Zavřít reklamu
  • instalace OS na starší Mac mini #3160

    Zdravím, mám problém s instalací OS na starší Mac mini (late 2009). Koupil jsem použitý, vyzkoušel funkce na instalaci 10.7.5. původního majitele, a pak přes zotavení a diskovou utilitu zformátoval disk v dobré víře, že provedu novou čistou instalaci Liona a postupně upgradnu na El Capitan, což je poslední OS se kterým má být tenhle model kompatibilní. Je pro děcko, takže jsem mu v rámci "sdílené rodiny" zřídil předem Apple ID na svém Macu, ale jakmile si nová instalace Lionu řekla o ID, ani opakované zadávání jména a hesla nikam nevedlo = zadat..znovu..a nic. Takže OK, zadal jsem svoje 100% funkční Apple ID, poslalo mi to 6 čísel a když jsem je dle návodu dopsal k heslu, vede to jen ke hlášce jako že "služba momentálně není dostupná" a tím jsem s instalací vyřízen. Netuším, jestli už se ta verze Lionu 10.7. co chce Mac mini stahovat, prostě stáhnout nedá, nebo jsem něco cestou po..al, nebo to chce udělat jinak.. Formát Mac OS rozšířený žurnálový, jinak nebylo moc kde co zadat špatně. Dík předem za navedení správným směrem, kudy tudy se doplazit na toho Capitana.

    instalace OS na starší Mac mini #11580

    bejva problem, ze starsi system jeste nezna 2fazove overovani, taky sem zazil v dobach kdy sem mel jeste starsi mac, ale to slo jeste vypnout to 2fazove overovani abych nainstaloval system a pak zase zapnul, vse delas dobre, idelane instalovat bez apple id, nebo si prto instaaci vytvorit zakladni bez overovani

    instalace OS na starší Mac mini #11581

    Jestli se nepletu, tak původně byl OS X software, který bylo nutno kupovat a to až do verze 10.8.(Mountain Lion) což může být ten problém, proč to nejde nainstalovat. Jestliže během formátování došlo i ke smazání vnitřní image, tak to nemá odkuď nainstalovat.
    Osobně bych doporučil udělat si někde na nějakém jiném MacBooku bootovací flash disk s požadovaným macOS.

Odpověď na: instalace OS na starší Mac mini

celý text

.