Zavřít reklamu
  • Dvě čísla, dva telefony, rozdílný iOS #556

    Zdravím, Protože žiju částečně v zahraničí a v ČR se budu pohybovat jen asi 2-3x měsíčně, zařidila jsem si v cizině i číslo. To teď používám jako hlavní na mém iPhone SE s iOS 10. Nicméně své staré české číslo chci používat taky. Teoreticky mi stačí, když ho budu mít položené v iPhone 4 (iOS 7) nebo 4S (iOS u nočního stolku a kontrolovat 1-2x denně, jestli mi nepřišla nějaká SMSka, nebo mi někdo nevolal. + po příjezdu v ČR ho budu samozřejmě používat jako hlavní. Teď samozřejmě ale řeším problém, jak nejlépe oba telefony synchronizovat tak, aby ani v jednom nic nechybělo. Nechci si úplně předplácet iCloud a samozřejmě při používání obou telefonů se mi 5GB brzo zaplní; co byste mi doporučili? Na co si mám dát pozor? Předpokládám třeba, že pokud budu telefony denně synchronizovat, tak nepřijdu o nové SMSky a budu je mít hezky po ruce na obou telefonech, ale ráda bych například viděla, že mi SMSka na staré číslo přišla hned. Mohlo by to být i v rámci email notifu, ale ideálně přímo na iPhone (jsem stabilně na internetu, takže závislost na datech mi nevadí). Co byste mi doporučili? Díky moc. EDIT: A abych předešla zmatkům - docela by mi přišlo vhod, kdyby telefony synchronizovaly čistě jen např. SMSky, kalendář, vypís z volání. Aplikace, hudbu a fotky nepotřebuji.

    Dvě čísla, dva telefony, rozdílný iOS #5779

    na obou zarizenich pouzit stejny apple id, v nastaveni icloudu na mobilech nastavit synchronizaci, kterou potrebujes -kontakty, kalendar, ...
    zpravy budou synchronizovany na obou zarizeni.

    Dvě čísla, dva telefony, rozdílný iOS #5780

    Přesně tak. Nastavit si na synchronizaci jen to, co potřebuješ. Já mám více než 2 roky MBA, více než rok a půl iPad a skoro rok iPhone a pořád mám na iCloudu zdarma volné skoro 2GB. A to synchronizuju napříč všemi. Semtam vymažeš nepotřebné fotky a videa a bude to ok.

    Dvě čísla, dva telefony, rozdílný iOS #5781

    Díky. iCloud backup jsem brala jako tu méně pohodlnou možnost - ráda bych našla způsob, jak např. dostat email notif, když mi na nepoužívaný telefon něco přijde, nebo něco takového.

    Každopádně začala jsem teda s tím iCloudem a data se mi nesesynchronizovaly. Záloha proběhla, ale ve druhém zařízení změny nevidím. Konkrétně jde o sms, přitom jsem zálohu sms zvolila.

    Dvě čísla, dva telefony, rozdílný iOS #5782

    a zkus si jen poslat sms na jedno zarizeni, melo by se ti sesynchronizovat i na druhem zarizeni.

    Dvě čísla, dva telefony, rozdílný iOS #54123

    Keď sa prihlásim do iCloud a mám tam dve telefónne čísla tak viem stiahnuť aj na to druhé číslo obnovu celeho cloudu?

    Dvě čísla, dva telefony, rozdílný iOS #54125

    Pokud myslíte, stažení zálohy, tak tu stáhnete na jakémkoli zařízení po přihlášení k tomu Apple iD. Jen ta záloha musí být kompatibilní s tím zařízením, typicky je to, že nefunguje obnova zálohy, která byla pořízena na novějším operačním systému do zařízení se starším op. syst. Např. záloha iPhone s iOS 17 nejde obnovit na iPhone s iOS 16 apod. Data (fotky, zprávy, atd.) se synchronizují kdekoli. Rozdílené tel. číslo má vliv pouze na registraci do iMessage.

Odpověď na: Dvě čísla, dva telefony, rozdílný iOS

celý text

.