Zavřít reklamu
  • Výběr – MacBook #4953

    Nakonec jsem se rozhodl počkat na nové modely, které by měly být představeny 27.10.2016.

    Výběr – MacBook #4954

    Nové modely toho moc nepřinesly. Jen TouchBar a zdražení, dobré je, že byly ztenčeny a panel je velmi dobrá věc. Myslím, že pro tebe bude lepší koupit starší MacBook Air.

    Ale jak tak koukám, tak cena 32.000 Korun za MacBook Pro není vůbec špatná. Pro je výrazně lepší na úpravu videa a fotek. A to ať už ve fotokrámu, GIMPu, Premiéře, či FinalCut. Vzhledem k ceně a náhledu do budoucna bych šel do verze Pro. Ale 2015, 2016 moc nového nepřinesla a je ještě dražší.

    Výběr – MacBook #4955

    Air určite nie. Na madexovom mieste by som šiel do 12" a neriešil to tak strašne, nekupuješ si notebook od číňana, ale spoločnosti, ktorá je na trhu priekupníkom, takže by som strach hodil za hlavu a proste ho už kúpil, zaručene by si bol spokojný 🙂

    Alternatívne by bola momentálne ešte dobrá voľba zlacnený, 2015 MBP, keďže nové sú pridrahé. Nič viac nič menej, toto je tvoj výber, inde by som sa už nepozeral.

    Pro ponúka vyšší výkon a konektivitu, 12" kompaktnosť a je nabitý najnovšími technológiami, zvyšok je na tebe.

    Výběr – MacBook #4956

    U MB 12 je jediné štěstí, že na ňom běží 'masox', protože v opačném případě by byl nepoužitelný. S 'masoxem' je cena oprávněná, protože zvládne i 4K video ve finalcut, což je slušné. Vůbec bych se ho nebál.

    MBP na tom bude výrazně lépe, co se výkonu týče. Mě nový MBP velmi láká, ale musím souhlasit... je velmi drahý.

    Výběr – MacBook #4957

    MB Pro 2015 a 2016 (bez TouchBaru) stojí v tuto chvíli stejné peníze.

    Výběr – MacBook #4958

    Zvláštní. Já tedy vidím porát stejnou cenu. Ale pořád mě to táhne ke koupii toho s touchbarem. Mě se ta novinka prostě líbí! Ale 66 tisíc?!

    A k dotazu: Pokud se podívám na tu cenu, zjistím, že se vyplatí koupit MBP 13, páč lepší cenu neseženeš.
    Pokud chceš maximální mobilitu, neváhej a vem MB12. Je to dobrý notebook a díky ekosystému applu velmi použitelný. Apple je v tomto jasně napřed.

    EDIT/ V případě příplatku na 512GB SSD, což by se hodilo to dělá 71,5k... Asi sáhnu po DELL XPS 13 nebo si nechám současný MB a počkám až klesnou ceny, páč je to hodně peněz. Jedině, že by mi to zaplatila firma :lol:.

    Výběr – MacBook #4959

    Že by ceny klesly, tomu moc nevěřím.

    MiQiX píše:

    A k dotazu: Pokud se podívám na tu cenu, zjistím, že se vyplatí koupit MBP 13, páč lepší cenu neseženeš.

    Cena MB Pro 13" 256 GB 2015 a MB Pro 13" 2016 (bez TouchBaru) je v tuto chvílí stejná, proto nevím, co myslíte větou, že je výhodné koupit MB Pro, když cena je stejná.

    Výběr – MacBook #4960

    Madex píše:
    V tuto chvíli můžu koupit:
    1) MB Air 128/ GB 2015 20 500,- Kč
    2) MB 12" 256/8 GB 2015 23 500,- Kč
    3) MB Pro 128/8 GB 2015 28 000,- Kč
    4) MB Pro 256/8 GB 2015 32 000,- Kč
    5) Počkat na nové MB Air/Pro?

    Kterou verzi byste brali a proč ano/ne?

    Já mám na mysli tyto ceny.

    Podle mého úsudku se vyplatí vzít MBP 256g, páč lepší cenu nesehnáš. A kdyby pro tebe byla důležitá mobilita, což předpokládám, s MB nebude nejmenší problém.
    Jinak ano, cena 256GB MBP 2015 je stejná jako cena MBP 2016 'non-TB'. Pokud je cena problém, vem MB, který poslouží velmi dobře. Brát Air je nesmysl, páč už ho ani samotný Apple nechce. Airu 11 už odzvonilo a poslední dny Airu 13 už odtikávají. Předpokládám, že za rok se přestane prodávat také.

    Výběr – MacBook #4961

    Tam ty ceny už neplatí.

    V tuto chvíli platí:
    MB Pro 13" 256 GB 2015 - 46 000,- Kč - studentská sleva
    MB Pro 13" 256 GB 2016 (non-Bar) - 46 000,- Kč - studentská sleva

    Cena stejná.
    Peníze jsou problémem i nejsou. Nemůžu si dovolit extra drahé přístroje. Když už se jedná ale o vyšší částku, nebudu to hrotit, abych ušetřil každou korunu.

    Výběr – MacBook #4962

    Tady je ta volba těžká, ale vzal bych určitě starší model, protože nový 'non TB' má o dost slabší procesor. I když je to 6gen, tak 5gen ho převýší. Ty výkonové rozdíly jsou zanedbatelné. K tomu nevím jak je to u tebe (mě by to vadilo) s konektivitou. Nový macbook má jen USB/Thunderbolt. Je hezké, že Apple inovuje a je vpředu před konkurencí, ale někdy až moc. On to i sám říká ''Lehce napřed. O mnoho let.''
    Ale pak je ve hře ještě MB12, který není žádné ořezávátko. Sehranost AppleHW a AppleSW je na špičkové úrovni. MB zlvádne i render 4K videa a roseká svého soka s Core i7. To samé MBP dokáže s FCP. Win potřebuje čtyřjádrové procesory k tomu, aby se s videem vůbec dalo pracovat. Masox to zvládne i s velmi slabým dvoujádrem.

    Chápu tvé rozhodování, protože než se rozhodnu já... to bude hodně dlouho. V tuto chvíli potřebuji profesionální, přenosný notebook s dobrým výkonem. A rozhoduji se mezi:
    Apple MacBook Pro 2016 (13''; 256G SSD; 16G RAM; I5 3.1GHz) 65.590,-
    Apple MacBook Pro 2016 (13''; 512G SSD; 16G RAM; I5 3.1GHz) 71.590,-
    vs,
    DELL XPS (13''; 512G SSD; 16G RAM; I7 2.7GHz) 48.890,- DELL XPS (15''; 512G SSD; 16G RAM; I7HQ 2.6GHz; 960M) 55.190,-

    A když se podívám na ceny... Co bys bral ty? Nižší konfiguraci jít nemůžu, protože mam a jsou problémy.
    Pak je ještě ve hře MBP 15, který by se asi vyplatil víc, páč
    Apple MacBook Pro 2016 (15''; 256G SSD; 16G RAM; I7HQ 2.6GHz; Radeon) 73.990,-

    A tohle je podle mě dokonalá ukázka toho, jak je nový MBP předražený, páč se koukni na ceny. XPS15 za cenu o 1/3 nižší má ještě lepší parametry.
    A když se podívám na cenu MBP 15 256G a mého vybraného MBP 13 256G... Vidíš to? MBP 15 má navíc dedigovanou GPU, QuadCore CPU a cenu o 9k vyšší. A 512G varianta je jen o 2,5k levnější.
    Dřív se dal sehnat velmi slušný MBP okolo 60k. Např. MBP 2015 (13''; I5 2.9GHz; 16G RAM; 512G SSD) 62.390,- A za blbej TB a 200MHz navíc si mam připlatit 10k... Já si nemyslim, že TB má takovou hodnotu. A když oželím TB, koupím DELL XPS 15, nebo MBP 2015 (13''; I7 3.1GHz; 512G SSD; 16G RAM) za 68.790,-

    A v tuto chvíli mám akorát na DELL XPS 15, na ani jeden z MBP ještě nemám. Na nový MB sem se těšil, ale ceny zklamaly.

    Výběr – MacBook #4963

    V mém případě jsou ceny stejné. U Tebe rozdílné.

    MiQiX píše:
    Tady je ta volba těžká, ale vzal bych určitě starší model, protože nový 'non TB' má o dost slabší procesor. I když je to 6gen, tak 5gen ho převýší.

    Benchamarky ukazují něco jiného.
    https://youtu.be/IXBD_Ex4h8Y?t=8m37s

    Řekneš, že by Ti vadila konektivita a pak navrhněš MB 12", trochu paradox, ne?
    Konektivuta se dá vyřešit dockem za 1 000,- Kč. To bych ještě zvládnul.

    MiQiX píše:
    Ale pak je ve hře ještě MB12, který není žádné ořezávátko. Sehranost AppleHW a AppleSW je na špičkové úrovni. MB zlvádne i render 4K videa a roseká svého soka s Core i7. To samé MBP dokáže s FCP. Win potřebuje čtyřjádrové procesory k tomu, aby se s videem vůbec dalo pracovat. Masox to zvládne i s velmi slabým dvoujádrem.

    Proč jsi pak chceš koupit WN notebook?

    Výběr – MacBook #4964

    Řekneš, že by Ti vadila konektivita a pak navrhněš MB 12", trochu paradox, ne?

    Nevím jak je to s konektivitou u tebe, doporučuji tobě.

    Benchamarky ukazují něco jiného.

    Já tedy myslím, že MBP 2016 s I5 Dual 2.0GHz nepřekoná výkon I5 Dual 2.7GHz + porovnával s MBA 😉

    MiQiX píše:
    Ale pak je ve hře ještě MB12, který není žádné ořezávátko. Sehranost AppleHW a AppleSW je na špičkové úrovni. MB zlvádne i render 4K videa a roseká svého soka s Core i7. To samé MBP dokáže s FCP. Win potřebuje čtyřjádrové procesory k tomu, aby se s videem vůbec dalo pracovat. Masox to zvládne i s velmi slabým dvoujádrem.

    Proč jsi pak chceš koupit WN notebook?

    Protože má lepší poměr cena/výkon. U mě je jedno jestli použiji MBP nebo XPS, protože nepoužívám Apple aplikace :). Tady rozhodne cena, ale 'Masox' mám zarytý hluboko pod kůží a nechce se mi ho vzdávat.
    A podle testů, MBP 13 toho proti XPS15 moc nezmůže 🙁 A pak si ještě i ty zvaž 😀 70 táců 😆 😆 Ale asi si ten MBP koupim...
    http://www.pcworld.com/article/3061055/laptop-computers/tested-the-1500-dell-xps-15-vs-the-1500-macbook-pro-13.html

    A teď k těm cenám. Dal jsem si tu práci a své konfigurace jsem porovnal ve storu různých států. Ten NTB není předražený, jen my máme nějakou čecháčskou přirážku!

    Máme oslabené euro, že? Takže by se nákup v německu neměl vyplatit... OMYL!
    České ceny jsem vypsal, takže ty německé:
    MBP 13 2015 (I7 3.1GHz; 16G RAM; 512G SSD) 2529€ / 68.333 Kč... A to i po oslabení koruny!
    MBP 13 2016 (I5 3.1GHz; 16G RAM; 512G SSD) 2559€ / 69.144 Kč

    EDIT/ Mimochodem...
    MBP 2015 (13''; I7 3.1GHz; 512G SSD; 16G RAM) 68.790,- v ČR vs. MBP 2016 v Německu...

    V Americe jsou ceny ještě nižší. Za ceny může oslabená koruna, protože v sousedním Německu jsou ceny odůvodnitelné. V ČR ne.

    Určitě si počkám na nějakou recenzi MBP 2016, podobnou třeba této:

    Díky tomuto videu se mi také DELL XPS 15 zalíbil 🙂

    Výběr – MacBook #4965

    Ohledně výkonu nového MB:

    Podívej se na TurboBoost:

    MB Pro 2015 3,1 Ghz
    MB Pro 2016 3,1 GHz

    Pokud to chápu správně, nový MB pojede podtaktovaný, aby uspořil energii a při náročnějších úkonech se přetaktuje na stejný takt jako 2015.

    Ono, Apple umí perfektně skloubit HW a SW. Papírově slabý 12" zvládne render 4K.

    Opravdu XPS je !!!!!!!REÁLNĚ!!!!!! výkonnější než sice papírově slabší MB?

    Ještě bych si tvé místě položil otázku? Opravdu zvládnu přejít z macOS na WN? Zvyk je železná košile.

    MB Pro bez TouchBaru stojí stejně jako MB Pro 2015, nevím, proč se zde mluví o zdražení. Zdražení je u MB Pro 2016 s TouchBarem.

    Pořád nevím, který....
    Poradíte mi?

    Výběr – MacBook #4966

    Klidně do toho macu jdi. Ten systém je úplně v pohodě, zvykneš si rychle.
    .
    MBP 13 je reálně slabší, než XPS15, protože... XPS15 má až 32G RAM a silnější CPU, o GPU nemluvě (nejvýkonnější MBP 15 má výkonnější GPU) a při takovém renderu v Premiere je reálně znát výkon XPS 15 a MBP odchází poražen. A to i čtyřjádrový MBP 15.
    .
    Když porovnáš s AppleSW, tak jsou jasní vítězové MacBooky, páč FCP je stavěn přímo na ně a render je pak daleko rychlejší. Ale render ve 3D je o dost rychlejší na XPS 15 než na MBP13 (jsou zhruba stejně velké) a reálně se MBP nemůže měřit třeba s takovým RazerBlade Pro, který má GTX1080.
    .
    Když potřebuješ spustit virtuální počítač, tak se hodí více než 16G RAM a výkonný CPU, takže tady by DELL XPS zvítězil. Ale platí to, že AppleSW + AppleHW nemají konkurenci. Pokud použiješ SW třetích stran, apple se konkurenci prostě nevyrovná.
    .
    Pak taky zvažuji ceny, páč 70 táců za NTB se mi zdá hodně, ale je to pro profesionální nasazení... MBP by byl určitě dobrý, ale máme tu i DELL.
    .
    A na závěr. Jsou i lépe optimalizované operační systémy. Takových Linuxových distribucí je plno. Nejsou tak rozežrané jako macOS (třeba Lubuntu, Ubuntu, Linux Mint) a profi, které se macOS lépe vyrovnají se dají najít také. Mnohdy jsou i jednodušší a mají lepší funkce (Fedora, OpenSUSE)
    .
    A teď se ještě rozhodnout. Ty se rozhoduješ mezi MB12 a MBP, já mezi MBP a XPS.

    Ale reálně bych ti doporučil MB, páč jsi student a na to přenášení je prostě lepší. Má slabší výdrž než Air, ale znatelně lepší displej a nedělá kravál.
    Kdybys požadoval vyšší výkon třeba na virtuálku (nebo několik virtuálek), 3D CAD, náročný střih videa a editaci GPIX fotografií, MB by byl slabý a chtělo by to MBP.

    Výběr – MacBook #4967

    MB Pro vs XPS

    Ono záleží, jaký SW kdo používá a hlavně na jakém systému. Je blbost si kupovat MB, aby na něm jela 24/7 virtualizace.

    Ohledně mého výběru, do 12" asi nepůjdu, pro mě je to takový iPad s klávesnicí, takové maličké. Raději půjdu do něčeho většího.
    Já nevím, jestli MB Pro 2015 nebo MB Pro 2016 bez TouchBaru.

    PS: Jak u Tebe probíhá rozhodování?

Odpověď na: Výběr – MacBook

celý text

.