Zavřít reklamu
  • Jak správně pečovat o baterii? #6816

    Mi tolik užitečných rad bohužel neposkyt... podle návodu Applu, který tam byl, jsem nastavení upravila, ale nepomohlo to... po přelepení kamery to na chvilku začalo jít, ale po zavření/otevření už to zase nefungovalo... a s tou baterkou, vypadám jako blbec, ale příliš tomu nerozumím a můj selský rozum říkal, že kdyby začínala být v horší kondici, začne nejdříve nefungovat to, co není tolik potřebné... dříve se naopak stávalo, že i po zavření Macu logo i klávesnice stále svítily a při tom obrazovka byla černá...

    Jak správně pečovat o baterii? #6817

    Mockrát děkuju všem za reakce ;) Posledních pár dní jsem trochu experimentoval a hledal, jak se k baterce správně chovat - nakonec jsem to vzdal, protože téměř všude se píše něco jiného :D Nicméně, trochu jsem i pátral, jestli neexistuje nějaká aplikace, která by mi s péčí o baterii pomohla a narazil jsem na aplikaci jménem FruitJuice ([url=http://fruitjuiceapp.com:1yplszy6%5Dodkaz%5B/url:1yplszy6]). Zatím jedu na trial verzi, i tak jsem ale celkem spokojenej. Aplikace na začátku jejího užívání provede kalibraci baterie (nabití na 100% a vybití na 20% - kalibraci pak člověku připomíná cca 1x měsíčně), poté už na základě využívání daným uživatelem stanovuje optimální dobu, jak dlouho by měl jet počítač pouze na baterii. Pokud má tedy člověk notebook primárně připojenej na nabíječce, tak mu doporučí, aby ho na cca 1,5 hod denně odpojil a fungoval jen na baterii. Mně osobně se nakonec takovýmto užíváním vrátila kondice baterie na 100%, takže budu dál testovat a zkoušet, zda to má nějaký účinek :) Každopádně, ještě jednou díky všem ;)

    Jak správně pečovat o baterii? #6818

    Mockrát děkuju všem za reakce ;) Posledních pár dní jsem trochu experimentoval a hledal, jak se k baterii správně chovat - nakonec jsem to vzdal, protože téměř všude se píše něco jiného :D Současně jsem i pátral, jestli neexistuje nějaká aplikace, která by mi s péčí o baterii pomohla a narazil jsem na aplikaci jménem FruitJuice ([url=http://fruitjuiceapp.com:39iw9djr%5Dodkaz%5B/url:39iw9djr]). Zatím jedu na trial verzi, i tak jsem ale celkem spokojenej. Aplikace na začátku jejího užívání provede kalibraci baterie (tzn. nabití na 100% a následné vybití na 20% - kalibrace je poté uživateli připomínána cca 1x měsíčně), poté už na základě využívání daným uživatelem stanovuje optimální dobu, jak dlouho by měl jet počítač pouze na baterii. Pokud má tedy člověk notebook primárně připojenej na nabíječce, tak mu doporučí, aby ho na cca 1,5 hod denně odpojil a fungoval jen na baterii. Mně osobně se nakonec takovýmto užíváním vrátila kondice baterie na 100%, takže budu dál testovat a zkoušet, zda to má nějaký účinek :) Každopádně, ještě jednou díky všem ;)

    Jak správně pečovat o baterii? #6819

    Zdravím. Pokiaľ mám dobrú informáciu, tak aj keď bude počítač stále na nabíjačke, nič sa s ním nestane. Pretože už to niesu tie staršie počítače, alebo napríklad to môžem prirovnať k telefónom ktoré by stále nabíjanie škodilo. Ja Macbook skoro stále nehávať vybiť, pretože batéria je nato aby slúžila, a nie nato, aby bol počítač stále na kábli. A nič sa s ňou nedeje. Neviem, ale osobne si myslím, že napríklad mať ho týždeň v kuse na nabíjačke je zlé. Keď ho tam máte dva dni tak možno v poriadku, ale podľa mňa viac nie. Baterka sa na telefónoch kazí keď máte dlho telefón na nabíjačke, pretože nadmerné množstvo energického prudú ako by malo byť je zlé. Platí k tomu prirovnanie "Všetkého veľa škodí."

    Jak správně pečovat o baterii? #6820

    to neni nadmerne mnozstvo prudu, ale vpodstate mas pravdu. Zober si dvoch chlapov: jeden bude denne behat 10km a druhy bude furt len sediet pri telke. Otazka je: Ze obaja budu rovnako dobre a pohodlne sediet pri telke, je jasne. Ale ktory ma lepsiu kondiciu, ak bude treba bezat na autobus? Ten, ktory cvici. Pretoze svaly ochabnu, ak ich nepouzivas. Rovnako akumulator nezvratne meni svoje chemicke vlastnosti a starne o nieco rychlejse, ak sa nepouziva spravne. Akumulator je na to, aby sa vybijal a nabijal. Macbooku sa nic nestane, ak bude furt na nabijacke. Ale ak od neho budes potrebovat, aby vydrzal tych 5 hodin, ako ma napisane na krabici, budes rad ak vydrzi polovicu. Treba si pozriet Coconut Battery app, kolko percent Health a kolko cyklov ukaze. Potom to porovnat s niekym, kto tu baterku aj realne vybija a nabija. Neni zdrave baterku vybijat do mrtva, neni zdrave baterku nevybijat vobec. Treba to pouzivat na to, na co to bolo urcene. Ak sa to tak pouzivat nebude, je nutne pocitat s tym, ze nebudu dodrzane ine parametre.

    Jak správně pečovat o baterii? #40958

    Ja mam MacbookPro 2016 s touchbarem, pred 3ma mesici mi odesla baterka stylem ze se nafoukla, vymeneno zdarma za novu, respektive autorizak meni cely spodek notebooku, takze az na display mam novy notebook. Notas jsem pouzival doma a v kancelari vzdy zapojeny do docku, ktery nabijel a to udajne neni uplne dobre pro baterii mi bylo receno. Cili mit notebook porad v nabijecce neni takovej problem jako mit ho v nabijecce na 100% pak ho odpojit prejet do kancelare a zase zapojit do nabijecky baterie se prevozem temer nevybije a dostane sok. Cili udajne dle autorizovaneho servisu apple pokud uz notebook odpojim z napajeni mel bych ho nechat vybit alespon o par procent nez ho znovu pripojim. Pripojovat plne nabitou baterii neni z hlediska zivotnosti baterky to prave orechove. Jak jsem nakoupil tak prodavam. Manzelka pouziva ten samy macbook akorat 2017 stejnym stylem jako ja a pred tydnem prestal nabijet a a vypnul se dnes oprava vramci prodlouzene zaruky odpalena zakladni deska jinak oprava 25k s DPH, baterka byla ok, takze to si clovek moc nevybere 😀 bud odejde baterka nebo zakladni deska :D. Jinak vadne nafoukle baterie vsech produktu apple jsou vymenovany zdarma do 3 let stari produktu.

Odpověď na: Jak správně pečovat o baterii?

celý text

.