Zavřít reklamu
  • Iphone SE vs 5S #1065

    Zdravím, chtěl jsem se zeptat, zda-li se vyplatí koupit ještě Iphone 5s.. nevadí mi, že bude pomalejší o trochu jak SE, hry nehraju.. chci prostě apple, jelikož ty šmejdy od androidu(momentálně samsung) nic nevydrží(zasekají se)

    Iphone SE vs 5S #7082

    Mal som 5S ios 9.3.5 a teraz mam SE ios 9.3.5, oba squele, ak mozem radit radsej ale SE .

    Iphone SE vs 5S #7083

    vzal bych raději SE, lepší foťák, baterka, NFC, poběží tam novější iOS a s ním příjdou novější funkce 🙂

    Iphone SE vs 5S #7084

    Zdravím.

    Osobne vlastným iPhone 5S, a myslím si že 5SE je lepší len vo výkone. A vzhľadom k tomu že hry nehráte, nebude to potreba. Za tie peniaze by som si radšej kúpil tú 5S, a ostatné peniaze by som si určite odložil. Ceny som si overoval na portále Heureka.com, čiže zrejme tá najlacnejšia možnosť, kde by ste iPhone mohli kúpiť. IPhone 5S má najnižšiu dostupnú cenu 278,00 €, a najvyššiu 309,00 €, a jeho drahší brat 376,90 € - 469,00 €. Ak porovnáme ceny kde najlacnejšie kúpime 5S, a najdrahšie 5SE - rozdiel nám ostane 191,00 € čo jednoznačne nieje peniaz, ktorý len tak nájdeme pohodený na ulici. Osobne by som už do 5S/SE nešiel. Pretože to nieje najnovší telefón, nehovorím o 5SE, ten bol predstavený minulý rok. Ale vieme, že tu máme vymoženosti ako je napríklad 3D touch, a nebudeme si klamať, iPhone 5S najväčší display nemá, čo mňa osobne dosť omedzuje, keď napríklad v škole na výtvarnej výchove niečo nájsť, a odkresliť. Zrovna to nieje najlahšie odkreslovať z maličkého obrázku. O kvalite obrazu sa ani rozprávať nebudeme, je to kvalita ktorá sa nikde nevidí. Takže kebyže si ja mám osobne vybrať, vybral by som si iPhone 6 64GB. Ale toto je len moje odporučenie, ktoré je len úplne na vás. Apple je značka ktorá má kvalitu nad limit, čiže veľmi dobré. Iný telefón ako iPhone by som už nikdy nechcel, a som zato veľmi rád. Pretože som si zvykol, že radšej si kúpiť niečo drahšie, a kvalitnejšie. Nie tak, že sa mi to za 2 dni rosype, a potom si za dva dni budem kupovať niečo nové.

    Snáď som vám nejako poradil. Andrej.

    Iphone SE vs 5S #7085

    Andrej Spodniak píše:
    Osobne by som už do 5S/SE nešiel. Pretože to nieje najnovší telefón, nehovorím o 5SE, ten bol predstavený minulý rok.

    Cize by si do 5S/SE nesiel ale nemas tym na mysli 5SE. To nejako zvlastne oznacujes 🙂 Existuje len 5S a SE, 5SE nie.

    Iphone SE vs 5S #7086

    Vzhľadom je rovaný ako je iPhone 5, vieš ako som to myslel 🙂

    Iphone SE vs 5S #7087

    "Šmejdy s Androidom" majú už pol dekády funkcie, o ktorých by sa iPhonom mohlo len snívať. 🙂 Kúpiť si niečo od Applu - to je dlhodobý nájom. Apple rozhoduje o tom, čo sa stane so zariadením, ako ho mám používať... A ak už aj niekto príde so spôsobom (jailbreak), ako to prekonať a sprístupní používateľom možnosť prispôsobiť si zariadenie za 700 €, ktoré nemá ani dualSIM alebo bezdrôtové nabíjanie a nedokáže sa ani len nabiť v najnovšom a najlepšom MacBooku s AŽ jedným portom (aké prelomové), tak mu Apple hodí pod nohy polená, opraví tú bezpečnostnú chybu a spraví zo zákazníka zase otroka.

    Hádzať všetky Android telefóny do jedného vreca je hlúpe. Stačí si vybrať poriadnu značku, nie plastový odpad od Samsungu.

    Iphone SE vs 5S #7088

    vlastním právě macbook air, a zdá se mi taky, že se liší jen výkonově a ve fotoaparátu 🙂 takže asi pudu do 5s 🙂

    Iphone SE vs 5S #7089

    No samozřejmě co se týká vnitřností telefonu, tak je na tom lépe SEčko. Vzhledově je to to samé, ale je informace, že iPhone 5S bude apple udržovat ještě alespoň 3roky, takže po tuto dobu by měly být dostupné aktualizace na vyšší verzi iOs. Záleží potom tedy kolik peněz do toho chceš investovat. Dominik

    Iphone SE vs 5S #7090

    ericek111 píše:
    "Šmejdy s Androidom" majú už pol dekády funkcie, o ktorých by sa iPhonom mohlo len snívať. 🙂 Kúpiť si niečo od Applu - to je dlhodobý nájom. Apple rozhoduje o tom, čo sa stane so zariadením, ako ho mám používať... A ak už aj niekto príde so spôsobom (jailbreak), ako to prekonať a sprístupní používateľom možnosť prispôsobiť si zariadenie za 700 €, ktoré nemá ani dualSIM alebo bezdrôtové nabíjanie a nedokáže sa ani len nabiť v najnovšom a najlepšom MacBooku s AŽ jedným portom (aké prelomové), tak mu Apple hodí pod nohy polená, opraví tú bezpečnostnú chybu a spraví zo zákazníka zase otroka.

    Hádzať všetky Android telefóny do jedného vreca je hlúpe. Stačí si vybrať poriadnu značku, nie plastový odpad od Samsungu.

    Tak mi nějakou tu pořádnou značku doporuč. Android jako celek je prostě šmejd nic jiného. Výrobci se mohou snažit sebe víc, narvat do toho funkcí až běda, ale stejně to po pár měsících nebude makat. Jen blázen si tohle nepřizná. Manželka má už několik telefonů z androidem a Huawei P9 lite co dostala k vánocům byla poslední kapka. Přístí telefon už bude jablečný. To co mě běžne funguje, je u ní zasekanej problém. Třeba přístup na damácí NAS úložiště je něco katastrofálního. K čemu jsou mě funkce, které použiju jednou za rok, když běžné věci na androidu prostě nefungujou. I google už to ví a proto už dávno maká na novém OS.

    Iphone SE vs 5S #7091

    Nechápu co je tak skvělého na bezdrátovém nabíjení. Já už bych se k androidu nikdy nevrátil. Nejde mě jen o kvalitu provedení, ale i o bezproblémový běh systému bez každodenního restartu a záseku. Asi bych doporučil SE, přece jen je novější a dá se říct, že je to 6s v těle 5 bez 3D Touch.

    Iphone SE vs 5S #7092

    Ahoj, jak už několik majitelů zmínilo, běž radši do iPhonu SE.
    iPhone SE má oproti 5S mnohem rychlejší čip, lepší fotoaparát, ale hlavně mnohem lepší výdrž baterie.
    Navíc bude déle podporovanější než 5S (mám na mysli uvolnění aktualizací iOS).
    Takže iPhone SE s 64 GB paměti je dobrá volba.

    Ještě před více než rokem jsem měl taky Samsung (Galaxy S3), který se nedal vůbec používat (celý zasekaný), tak jsem se rozhodl Koupit iPhone 6S (64GB) a jsem velmi překvapen a po více než roce používání nemám iPhonu, co zkritizovat. Jedinou chybou byla baterie, že po půl roce se výdrž zkrátila na polovinu (jednalo se o chybu na základní desce, která způsobovala rychlejší vybíjení), ale iPhone mi v rámci záruky vyměnili za nový kus. U nového kusu je baterie v pohodě, tak doufám, že se po půl roce opět nepokazí.. 🙂

    Iphone SE vs 5S #7093

    Za sebe můžu jedině doporučit SE - 5S není na první pohled špatná volba, ale za ty prachy navíc se vyplatí. Mít výkonnostní rezervu je vždycky fajn, matematický koprocesor šetří baterku a já v klidu zvládám dva dny a někdy ještě půl dne navíc. Další důvody bych mohl jmenovat, ale to si můžeš kdekoli přečíst.

    Andrej Spodniak
    Chtělo by se mi říct, že jsi to napsal pěkně, ale nenapsal. Nechápu logiku, kde srovnáváš dražší výrobek s levnějším tak, že ještě vezmeš nejmenší cenu levnějšího výrobku a největší toho dražšího. O čem to vypovídá? O tom, že jeden obchodník buď prodává pod cenou, nebo šedivku a druhý je zas předražený šmejd co potřebuje za každou cenu natáhnout zákazníka, nebo odebírá v menším množství a tak má větší nákupku, než třeba Alza? Nebylo by lepší porovnat cenu u největších eshopů třebas? Nebo teda pokud mermomocí potřebuje kupující ušetřit, tak u obou porovnat nejmenší cenu? Displej je též hodně subjektivní. Někdo z něj potřeba na výtvarce obkreslovat a někoho (mě) by velice s*alo, kdyby musel pokaždé, když chce stáhnout notifikační lištu, nebo jen na něco nahoře kliknout telefon přechytávat, nebo si vykloubit prsty. O kvalitě bych se opravdu nebavil. Ten hliník u 5 i SE je stejný, a pokud se zapomeneš a dáš si ho do zadní kapsy a sedneš si (mimo to, že v takovém případě bys byl trouba) tak si z obou uděláš harmoniku stejně rychle. S tím se buď člověk smíří, nebo ne. Kupuješ si dražší věc, kde je pohodlí vykoupeno diktátem... Jinak BTW mám iPhone SE 64GB, chtěl jsem se jen vyjádřit, protože mě trošku mrzí že si spousta lidí mnohdy nedokáže přiznat, že zařízení za které dali průměrnou českou výplatu má taky nějaké chyby.

    ericek111
    Dvakrát jsem se musel podívat, jestli vidím dobře a jsi opravdu administrátor fóra o Apple zařízeních. Many thanks za jeden z nejdospělejších přístupů Apple fans, který jsem kdy viděl. Přidávám se k Tvému názoru. Prošlo mi pod rukama už poměrně dost zařízení z obou táborů a shrnul bych to asi tak, že pokud chci konzumovat obsah, něco vyfotit, jít na sociální sítě a vyřídit komunikaci, vytáhnu iPhone SE. Je malý, švihá, na nic nemusím čekat, dobře se na něm píše jednou rukou... Pokud ale chci něco pokročilejšího, například změnit si vyzvánění bez přístupu k počítači, stáhnout si PDF fakturu do zařízení... hah, ne joke. Omlouvám se, že vás popichuju... Ale vážně - pracuju v IT a pracovat na iPhonu je prostě opruz. Žádný normální Icinga klient, nedej bože free, žádný pořádný terminál (Terminus je to nejlepší, co IOS nabízí - kam se hrabe na Juice SSH) a mohl bych pokračovat. Nejen, že ty odborné aplikace stojí absolutně za nic, ale navíc otevřít si něco v terminálu mimo screen/tmux a pak chvíli pracovat v jiné aplikaci a pak se přepnout zpátky je sebevražda. A i s tím screenem/tmuxem je opruz obnovovat připojení a dělat každou chvíli attach. Apple je prostě konzumní stylovka - uživatelům, co vyhledávají tuhle kategorii se zcela jistě zavděčí. I když... Většinou člověk pozná kdo má iPhone už když zazvoní, málo komu se chce podstupovat to martýrium při vytváření vyzvánění. To přirovnání s nájmem je naprosto dokonalé prostě.

    Pyromaness
    Cokoli, co má nějaký HW potenciál a co možná nejčistší Android. Několik let zpět jsem si koupil One Plus One a nemůžu si ztěžovat doteď. Z fabriky vyjel s CayanogenOS s možností tam dát CyanogenMOD. Ani jeden z nich není špatná volba. I po těch letech bez formátu mu může leckterý Samsung závidět. Nehledě teda na to, že v Androidu jsou defaultně nastavené opravdu velké časy průběhu animací. Když jsem je zkrátil i iPhonisti čuměli. Většinou je to prostě zabité buď tím, že člověk potřebuje ušetřit a koupí opravdu levný telefon, nebo předraženou srágoru s eye-candy designem a velice nenažranou nadstavbou - Samsung například. Faktem je, že když jsem oprášil jeden z posledních fajn Samsungů - Galaxy S2 a dal tam nejnovější CyanogenMod (než ho ukončili), tak švihal po obnově nejpoužívanějších aplikací cca stejně rychle, jako stejně staré 4S. Připojení k NASce je naprosto v pohodě - přes Filemanager (Solid explorer) mám připojené všechny NASky i Cloudy. Nastavení na pár sekund a spolehlivě funguje. Uznávám, že návrh Androidu a věčná emulace všeho zabíjí HW potenciál a nepříznivě působí na chod systému, což se výrobci neustále snaží kompenzovat lepším a lepším HW, který mnohdy několikanásobně převyšuje Apple a výsledek stejně není vždy úplně oslnivý. Ale v mnoha případech to není tak špatné, jak většinou hlavně Apple fans prezentují.

    K bezproblémovému běhu systému bych dal třeba pár svých zkušeností s mými iPhony:

    • po vybalení z krabice mi nový telefon udělal to, že při přeostřování foťáku mi spadla fotoaplikace (vestavěná), toto se opakovalo několikrát jak na čistém telefonu, tak po obnovení zálohy
    • 4S se mi kdysi tak zasekla, že nešla probudit. Telefon nereagoval na home button, vypínací tlačítko, na nic. Byl jsem z toho celkem zoufalý. Zkoušel jsem na něj volat, ve sluchátku to zvonilo, telefon se však ani neprobudil, ani nevyzváněl. Pak mi někdo poradil podržet Home Button a vypínací tlačítko s tím, že on se s tím teda ještě nesetkal, ale jeho přítelkyni se to stává poměrně často.
    • neskutečně mě štve, když zvednu telefon, on se probudí, já dočtu na lock screenu viditelné notifikace a chci prstem posunout a telefon na prst nereaguje a prostě se drže zhasne. To samé se mi stalo nedávno i při početní operaci na kalkulačce (to aby nikdo neřekl, že se vypnul protože jsem na něj dlouho nesáhl)
    • někdy se nevysune klávesnice - okno sice uskočí, aby jí udělalo místo, ale ta se nevysune. Pravidelně mi to dělá třeba při práci s Evernotem do kterého něco kopíruju a pak k tomu chci něco dopsat. Aplikaci musím minimalizovat a pak znovu otevřít - neskutečný opruz.

    a mohl bych pokračovat... Nevím prostě, co na těch telefonech děláte, že jste tak neuvěřitelně spokojení s Applem a tak neskutečně nespokojení s Androidem, ale kromě toho Evernotu což je 3rd party aplikace všechny ostatní problémy co mě na iPhonu potkaly byly ve vestavěných aplikacích v produkčním vydání (žádné bety)... Ať mi laskavě nikdo netvrdí, že IOS je bez problému. A to, že se vám to nestalo je irelevantní. Mě se to stalo, zaplatil jsem za to zařízení stejný prachy, jako vy. A já nechci, aby se mi to u firmy, která se prezentuje tak, jak se prezentuje prostě stávalo... Ale po pravdě mě ty chyby ani tak nevadí. Je to prostě jen zařízení a jen software. Může mít chyby, ať už pochází od koho chce. Za ty roky, co používám obě platformy bych mohl ke každé z nich něco napsat. Ať už o bezpečnostních chybách obou platforem, nebo prostě o drobných chybách. V koncovce si myslím, že toho mají obě platformy stejně. Jen Apple základna je většinou oddanější ať už proto, že nechtějí přiznat, že něco co koupili za 28K může mít taky chyby, když to tak skvěle vypadá, nebo proto, že párkrát šlápli vedle při výběru a radši vezmou za vděk nalajnovaným zařízením, které toho navíc oproti standardu moc neumí a tak není moc kde dělat chyby. Trošku to připomíná situaci, kdy v autě vyletíte ze zatáčky, dvakrát to hodíte o střechu, nakonec omotáte o strom a jako zázrakem přežijete, načež si koupíte raději auto, které umí jezdit jen rovně, protože tak nemůžete vyletět ze zatáčky a zabít se.

Odpověď na: Iphone SE vs 5S

celý text

.