, kvôli serverom a marketingu), fotky používa (alebo môže ak sa Googlu zapáči) na svoje vlastné komerčné účely (menšie súkromie) a nefunguje tak "inteligentne ako iCloud", plus, keď si zoberiem, že iCloud dokáže taktiež ukladať neobmedzené množstvo fotiek rovnako v zníženej kvalite, tak ako Google – volá sa to Shared Photostream.

    iCloud fotky #6841

    přesně jak tu padli, iCloud je nutnost pro synchronizaci dat, záloh, ale na fotky absolutně nepoužitelná služba. žádoucí je prostě nafotit hrmady fotek/videí a ty odeslat do cloudu, ale taky, když je nechci mít v telefon a to ani ani v náhledu, tak je prostě ze zařízení vymažu s tím, že na cloudu je stále budu mít a to iCloud prostě neumí. ve snížené kvalitě znamená u googlu tuším úpravu fotek s rozlišením nad 16Mpx, ale ikdyž tam nahrávám fotky ze zrcadlovky 24Mpx, tak rozdíl v kvalitě je neznatelný, teda pokud bych nechtěl pořídit zvětšeninu na plakát. a rozhodně to není tak, že google ty fotky může používat jak chce a kde chce, nemůže s nima dělat vůbec nic. používám jak služby od MS, googlu a applu a primárně používám iphone, protože lepší telefon není 🙂 , ale rozhodně nepovažuju vsechno od applu automaticky za the best, když tomu tak není.

    iCloud fotky #6842

    vormen píše:
    přesně jak tu padli, iCloud je nutnost pro synchronizaci dat, záloh, ale na fotky absolutně nepoužitelná služba. žádoucí je prostě nafotit hrmady fotek/videí a ty odeslat do cloudu, ale taky, když je nechci mít v telefon a to ani ani v náhledu, tak je prostě ze zařízení vymažu s tím, že na cloudu je stále budu mít a to iCloud prostě neumí. ve snížené kvalitě znamená u googlu tuším úpravu fotek s rozlišením nad 16Mpx, ale ikdyž tam nahrávám fotky ze zrcadlovky 24Mpx, tak rozdíl v kvalitě je neznatelný, teda pokud bych nechtěl pořídit zvětšeninu na plakát. a rozhodně to není tak, že google ty fotky může používat jak chce a kde chce, nemůže s nima dělat vůbec nic. používám jak služby od MS, googlu a applu a primárně používám iphone, protože lepší telefon není 🙂 , ale rozhodně nepovažuju vsechno od applu automaticky za the best, když tomu tak není.

    Naopak, iCloud je vôbec navhodnejšia služba na synchronizáciu fotiek, pretože je plne automatická a tak prostá a jednoduchá, že to jednoduchšie byť už ani nemôže, ak to tak užívateľ nevidí, problém bude v ňom. Celkom nerozumiem načo nafotiť fotky, ktoré nechcem mať "dostupné" v telefóne, iCloud zabezpečuje práve skvelú fotoknižnicu, ktorá môže byť rozsiahla niekoľko rokov, užívateľ tak má prístup ku všetkému a ak nechce všetko nechať fyzicky v telefóne, zapne optimalizáciu a iCloud opäť AUTOMATICKY optimalizuje knižnicu o staré a neprehliadané fotky – inteligentne. Naozaj nevidím dôvod, ani som sa nikdy nestretol s požiadavkou či prípadom kedy ktokoľvek v mojom okolí potreboval mať fotky na desiatich rôznych miestach, skôr opačne, každý to chce mať pokope...

    Čo sa týka Googlu, s tou kvalitou by som si skontroloval staršie fotky, čo sa týka rozlíšenia/dpi a dátovej veľkosti, to že google môže s fotkami robiť čo sa mu zachce je v zmluvných podmienkach, ktoré odklikávaš, to znamená, že Google pokiaľ chce, môže vytiahnúť ľubovoľnú fotku z tvojej knižnice a použiť ju bez tvojho vedomia v nejakej reklame, z tvojích fotiek si robí "fotobanku". Malo by to byť vo všeobecných podmienkach používania.

    iCloud fotky #6843

    no víc už k tomu nic psát nebudu, jenom pořád asi nechápete, že je rozdíl v synchronizaci a zálohování.

    iCloud fotky #6844

    Ja ten rozdiel chápem, ale vyslovene zálohovať takto manuálne dáta na akýkoľvek cloud je nešťastné riešenie, navyše je to kontraproduktívne, keďže iCloud bol vyvinutý s tým aby užívateľ nemusel nič zálohovať a o nič sa starať, treba vždy najprv pochopiť podstatu služby a skúsiť ju tak používať. Pokiaľ využívaš iCloud, nieje potreba zálohovoať fotky ešte aj niekde inde, sakra, k čomu ich na iCloude potom máme (synchronizácia je jedna vec, ale iCloud sa nestará len o "hlúpu" synchronizáciu, ale fotky fyzicky drží – otázka k zamysleniu – prečo?) ? Alebo inak, k čomu sú dobre manuálne zálohy? Strata, krádež, vada, poškodenie iPhonu, Macu, iPadu... neznamená, že som prišiel o dáta. Stačí sa na novom zariadení pri spustení prihlásiť, povoliť iCloud a všetky fotky sa za nejaký čas (vzhľadom na internetové pripojenie) nahrajú späť a sú tam kde boli predtým, s rovnakými keywordmi, popismi, úpravami, sortovaním v rovnakých albumoch atď, takže rozdiel medzi zálohou a synchronizáciou chápem, no nechápem chcieť niečo manuálne zálohovať na iCloud či na iný cloud...

    iCloud fotky #6845

    [quote="majdy":2v40k6nd]Ja ten rozdiel chápem, ale vyslovene zálohovať takto manuálne dáta na akýkoľvek cloud je nešťastné riešenie, navyše je to kontraproduktívne, keďže iCloud bol vyvinutý s tým aby užívateľ nemusel nič zálohovať a o nič sa starať, treba vždy najprv pochopiť podstatu služby a skúsiť ju tak používať. Pokiaľ využívaš iCloud, nieje potreba zálohovoať fotky ešte aj niekde inde, sakra, k čomu ich na iCloude potom máme (synchronizácia je jedna vec, ale iCloud sa nestará len o "hlúpu" synchronizáciu, ale fotky fyzicky drží – otázka k zamysleniu – prečo?) ? Alebo inak, k čomu sú dobre manuálne zálohy? Strata, krádež, vada, poškodenie iPhonu, Macu, iPadu... neznamená, že som prišiel o dáta. Stačí sa na novom zariadení pri spustení prihlásiť, povoliť iCloud a všetky fotky sa za nejaký čas (vzhľadom na internetové pripojenie) nahrajú späť a sú tam kde boli predtým, takže rozdiel medzi zálohou a synchronizáciou chápem, no nechápem tú zálohu...[/quote:2v40k6nd]

    iCloud fotky #6846

    Ahooj, chodí někomu upload MP4 videa do icloudu photo library? Myslel jsem když se přenese video přímo do prohlížeče třeba firefox. Mě to napíše, že mohu uploadovat pouze jpeg soubory. Zkoušel jsem to na dvou PC s win10 Jinak uploadovat video mi jde pouze přes icloud, který se instaluje do win. a z té složky ze které se uploaduje tam dám video a to je ok. Ale když chci to video jako chytit a přenést přímo do icloudu webovým prohlížeči, tak mi to napíše, že můžu uploadovat pouze jpeg soubory.

Odpověď na: iCloud fotky

celý text

.