Zavřít reklamu
  • MacBook nevidí připojený externí disk #1062

    Dobrý den, obracím se zde na Vás jako naprostý laik, hloupá holka, hlína pod Vašima nohama, tak jako slunečnice každýýým dnem.... na svá Slunce, rytíře v zářivé zbroji a génie světa internetu s prosbou, která zde již možná padla, ale snad odpustíte nebohé dívčině. Po letech spokojeného života s notebookem značky Asus, který mi vloni napodzim zemřel přirozenou smrtí, byla jsem nucena pořídit si jiný, lepší kus železa a že jsem doposavaď s iPadem a iPhony byla spokojená a vyhovoval mi jejich systém a filosofie, rozhodla jsem se svou jablečnou rodinku o dalšího člena rozšířit. Bla, bla, bla, přeskočím omáčku a vrhnu se k jádru pudla... Vlastním nyní nový MacBook Air ''13 s operačním systémem OS Sierra. USB porty jsou plně funkční. Připojované flash disky i cizí externí disk vždy přečetl a uměl s nimi pracovat. Jediný, bohužel pro mne nejzásadnější, problém mám se svým externím diskem, který jsem doposavaď používala. Je to typ ADATA HE720, 1TB velikost, 2,5''. Vím, že samotný externí disk je rovněž v pořádku, neboť když jej připojím k jinému počítači v domácnosti (s windows), či k televizím, bez problému funguje a zobrazuje obsah. Problém je pouze s mým MacBookem, do kterého když externí disk zapojím, ten se začně snažit točit, vrčet, vydávat zvuky života, diodka na něm se rozsvítí, avšak MacBook jej prostě nevidí. Vůbec nijak na připojené zařízení nereaguje, nikde jej neregistruje, jako by k němu nebyl vůbec připojen. Táži se Vás tedy a pokorně prosím o radu... Nevíte, čím by to mohlo být způsobeno a jak to řešit? Dostala jsem doposavaď jen rady "kup si napájený hub", nebo "kup si nový externí disk" ... "...a uvidíš, třeba to je tím, třeba taky ne.". Já se však s takovou odpovědí nemohu a nechci smířit. Externí disk nebyl zrovna levnou záležitostí, aby se z něj stalo drahé těžítko o datech na něm nemluvě a když objevím problém, ráda bych znala i jeho řešení a proč tomu tak je. Za každou odpověď Vám předem děkuji. LOU

    MacBook nevidí připojený externí disk #7055

    Příčinou může být filesystem, který na tom HD je. Pro Windows to je většinou NTFS, který macos standardně neumí. Pak takový HD se nepřipojí, tedy lépe řečeno připojí, ale nelze ho použít v prostředí macos. Já často používám HD mezi Windows i macem a osvědčil se mi SW NTFS for Mac® 14 od paragon Software. Tento sw doplní možnost využívat NTFS pod macos. Doporučuji stáhnout a vyzkoušet (na 10 dní zdarma) a pak bohužel koupit, ale jsou to dobře vložené peníze, od té doby mám pokoj a vše funguje jaksi samo. Jen pozor na stažení správné verze (pro Sierru je to NTFS for Mac® 14) na https://www.paragon-software.com/cz/hom ... nload.html. dou

    MacBook nevidí připojený externí disk #7056

    Příčinou může být filesystem, který na tom HD je. Pro Windows to je většinou NTFS, který macos standardně neumí. Pak takový HD se nepřipojí, tedy lépe řečeno připojí, ale nelze ho použít v prostředí macos. Já často používám HD mezi Windows i macem a osvědčil se mi SW NTFS for Mac® 14 od paragon Software. Tento sw doplní možnost využívat NTFS pod macos. Doporučuji stáhnout a vyzkoušet (na 10 dní zdarma) a pak bohužel koupit, ale jsou to dobře vložené peníze, od té doby mám pokoj a vše funguje jaksi samo. Jen pozor na stažení správné verze (pro Sierru je to NTFS for Mac® 14) na https://www.paragon-software.com/cz/hom ... nload.html. dou

    MacBook nevidí připojený externí disk #7057

    Děkuji za odpověď 🙂 velmi si jí vážím.
    Program Paragon však můj problém nevyřešil. Jak jsem čekala, když MacBook nevidí připojený externí disk, tak s tím stažená a nainstalovaná aplikace sama o sobě nic moc neudělá. Zkrátka ani slavný Paragon for MAC po připojení disku k počítači disk vůbec nevidí. Jako bych nic nepřipojila. A tak se táži, jak tento problém vyřešit? 🙁

    MacBook nevidí připojený externí disk #7058

    Musí se znova naformatovat,v nastavení a správa disku....tam bude vidět a pak naformatovat "žurnalovy"

    MacBook nevidí připojený externí disk #7059

    Doporučuji otevřit spotlight, tam napsat disková utilita a podívat se jestli není disk vidět zde, pokud ano, je třeba ho přeformátovat, doporučuji ExFAT, který funguje na obou systémech bez problému.

    MacBook nevidí připojený externí disk #7060

    🙁 ... Tak jeste jednou. MacBook ten pripojeny externi disk NEVIDI! Tj. ze v macbooku nejde znovu naformatovat neco, co NEVIDI a kdyz otevru diskovou utilitu, tak tam ten disk neni, protoze jej MacBook NEVIDI. 🙁 Rikam to od zacatku a jiz nevim, jak jinak to rict:(

    MacBook nevidí připojený externí disk #7061

    Nehledě na to, že disk sám o sobě již je naformátován na exFAT. To byla první věc, co jsem udělala na compu s windows, když jsem zjistila, že MacBook na připojení externího disku nijak nereaguje.

    MacBook nevidí připojený externí disk #7062

    V nastavení -> správa disku ten disk vidět není. Kdyby byl vidět, tak neřeším problém zvaný "MacBook nevidí externí disk".

    MacBook nevidí připojený externí disk #7063

    Tak se nerozciluj,měla jsi to napsat stejně jako na Alze a jak je vidno,ani tam to nikdo neví.Jestli není videt ani hned po restaru,ani po připojení pomocného USB napájení a ostatní jiné disky připojené vidět jsou,tak už nic nejde dalšího dělat.

    MacBook nevidí připojený externí disk #7065

    Nevím, nemám jiný mac. Chci, aby ho viděl můj 🙂

    MacBook nevidí připojený externí disk #7066

    🙂 A omlouvám se, ale na Alze jsem vznesla stejný problém. Tady jsem rovněž napsala, co mám za potíž. Argument, že něco prostě nejde neberu. Až problém sama vyřeším, napíšu to sem.

    MacBook nevidí připojený externí disk #7067

    Bež do iStylu nebo něčeho podobného a tam si zkus disk připojit, pak uvidíš, jestli je problém jenom v tvém Macu.

    MacBook nevidí připojený externí disk #7068

    Zrovna ted jsem mel neco podobneho. V macu jsem disk nevidel (tedy opravdu nikde nevidel, jako by nebyl zasunut) a vedle na windowsech jo.

    Problem byl jednoduchy, konektor te flesky se dal trochu zasunout (asi je to chyba) dovnitr te flesky, nasledkem toho nedosahl na napajeci kontakty v macu a proto se vubec neozivil.

    Na windowsech to fungovalo, protoze se fleska strkala do rozbocovace, ktery mel ty svy kontakty troch delsi, nez mac a proto se fleska zapnula a fungovala.

    Takze pokud jsem pouzil ten rozbocovac i k macu, vse fungovalo jak melo.

    Fleska letela po zkopirovani obsahu do kose ... Mozna by sel ten konektor vterinovym lepidlem zajistit ve spravne poloze, ale za tri stovky je nova ...

    Takze bych zkusil i neco podobneho ....

    Predpokladam, ze jina fleska v macu funguje, ne?

Odpověď na: MacBook nevidí připojený externí disk

celý text

.