Zavřít reklamu
  • Ukradený iPhone X #2305

    Dobrý den, včera mi ukradli telefon iPhone X při nástupu do tramvaje. Je možné ho dohledat? Přes iCloud jsem zkusila. Je vypnutý a dotyčný ho odhlásil z iCloudu (zřejmě root). Na policii je krádež nahlášena.

    Ukradený iPhone X #9734

    Teda já nevím, podle mě na iPhonu udělat žádný ROOT nejde a odhlásit od iCloudu jde pouze správným heslem. Jestli si na něm měla zapnutou funkci "Najít můj iPhone", tak by měl být dohledatelný, jakmile ho zapne.

    Ukradený iPhone X #9735

    Ahoj, odhlásiť ho z iCloudu bez tvojho hesla je nemožné, jedine, že by si mala vypnutý Find My iPhone. V takom prípade by si ho mohol zlodej obnoviť a prihlásiť na seba.
    Avšak, polícia je schopná ho dohladať podľa IMEI, ktorý je uvedený na zadnej strane krabice od mobilu. 😉

    Ukradený iPhone X #9736

    Děkuji za reakce. Opravdu mi přišel mail, že byl telefon odhlášen z účtu iCloud a na podpoře mi řekli to samé. Nikdo neví, jak se tam dotyčný dostal.

    Když jsem zjistila krádež, ihned jsem šla do prvního obchodu s iPhone a telfon jsme blokovali pomocí Najít iPhone. Dokonce mi pak přišel mail s oznámením o přihlášení do iCloud z té prodejny. Pak jsem se ještě jednou přihlásila doma z PC a také mi přišel mail o přihlášení. Večer jsem už zařízení v PC neměla a ani mail nepřišel.

    Dotyčný evidentně věděl, co krade..

    Ukradený iPhone X #9737

    Dotyčný evidentne nevedel čo kradne, pretože ak by áno, vedel by, že iPhone sa mu kradnúť neoplatí.
    Sú teda tri možnosti. Buď si naozaj nepoužívala iCloud, mala si blbé a ľahko uhádnuteľné heslo, prípadne ťa zlodej poznal.

    Ak je iPhone vypnutý a vypla si iCloud, respektíve funkciu odoslania poslednej polohy, na mape ho už neuvidíš a aj keby, nemôžeš s tým urobiť nič. Kvôli takýmto prípadom existuje Apple Care+ a alternatívy u nás. iCloud a normálne heslo je zase samozrejmosť, čo, ale dnešný človek kupujúci iPhone len kvôli značne samozrejme nepotrebuje, pretože to nekupuje kvôli funkciám a možnostiam, ale kvôli logu… (vo všeobecnosti).

    Ukradený iPhone X #9738

    On ho vzal a ihned vypnul. Přihlásila jsem se do iCloud v neautorizované prodejně Apple a pak i doma a telefon tam byl vidět (jen vypnutý). Dokonce mi přišly o přihlášení maily. Večer, než jsem šla na policii, najednou zmizel. Za celou dobu telefon nezapnul, takže musel celé přihlášení nějak obejít a celý ho restartovat. Navíc jsem tam měla funkci Face ID a na iCloud bylo nastaveno dvoufázové ověření - proto tam šlo jen zadat režim ztráty a nic víc. Na iCloud podpoře mi odhlášení potvrdili.

    Takže i kdyyby znal mé heslo do iCloud, přišel by mi mail o přihlášení z jiného zařízení, nebo by musel telefon zapnout.

    Ukradený iPhone X #9739

    Ak by si mala zapnuté odosielanie poslednej polohy, iPhone ju pred vypnutím odošle, je jedno či ho vypol hneď alebo o desať hodín.

    Keďže si používala iCloud, tak ostávajú len dve možnosti, používala si veľmi jednoduché heslá, alebo ťa dotyčný poznal.
    Verzia s tým, že by to obišiel neexistuje. iCloud sa nedá obísť.

    Aby vypol Find my iPhone, odhlásil ťa a iPhone používal ako svoj musel by sa najprv dostať cez FaceID, teda zadať štvor, šesť, alebo viacznakový kód. Aj keby sa mu to podarilo, v nastaveniach pri pokuse odhlásiť tvoje Apple ID s iCloudom, prípadne vypnúť Find my iPhone si telefón vyžiada heslo k tvojmu Apple ID. Ak to nebolo heslo v štýle "Heslo123", ale normálne, nemá šancu ho uhádnuť bez toho aby ťa poznal, čím sa opäť dostávame k tomu, že je pravdepodobné že ťa zlodej poznal.
    Neobíjdeš to.

    Mimochodom, v akej neautorizovanej predajni Apple?

    Ukradený iPhone X #9740

    Je také možné, že ti přišly na phishingové maily... Tohle je teď nová praktika zloďějů. Kamarádovi se stala stejná věc. Někdo mu ukradl telefon, pak přišly e-maily, které vypadaly jako od Applu, žádající o přihlášení k nalezení telefonu. Člověk se pak přihlásí a iPhone je pryč. 🙂

    Ukradený iPhone X #9741

    Jak je to vlastně s funkcí "Find my iPhone", pokud jsou vypnutá připojení k internetu? Pokud ztratím telefon a nemám na něm zapnutá mobilní data, ani není na žádné Wi-fi tak se na něho na dálku nepřipojím ne? Stejně tak je možné, že zloděj vysunul sim kartu, v tom případě telefon neodešle svoji poslední polohu před vypnutím, či se mýlím?

    Ukradený iPhone X #9742

    Ano, je to tak, neodesle se nic. Ale odešle se poloha prvniho bazaru v kterem to zkusi zapnout a aktivovat.
    Mimochodem dnes se iphony kradou spíš na díly, proste se rozebere, display, zada, case, kamery... to vsechno se dá použít a tomu zlodeji dva litry bohate stačí.

    Ukradený iPhone X #9743

    Přesně tak, to je státem podporovaný byznys.
    Smažka či čórkař jej ukradne, odnese do zastavárny (95% zastaváren vykupuje kradené věci), tam jej rozeberou a prodá se na díly.
    I z desky se dají použít součástky.
    Pokud někoho nedejbože chytí, stát se postará o to, aby dostal nejmenší možný trest a co nejdříve mohl pokračovat v trestné činnosti.
    Poškozený je obtížný hmyz, který jen svým trapným stěžováním si zbytečně obtěžuje policii a další státní orgány, které jsou ovšem placeny z jeho daní, nikoli z daní smažky či zloděje, který naopak tyto daně ochotně a ve velkém čerpá prostřednictvím sociálních dávek.

    Ukradený iPhone X #9744

    A teď druhej pohled. Podnikatel, zastavárník, co nechce po státu ani korunu (to neberu v potaz "opatření" Babiše), zastaví věc v domnění, že je věc jeho (má krabičku, sluchátka, nabíječku), může to být i žena, kterou tam zloděj pošle. Dá za iPhone určitou částku (samozřejmě menší, iPhone X kolem 20 tisíc - osobní zkušenost). Následně telefon PČR vystopuje (případně chytí zloděje a ten jim řekne, co s telefonem udělal), policie příjde, věc zabaví ještě v průběhu zástavy a vrátí původnímu majiteli. Zastavárník nemá z 95% šanci dostat peníze zpět jakýmkoliv způsobem. Zloděj má většinou dluhů jako blázen, většinou mu toho sečtou víc a je odsouzen k výkonu trestu.

    Já vím, budou zastavárny, které nejednají v dobré víře a berou věc už s úmyslem prodat to na díly apod. Ale řeči o 95% a tak, jsou naprosto strašný. Jasně, je to business, se kterým podnikatel počítá a určitě se mu to nějakým způsobem vrátí zpět. Doba se mění a mnoho zastavárniků si takovou věc neriskne vzít. Takové obchody se přesídlily spíš na bazoš a jemu podobné stránky.

    Ne, nevlastním zastavárnu, ale zastupoval jsem pár majitelů v podobných situacích a o nespočet případech slýchávám.

    Omlouvám se za off topic, jen mi přišlo dobré upozornit i na druhou stránku věci. Taky Vás nějak nenapadám, jen přibližuji, jak to může taky vypadat.

    Ukradený iPhone X #9745

    To je samozřejmě také možné. Ale zloděj v 99% případů nemá krabičku, nemá žádný doklad a telefon je blokovaný. Takže zastavárník na 99% ví, že je to levá. Jsou i slušní, to nepopírám. Ale ti se pak špatně uživí, když nebudou vykupovat kradené věci, nebo věci, o které je to patrné. Takže jsou tak trochu i nuceni.
    Ale to tady nevyřešíme.
    Já nesnáším zloděje, zastávám názor, že zloděj chycený při krádeži by měl být beztrestně usmrcen a my jen tyhle zmetky živíme. Škoda.

    Ukradený iPhone X #9746

    Zamčený iPhone jsem řešil už několikrát. Stáhnul jsem si z webu instalační balíček iOS, zamčený tel. jsem uvedl do DFU modu, připojil k PC. V iTunes jsem dal obnovit telefon z instalačního souboru a telefon kompletně přeinstaloval. Po přeinstalování jsem měl čistý telefon bez blokace. Provedl jsem aktivaci jako nový telefon. Dvě hodiny práce vč. stahování SW. Naposled jsem to dělal loni na iOS 10. Ale nemyslim si, že by iOS 11 byl o tolik dál, aby to nebylo možné. Naopak si troufnu tvrdit, že to je oficiální způsob, jak z “cihly” udělat funkční telefon, když se totálně dojebe.

    Ukradený iPhone X #9747

    Tento způsob může fungovat jen na PC, ve kterém již byl iPhone s iTunes spárován. Pokud k němu připojíš cizí iPhone, musíš přeci v iTunes zadat heslo.

Odpověď na: Ukradený iPhone X

celý text

.