Zavřít reklamu
  • Koupě MacBook Air #1226

    Dobrý večer, rozhoduji se jestli si mám pořídit Air, jelikož mám rozpočet jen 25 000,- Kč a mám iPhone, tak bych si chtěl osahat i Mac. Živím se webdesignem, UX designem a potřebuji novou techniku. Pracuji ve Photoshopu, Illustratoru, Sublime Textu 3 a další nenáročné programy. Moje otázka zní, zda-li by mi Air prozatím stačil (cca na rok - dva), jestli bude výkon pro práci v PS, InDesignu a Illustratoru (očekávám, že spíše v AI bude trochu pokulhávat, ale jde hlavně o PS). Jde mi také o výdrž baterie, jelikož hodně pracuji na cestách či kavárnách. Rád bych ho pořídil, jelikož již nechci pracovat na Windows. :)

    Koupě MacBook Air #7375

    Air dnes určite nie, a na tvorbu grafického dizajnu? To je tá najhoršia možná kombinácia...

    Koupě MacBook Air #7377

    raskavil píše:
    https://www.sbazar.cz/karina2202/detail/22201778-macbook-pro-13-retina-i5-rok-2014-8gb-ram

    Já právě moc nevěřím technice z bazaru - mám s tím špatné zkušenosti.

    Koupě MacBook Air #7378

    majdy píše:
    Air dnes určite nie, a na tvorbu grafického dizajnu? To je tá najhoršia možná kombinácia...

    Četl jsem, že je ještě v pohodě, hlavně s výdrží. Jediný mínus je displej.

    Koupě MacBook Air #7379

    TrustyMenEffi píše:

    raskavil píše:
    https://www.sbazar.cz/karina2202/detail/22201778-macbook-pro-13-retina-i5-rok-2014-8gb-ram

    Já právě moc nevěřím technice z bazaru - mám s tím špatné zkušenosti.

    Aha, no já jedu na bazarových levných Applech odjakživa a ještě jsem neměl s macy sebemenší problém.

    Koupě MacBook Air #7380

    raskavil píše:

    TrustyMenEffi píše:

    raskavil píše:
    https://www.sbazar.cz/karina2202/detail/22201778-macbook-pro-13-retina-i5-rok-2014-8gb-ram

    Já právě moc nevěřím technice z bazaru - mám s tím špatné zkušenosti.

    Aha, no já jedu na bazarových levných Applech odjakživa a ještě jsem neměl s macy sebemenší problém.

    Ještě si to nechám projít hlavou, takže díky za příspěvek 🙂

    Koupě MacBook Air #7381

    TrustyMenEffi píše:

    majdy píše:
    Air dnes určite nie, a na tvorbu grafického dizajnu? To je tá najhoršia možná kombinácia...

    Četl jsem, že je ještě v pohodě, hlavně s výdrží. Jediný mínus je displej.

    No to je fakt, Air je v pohode už len s výdržou, no v pohode s výdržou je aj 12" aj všetky MBP, ktoré ponúkajú toho viacej.

    Ak ho chceš na rok, tak by možno kúpa zmysel dávala, no nedáva zmysel kupovať každý rok nový MacBook, to už radšej kúp jeden a poriadny, Mac sa nekupuje na 2 roky ako iPhone, ale minimálne na 4-5..., nenároční užívateľia s Macom potiahnú bez problému aj 7 rokov, a predstav si že najbližšie štyri roky ťaháš s MBA, už keby si začal pred rokom, bola by to tragédia a blbý pocit z toho ako si obkľúčený v tých kaviarniach, kde pracujú ostatní ľudia okolo teba, ktorí už aj v "strednej triede windows notebookov" majú zrejme väčšie rozlíšenie ako ty na svojom MBA... a displej nieje jediné mínus, no najväčšie, nakoľko displej je to prvé, na čo sa pozrieš pri používaní počítaču a to jediné na čo sa zároveň počas používania notebooku pozeráš.
    Čo sa týka displeja, retina nieje len o rozlíšení, ale aj o podaní farieb, o pozorovacích uhloch, inej zobrazovacej technológii, vďaka ktorej je obraz plynulejší (gradienty napríklad, ktoré z času na čas určite niekde použiješ ako webdizajnér), o tom, že má čo najtenší rám a splýva – neobsahuje rušivé hliníové rámy bez úpravy a tak displej pôsobí jednoliate oproti toho na MBA a nakoniec je to o perfektnej práci zladenia softvéru a hardvéru, pretože retina zdvojnásobuje počet pixelov na "virtuálne" rozlíšenie, čiže prvky niesú malé, ale sú 1:1 v porovnaní s klasickým rozlíšením vzhľadom na veľkosť, sú len ostrejšie bez straty užívateľskeho zážitku, s týmto si windows na podobných displejoch dodnes nevie poriadne rady...

    Koupě MacBook Air #7382

    majdy píše:

    TrustyMenEffi píše:

    majdy píše:
    Air dnes určite nie, a na tvorbu grafického dizajnu? To je tá najhoršia možná kombinácia...

    Četl jsem, že je ještě v pohodě, hlavně s výdrží. Jediný mínus je displej.

    No to je fakt, Air je v pohode už len s výdržou, no v pohode s výdržou je aj 12" aj všetky MBP, ktoré ponúkajú toho viacej.

    Ak ho chceš na rok, tak by možno kúpa zmysel dávala, no nedáva zmysel kupovať každý rok nový MacBook, to už radšej kúp jeden a poriadny, Mac sa nekupuje na 2 roky ako iPhone, ale minimálne na 4-5..., nenároční užívateľia s Macom potiahnú bez problému aj 7 rokov, a predstav si že najbližšie štyri roky ťaháš s MBA, už keby si začal pred rokom, bola by to tragédia a blbý pocit z toho ako si obkľúčený v tých kaviarniach, kde pracujú ostatní ľudia okolo teba, ktorí už aj v "strednej triede windows notebookov" majú zrejme väčšie rozlíšenie ako ty na svojom MBA... a displej nieje jediné mínus, no najväčšie, nakoľko displej je to prvé, na čo sa pozrieš pri používaní počítaču a to jediné na čo sa zároveň počas používania notebooku pozeráš.
    Čo sa týka displeja, retina nieje len o rozlíšení, ale aj o podaní farieb, o pozorovacích uhloch, inej zobrazovacej technológii, vďaka ktorej je obraz plynulejší (gradienty napríklad, ktoré z času na čas určite niekde použiješ ako webdizajnér), o tom, že má čo najtenší rám a splýva – neobsahuje rušivé hliníové rámy bez úpravy a tak displej pôsobí jednoliate oproti toho na MBA a nakoniec je to o perfektnej práci zladenia softvéru a hardvéru, pretože retina zdvojnásobuje počet pixelov na "virtuálne" rozlíšenie, čiže prvky niesú malé, ale sú 1:1 v porovnaní s klasickým rozlíšením vzhľadom na veľkosť, sú len ostrejšie bez straty užívateľskeho zážitku, s týmto si windows na podobných displejoch dodnes nevie poriadne rady...

    Jo, ty fakta co jsi napsal, jsem ráno četl na pár diskusích a samozřejmě dávám za pravdu, ale řeším fakt, že mám momentálně jen 25 000,- a WIN už mě omezuje strašně moc, že chci co nejrychleji přejít. A můj plán je, že bych si teď pořídil MBA a až do roka našetřím na MBP, tak jej pořídím. Jinak k tomu, že bych se mohl stydět za ten malý displej v kavárně není zas u mě pravděpodobný. Určitě ti děkuji za příspěvek/radu.

    Koupě MacBook Air #7383

    Chápem, že máš rozpočet, ale MBA už dnes vážne nie, ale v prípade, že by si sa rozhodol ajtak doňho investovať, aspoň vieš s čím môžeš rátať... V tvojom prípade by som sa skúsil poobzerať radšej po nejakých výpredajových kusoch/bazároch.

    A nemyslel som to tak, že by si sa mohol hanbiť v kaviarniach (nemyslím, že si pózer), myslel som to tak, že napríklad mňa by mrzelo, keby investujem do MacBooku a ten je zastaralý už v deň kúpy v porovnaní so strednou triedou windows notebookov... Áno macOS je jedna vec, ale ak by som pracoval s dizajnom (čo pracujem) fakt by mi taký panel (displej) prekážal...

    Každopádne, veľa šťastia!

    Koupě MacBook Air #7384

    Zdravím!

    Majdy ti radi dobře, nechoď do Airu. Mám zakládní 2016 (MB Pro 13" 2016 bez TB) a když jsem teď se v obchodě díval na Air, byl jsem rád, že si připlatit za lepší model. Navíc jsem středoškolský student. Pokud se tím žívíš, nevidím problém a šel bych do minimálně Pročka 2015 a výš.

    Koupě MacBook Air #7385

    Madex píše:
    Zdravím!

    Majdy ti radi dobře, nechoď do Airu. Mám zakládní 2016 (MB Pro 13" 2016 bez TB) a když jsem teď se v obchodě díval na Air, byl jsem rád, že si připlatit za lepší model. Navíc jsem středoškolský student. Pokud se tím žívíš, nevidím problém a šel bych do minimálně Pročka 2015 a výš.

    Já si teď vážně nemohu více dovolit a nechci zatím investovat více, když nevím co mě čeká.

    Koupě MacBook Air #7386

    Ahoj,

    dělám profi grafiku mimojiné i na MacBooku Air. Jde to, ale bez externího monitoru se neobejdeš! Další podmínkou je 8GB paměti a novější procesor minimálně z roku 2015. Slabší stroje ti stačit nebudou. Displej Airu je na grafiku nepoužitelný a i kdyby sis řekl, že přežiješ nízké rozlišení, tak podání barev na TFT displeji je velmi špatné, na vážnou práci nepoužitelné. Takže všichni, kteří ti radí cokoliv s Retinou mají pravdu.

    Koupě MacBook Air #7387

    A čo tuna si vybrať? Do 25 000 sa vojdeš v pohode a sú tam dobré stroje
    http://www.macbookarna.cz/apple/eshop/2-1-MacBook-PRO-RETINA/2-2-MacBook-PRO-15-4

    Koupě MacBook Air #7388

    petrpiv píše:
    Ahoj,

    dělám profi grafiku mimojiné i na MacBooku Air. Jde to, ale bez externího monitoru se neobejdeš! Další podmínkou je 8GB paměti a novější procesor minimálně z roku 2015. Slabší stroje ti stačit nebudou. Displej Airu je na grafiku nepoužitelný a i kdyby sis řekl, že přežiješ nízké rozlišení, tak podání barev na TFT displeji je velmi špatné, na vážnou práci nepoužitelné. Takže všichni, kteří ti radí cokoliv s Retinou mají pravdu.

    Práci s grafikou vykonávám jen s externím monitorem. Na monitoru Airu bych jen vykonával kódování, brouzdání po netu, na cestách/kavárnách.

Odpověď na: Koupě MacBook Air

celý text

.