Zavřít reklamu
  • MacBook nevidí připojený externí disk #7069

    Ano, ostatní flash disky v MacBooku funguji. A i tento externi disk. Tim chci rict, ze dioda se na nem rozsviti a disk ma snahu se tocit. Jen MacBook nijak nereaguje.

    MacBook nevidí připojený externí disk #7070

    :-))) Jsem zvedava, co by mi rekli prodejci na to, kdybych jim prisla k vystavovanym macbookum a zacla do nich cpat svuj externi disk :-)) Ja byt na jejich miste, asi se pozenu 🙂

    MacBook nevidí připojený externí disk #7071

    Ano, tak si odpovím sama jen pro případ, že by se toto stalo ještě někomu jinému. Rozhodla jsem se zavolat na oficiální podporu Applu. Ihned jsem pánovi sdělila svůj problém a srdíčko mi poskočilo, když mne pomalu ani nenechal domluvit a hned mi skočil do řeči "Aaaano, přesně vím, kde je problém, toto se občas stává a během chvilky to vyřešímeee, takže připojte disk k macbooku, otevřte diskovou utilitu a budeme muset disk naformátovat na správný formát...". Ano... opravdu si všichni kolem mne myslí, že jsem tupá blondýna, která má IQ bublajícího bahna a nikdo, nikde neslyší a nečte, s čím se na něj obracím. Po asi desetiminutové debatě, která probíhala stylem "Máte ho tam - nemám ho tam - tak ho strčte do druhého USB, už ho tam máte - Nemám ho tam!" si asi začal myslet, že jsem úplnej idiot a tak požádal o virtuální přístup do mého compu a světe div se?! Po patnácti minutách rozhovoru se zděsil slovy "Vy ho tam opravdu nemáte!" ... pustil mi do ouška líbeznou melodii s žádostí, ať chvíli vydržím a bežel se poptat zřejmě zkušenějšího nadřízeného. A jaký je verdikt od profíka z Applu? "Noooo, slečno vítééé,... MacBooky Air jsou tím typické a každý víííí, že jsou jejich USB porty napájené nižším příkonem a taaak, víteee, byste mohla zkusit ten disk připojit do MacBooku přes USB HUB s vlastním napájením ze sítě. Prostě si ho kupte a zkuste to, třebááá vám to pak bude fungovat a kdyby ne, tak zavolejte znovu..." 🙂 Takžee já jdu shánět napájený USB HUB, neboť se mi taková věc nechce rovnou kupovat, pokavaď můj problém nevyřeší. Ne... ani oficiální podpora to neví. A dám vám vědět pro další generace. 🙂

    MacBook nevidí připojený externí disk #7072

    Udělej poslední věc
    Připoj ho v Windows PC,naformatuj ho na FAT a znova ho pripoj k iMac
    Musí to fungovat,když ne,vyzkoušejt i jiné formáty,ale FAT musí fungovat.
    Dej vědět

    MacBook nevidí připojený externí disk #7073

    To byla jedna z prvních věcí, co jsem udělala a ne... ani přeformátovaný disk MacBook nevidí:-))))))))))))) že musí?

    MacBook nevidí připojený externí disk #7074

    Jojo musiiii 🙂
    No to je teda záhada,vždyť není důvod,proč by to neslo,ten disk umí krom 3.0 i 2.0,takže to nechápu...
    Ještě mě napadlo,když zkontrolujes na PC velikost toho disku,odpovídá?Neni třeba rozdělen?
    A zkontroluj,jestli to formátování skutečně proběhlo,měl jsem disk,který sice hlásil,ze je naformatovany,ale nic se nezměnilo a bylo to tím,ze na něm byla záloha PC a ta to nedovolila.V popisku disku je napsáno,ze to má tlačítko na rychlou zálohu systému,to by mohl být ten problém proč se to třeba tváři,ze se naformatoval a přitom se nic nezměnilo.Ta záloha nemusí jít smazat formátováním

    Nicméně,abys vyloučila chybu na iMac,zajdu do prodejny,oni te nechají připojit ten disk,reknes,ze se chceš podívat jak na něm vypadají tvoje fotky s je to.

    MacBook nevidí připojený externí disk #7075

    Emm... disk zformatovany je, rozdelen neni, zaloha na nem neni ani zadna nikdy nebyla. Proste zapojim ho do druheho notebooku s win, ci televize - funguje. Zapojim ho do MacBooku - ten ho nevidi:)) uz me moc nebavi to opakovat stale dokola:))))

    MacBook nevidí připojený externí disk #7076

    Jo, rovnou muzu vzit macbook a externi disk a jit do iStylu. Alespon se pobavim nad tema "expertama" :)))

    MacBook nevidí připojený externí disk #7078

    Zdravím,
    vyřešeno "aspoň v mém případě".

    Právě jsem měl stejný problém. Táké jsem nejdříve vyzkoušel všechny způsoby. (nejdřív FAT pak to atd...)

    Věděl jsem už z předchozích zkušeností, že na exFAT jsem ho musel zformátovat nejdříve na Win aby pak dobře fungoval na obou systémech.

    Stále jsem ho však tentokrát na MAC OS ani v diskové utilitě neviděl!

    Pomohlo mi až to, když jsem ho ve Win ve správě disků označil jako Aktivní primární oddíl. Najednou jsem ho na MAC OS viděl ať už jako FAT tak také jako exFAT.
    (disk může mít i jeden oddíl, musí být však označen jako Aktivní primární oddíl)

    MacBook nevidí připojený externí disk #44936

    Skúste vymeniť USB kábel disku za "lepší" 🙂
    Mal som podobný problém s ADATA diskom HD 700-1TB. Dokonca disk sa načítal na inom MacBooku, ale na mojom nie. Myslel som, že je to systémom (starší systém ho bral). Bolo to však USB diskovým káblom. (nie môj nápad ale rada od technika Traco comp). Cez ten istý kábel jeden MacBook disk čítal a novší nie. Na PC fungoval bez problémov. Po výmene USB kábla je po probléme a čítajú ho všetky MAcBooky. Nový kábel dokáže zabezpečiť okrem prenosu dát aj lepšie napájanie disku.

    MacBook nevidí připojený externí disk #49943

    Ahoj,
    stejný problém vyřešilo přepojení USB do jiné díry v Macu.

    MacBook nevidí připojený externí disk #51432

    Ahoj, řešila jsem před týdnem stejný problém, jako slečna před lety. Už to vypadalo, že budu muset vyhodit dva externi disky WD My passport 3Tb, nebo je poslat minimálně dál. Naštěstí pomohl USB HUB s vlastním napájením. Samotný Macbook Air ta WD prostě neutáhnul:-(

Odpověď na: MacBook nevidí připojený externí disk

celý text

.