Zavřít reklamu
  • Přechod z iPhone 5S na novější #2704

    Ahoj, vlastním iPhone 5S a poslední dobou přemýšlím o přechodu na novější, lepší iPhone. Vzhledem k tomu, že Apple letos nepředstavil kompaktní, výkonný a levný telefon ("SE2") jsem zúžil výběr na 3 modely: SE, 7 nebo 8. Mám ale nemalé dilema. iPhone SE je sice kompaktní, o dost výkonnější než 5S, ale Apple ho vyřadil z nabídky a byl by to model na kratší dobu vzhledem k podpoře. Další možností jsou větší (alespoň pro mě) modely 7 a 8. Vzhledem k tomu, že telefon používám hodně k focení, Youtubu atd. jsem schopný akceptovat větší rozměry. Design je téměř totožný a oba jsou to svižné, výkonné telefony. V čem je háček? 7 se dělá ve variantách 32 GB a 128 GB, 8 pak ve 64 GB a 256 GB. Mám obavu, že by 32 GB verze by mohla být nedostačující, ale na druhou stranu cena je celkem přívětivá, nějakých 13 tis. 128 GB už bohatě stačí, ale za podobnou cenu se aktuálně dá pořídit již novější 8 64 GB. Který telefon byste vybrali? Rád bych znal váš názor, tipy, domněnky. Díky

    Přechod z iPhone 5S na novější #10638

    Já jsem měl jak iP5s, tak iPSE a teď mám iP7. Do SE už bych určitě nešel. Taky jsem si myslel, že 4" jsou dostačující displej, ale už si to nemyslím. Jestli ti jde o focení, tak bych si vzal iPhone 8 (64GB).

    Přechod z iPhone 5S na novější #10639

    Asi jak radil kolega. Výběr mezi iPhone 7 a 8. Tzn. Pokud ho máš na rok- dva a používáš placený iCloud, stačil by ten iPhone 7 32GB.
    Jinak asi optimum je iPhone 8 64GB. Ale rozdíl mezi nimi není velký. Je to spíše o tom, co se ti povede sehnat za dobrý peníz a se zárukou.

    Přechod z iPhone 5S na novější #10640

    Jde taky o cenu... mezi 7 32gb a 8 64gb je rozdíl cca 5 tis., což není malá částka. Zároveň chci telefon na delší dobu, když už do toho investuji tolik peněz. Moje otázka zní stojí těch 5 tisíc navíc za 8 za to? V čem je lepší?

    Přechod z iPhone 5S na novější #10641

    https://www.apple.com/cz/iphone/compare/
    iPhone 7 a iPhone 8, uvidíš sám, v čem je lepší.
    Ve zkratce:
    iPhone 8 x iPhone 7
    Skleněný záda x ty “hnusný” plastový pruhy (stejně to skončí v obalu, takže je to 90% uživatelů iPhonů 6, 6s a 7 úplně jedno 😀 )
    Podpora bezdrátových nabíječek x /
    Podpora rychlého nabíjení (s USB-C kabelem) 30 min na 50% x jen normální
    Natáčení 4K i v 60 fps x 4K jen ve 24 fps
    Slowmotion Full HD 240 fps x slowmotion HD 240 fps
    Čip A11 a celkově novější komponenty a delší výdrž co se týče aktualizací x čip A10
    True tone display (lehounké zabarvování displeje podle okolního světla, zejména bílé barvy) x /
    64 GB x 32 GB

    Osobně bych šel do osmičky, je novější, svižnější a 64 GB by bylo pro mě minimum, sám mám zaplněno přes 100 GB na svých 128 GB 😆 taky bych uvítal rychlé nabíjení přes USB-C, to jsou bohužel další “vyhozené” peníze... 600 za kabel + adaptér od  minimálně 1600,- samozřejmě jsou o jiné značky, kde to seženeš z míň. Ale rychle nabitej mobil budeš po 3 a více rocích, kdy bude mít baterku okolo 80% životnosti (po necelých dvou letech si nech zdarma vyměnit baterku, já to neudělal a lituji toho) a vydrží sotva ten den.

    Přechod z iPhone 5S na novější #10642

    Díky za reakci :). Chapu to dobře, že autorizované servisy nabízí výměnu baterky do dvou let od koupě? Mohu si telefon koupit i u jineho prodejce, př. Alza, abych měl na to nárok?

    Přechod z iPhone 5S na novější #10643

    Co se týká té výměny baterií, nevím co máš na mysli?
    Dříve byl tzv. "Exchange program", kdy určité typy vyrobené v určitém čase mohly mít vadnou baterii. Tak APPLE to zdarma vyměňoval. Pak byla možnost výměny baterie za sníženou cenu, což letos končí. Od příštího roku je to passé.

    Obecně platí:
    Záruka na vady baterie je 24 měsíců. Ovšem není to záruka na kapacitu, když přijdeš za rok a půl, že baterie již tolik nevydrží, tak máš smůlu.

    Přechod z iPhone 5S na novější #10644

    Pokud bych šel do SE, je to opravdu taková chyba?Je sviznejsi než 5S, má lepší foťák, je akorát do ruky a především za nějakých 7500,-

    Přechod z iPhone 5S na novější #10645

    To bych už opravdu raději iPhone 7. Má rozhodně lepší foťák s optickou stabilizací a delší výdrž. SE jenom pokud je na 1. místě malý titěrný rozměr.

Odpověď na: Přechod z iPhone 5S na novější

celý text

.