Zavřít reklamu
  • Zklamání z Iphone X kamery #2741

    Ahoj, celý život jsem používal Android, který se mi teď po X letech rozbil. Rozhodl jsem se po dlouhém zvažování pořídit Iphone X. Přesto, že obecně je opravdu dobrý telefon a vzhledem k tomu, že mám i macbook a airpody, líbí se mi eco systém. Líbí se mi i další věci. Ale co je hrozné zklamání je kamera. Ve srováníní s Google pixel 2, má iphone opravdu špatné foto (většinou) i za luxuxního světla. Zvažuji sice přechod na Xs, ale to tomu moc nepomůže. Fotky jsou pro mě docela důležité, protože fotím často ale samozřejmě sebou nechci tahat zrcadlovku. Fotky jsou z Xka sice hezké, ale po přiblížení, ve většině případů neskutečně zrnité. Pře-ostřené softwarem. Vypadá to zvláštně a fotí to tak blbě i za krásného počasí. Za šera je to hrůza úplně. Co si o tom myslíte vy? Vám se ta kvalita fotek na "vlajkovou loď" applu líbí? Čekal jsem něco násobně lepšího. Poslední dobou mi přijdou produkty od Applu nedotažené. Například poslední macbook 13" - klávesnice stojí za prd, přehřívá se a i při běžné práci jedou větráky na plno....

    Zklamání z Iphone X kamery #10723

    mám iphone 7plus a s fotkami som úplne spokojný.. možno pri nočných fotkách je horšia kvalita no treba si uvedomiť že je to stále telefón ktorý máš stále pri sebe a možnosť fotiť..

    mám posledný macbook a s klávesnicou nie je problém a ani sa neprehrieva.. s klávesnicou mali problém macbook pro 2017 a tiež je tam nejaká zvolávacia akcia myslím.. a prehrievanie bolo pri najvýkonnejších macbookouch a tiež tam bola softwarová chyba 💡

    Zklamání z Iphone X kamery #10724

    Tak nevim kde je zakopany pes, ale pokud si pamatuju, tak podle DxO (a tem verim na 100%), byl rozdil mezi Pixel2 a iPhone X jen asi 2 body ( z cca 100 bodoveho hodnoceni) a to jen diky nocnim snimkum. Takze netahas nas trosku za fusekli? 😀
    Mam macbook pro 13”, ano, kdo je dobytek a nad klavesnici svaci, ten to odskace, ale o prehrivani nic nevim, jen kdyz na nem pustim 3D hru, ale pri bezne praci mi vetraky stojej.

    Zklamání z Iphone X kamery #10725

    Mám macbook 2017 začátek nebo zkrátka hned tu první generaci toho posledního typu. Tam byla klávesnice dost nedořešená. Vím, že je na to svolávačka. Například jedna klávesa se po stisku téměř vždy napíše 2x, některé občas kvůli drobným smítkům nejdou zmáčknout vůbec ale to stačí profouknout. Když například programuji a zapnu procesy v terminálu, tak tam už je to znát a macbook se docela zapotí (větráky na max)

    Co se týče fotek u Xka, tak tam mi i za krásných podmínek udělá po přiblížení zrnitou fotku (ale ne vždycky), jedná se určitě o to, že apple sowftwarove upravuje fotku - i když mám vypnuté HDR, tak ji jakoby udělá moc ostrou a tím je po přiblížení zrnitá. Rozhodně nikoho za nic netahám 😀 Nakonec, je o tom docela dost článků na internetu.

    Zklamání z Iphone X kamery #10726

    shortyx12 píše:
    Mám macbook 2017 začátek nebo zkrátka hned tu první generaci toho posledního typu. Tam byla klávesnice dost nedořešená. Vím, že je na to svolávačka. Například jedna klávesa se po stisku téměř vždy napíše 2x, některé občas kvůli drobným smítkům nejdou zmáčknout vůbec ale to stačí profouknout. Když například programuji a zapnu procesy v terminálu, tak tam už je to znát a macbook se docela zapotí (větráky na max)

    Co se týče fotek u Xka, tak tam mi i za krásných podmínek udělá po přiblížení zrnitou fotku (ale ne vždycky), jedná se určitě o to, že apple sowftwarove upravuje fotku - i když mám vypnuté HDR, tak ji jakoby udělá moc ostrou a tím je po přiblížení zrnitá. Rozhodně nikoho za nic netahám 😀 Nakonec, je o tom docela dost článků na internetu.

    Mám také iPhone X a Huawei P20 Pro. Ano, fotky z iPX jsou po zvětšení opravdu dost zrnité, takové rozblemcané. Z Huawei jsou daleko čistější a to i s trojnásobným zoomem. iPhone X se snaží ty fotky hodně doostřit a tím vznikne ta zrnitost a rozpytost. Ale zase na Facebook a instagram to stačí 😜.

    Zklamání z Iphone X kamery #10727

    Řešením je použít nějakou aplikaci (ProCam, VSCO, Lightroom…) která umí fotit do RAWu.

    Zklamání z Iphone X kamery #10728

    Kdyz se podivas na Nastaveni > kamera > format > jake mas Nastaveni ? Po vyfoceni v jakem Mac OS otviras?

Odpověď na: Zklamání z Iphone X kamery

celý text

.