Zavřít reklamu
< >

V dnešní recenzi se podíváme na dvojici velmi pěkných a hlavně technologicky zajímavých powerbank z dílny oblíbeného českého prodejce příslušenství Cubenest. Ten totiž nedávno uvedl na trh dvě zbrusu nové powerbanky SlimDual a Slim a jelikož si obě zaslouží pozornost a nám nedávno dorazily na vyzkoušení do redakce, je nyní nejvyšší čas vás s nimi seznámit. Hezké počasí se totiž blíží na na vaše venkovní dobrodružství jsou tyto kousky jako dělané. 

Cubenest SlimDual 5000 mAh

Technické specifikace, zpracování a design

Cubenest SlimDual sází na minimalistický design, špičkové materiály a promyšlenou funkčnost. Její hliníkové tělo s broušeným povrchem nejen skvěle vypadá, ale zároveň zvyšuje odolnost vůči každodennímu opotřebení. Powerbanka je tenká pouhých 9 mm a s hmotností 120 gramů a rozměry 9 x 70 x 101 mm perfektně padne k zadní straně iPhonu. Výjimečný je pak dvojitý magnetický systém – díky magnetům na obou stranách drží pevně na telefonu a zároveň umožňuje používat další MagSafe příslušenství, což je při cestování nebo práci neocenitelná výhoda.

Z hlediska výkonu nabídne SlimDual bezdrátové nabíjení o výkonu až 15 W, zatímco při použití USB-C kabelu (který je mimochodem součástí balení) zvládne výkon až 20 W. Díky tomu zvládne současně nabíjet dvě zařízení najednou – jedno bezdrátově, druhé kabelem. Kapacita 5 000 mAh vystačí na plné dobití většiny iPhonů, případně na vícero menších dobíjení během dne. Výrobce navíc nezapomněl ani na bezpečnost – powerbanka je vybavena ochranou proti přehřátí, přepětí, přetížení i zkratu, takže se na ni můžete spolehnout i při intenzivním používání.

Cubenest Slim a SlimDual 2

Testování

Jak už asi tušíte, hlavní zbraní této powerbanky je krom krásného designu či kovového kabátku její unikátnost ve formě nasazení dvojitého magnetického systému, kdy zatímco jeden magnet slouží k přichycení k zádům iPhonu, druhý – vnější – pak k přichycení jakéhokoliv magnetického příslušenství k powerbance a tedy de facto i k telefonu jako takovému. A musím říci, že se jedná o řešení opravdu geniální. Sám jsem totiž v minulosti coby fanoušek MagSafe příslušenství narazil nesčetněkrát na to, že jsem si musel vybrat, zda budu mít na zádech telefonu připnutou MagSafe peněženku s doklady, díky čemuž jsem se tak neobával jejich ztráty či nemožnosti je v případě potřeby rychle najít, nebo powerbanku, která mi sice telefon nabila, nicméně donutila mě odepnout peněženku a nechat ji volně putovat po batohu. Podobné strachy jsou ale díky tomuto inovativnímu řešení ty tam. 

Díky tomu, že je powerbanka SlimDual opravdu tenká, velmi dobře splyne se zády vašeho telefonu a ten se tak i poté, co ji na něj připnete, drží bez jakéhokoliv problému. Není tedy třeba se obávat z toho, že jakmile na powerbanku připnete další příslušenství, vznikne na zádech telefonu natolik velký hrb, že jej nepůjde udržet v ruce – to se totiž naštěstí neděje. Holt, minimální tloušťka zde hraje prim. 

Co se pak týče nabíjení jako takového, díky certifikaci Compatible with MagSafe zde máte zaručeno až 15W bezdrátové nabíjení kompatibilních iPhonů, což je rozhodně super. V případě kabelového nabíjení dokonce k dispozici až 20W, avšak myslím si, že omezovat kabelem se v tomto případě opravdu chtít nebudete, protože se bavíme skutečně o zajímavém, inovativním kousku. Nicméně bude-li potřeba vedle bezdrátu využít i kabel, vězte, že na jeho rychlost si stěžovat nebudete. 

Při testování powerbanky Cubenest SlimDual jsem použil iPhone 16 Pro. Tento model disponuje MagSafe konektorem, takže jsem mohl plně využít bezdrátového nabíjení. Začal jsem s 20 % baterie a během první půlhodiny nabíjení přes MagSafe se telefon dostal na 50 %. To je vcelku slušný výkon, zvlášť když jsem telefon zároveň používal. Po 60 minutách nabíjení byl iPhone na 85 %, což je skvělý výsledek pro nabíječku s výkonem 15 W. Při nabíjení zcela vybitého telefonu na 100 % je čas nabíjení přibližně 2 hodiny a 40 minut, protože poslední procenta se vždy nabíjejí pomaleji. Jediné, na co je třeba myslet, je fakt, že při bezdrátovém nabíjení dochází k nemalým ztrátám a tudíž iPhone 16 Pro s kapacitou 3582 mAh nabijete touto powerbankou naplno jednou, přičemž poté z ní vykřešete už jen zhruba 10 – 15 %. Myslím si ale, že za komfort, který duální magnetický systém nabízí, volba „jen“ 5000 mAh powerbanky určitě stojí. 

Cubenest Slim a SlimDual 16

Cubenest Slim 10 000 mAh 

Technické specifikace, zpracování a design

Powerbanka Cubenest Slim navazuje na úspěšný design svého menšího sourozence z předešlých řádků, ale přidává dvojnásobnou porci energie a větší univerzálnost. Tělo z broušeného hliníku vypadá na první pohled prémiově a stejně tak působí i při používání. Díky rozměrům 15 x 70 x 101 mm a hmotnosti 190 gramů zůstává powerbanka stále dostatečně kompaktní, aby nepřekážela při běžném nošení – ať už v kapse, batohu nebo rovnou přichycená na zádech iPhonu pomocí silného MagSafe magnetu. Ten se postará o pevné a přesné uchycení, zatímco měkčený povrch zabrání nechtěnému poškrábání telefonu. Tomuto modelu nicméně chybí dvojité magnety, takže jej už nelze používat s dalším MagSafe příslušenstvím. 

Co se týče parametrů, nabídne Slim verze bezdrátové nabíjení až 15 W přes MagSafe a klasické kabelové nabíjení až 20 W přes USB-C port. Díky tomu zvládne pohodlně napájet dvě zařízení současně – jedno bezdrátově a druhé pomocí přiloženého USB-C na USB-C kabelu s podporou 60W. Vnitřní baterie s kapacitou 10 000 mAh poskytne dostatek energie nejen pro iPhone, ale třeba i pro iPad mini nebo dvojici příslušenství typu AirPods a Apple Watch během jednoho dne. O bezpečnost se stará sada pokročilých ochranných prvků včetně tepelné, přepěťové, proudové a zkratové ochrany, takže se na powerbanku můžete spolehnout i v náročnějších podmínkách.

Cubenest Slim a SlimDual 4

Testování

Pro testování powerbanky Cubenest Slim jsem použil dva modely iPhonů – iPhone 16 Pro a iPhone 16e. U iPhonu 16 Pro s MagSafe jsem pak samozřejmě mohl naplno využít bezdrátového nabíjení. Začal jsem s 20 % baterie a během prvních 30 minut nabíjení bezdrátově přes MagSafe se telefon dostal na 50 %, což je skvšlé, pokud vezmeme v úvahu, že výkon byl stabilní i při používání telefonu během nabíjení. Po hodině byl iPhone na 85 %, což je solidní výsledek pro nabíječku, která nabízí 15W výkon. Při nabíjení z 0 na 100 % pak potřebujete zhruba 2 hodiny a 40 minut, jelikož poslední procenta se nabíjí logicky pomaleji. 

U iPhonu 16e, který MagSafe nepodporuje, jsem využil kabelové nabíjení přes USB-C. Začal jsem s 30 % baterie a po 45 minutách nabíjení bylo na 80 %. Díky výkonu až 20 W se nabíjení provedlo rychle a efektivně, což mě opravdu potěšilo, protože jsem očekával o něco pomalejší tempo. Powerbanka navíc zvládla nabíjet obě zařízení současně bez výrazného poklesu výkonu, což je ideální pro situace, kdy potřebujete dobít jak telefon, tak třeba i sluchátka. Nesetkal jsem se u ní ani s nějak zásadním zahříváním a to ani ve chvíli, kdy se nabíjela obě zařízení. 

Je nicméně třeba brát v potaz fakt, že kapacita 10 000 mAh se nerovná tomu, kolik mAh ve skutečnosti „nacpete“ do vaší elektroniky. Při nabíjení a zejména pak tom bezdrátovém totiž dochází k nemalým ztrátám, kvůli čemuž tak dokážete z powerbanky dostat méně energie než ona samotná pojme. Zde si ale troufám říci, že vás ztráty nějak zásadně trápit nemusí. Vždyť iPhone 16 Pro má kapacitu baterie 3582 mAh, iPhone 16e pak dokonce 4005 mAh a když jsem jejich nabíjení testoval simultánně z 0 na 100 % v obou případech, powerbanka je dokázala nabít oba, byť už na ní svítila poslední dioda signalizující úroveň nabití 25 % a méně. Budete-li tedy powerbanku používat například pro nabíjení iPhonu 16 Pro, myslím si, že se dostanete bez problému na 2 plná a jedno částečné nabití, což není vůbec špatné. 

Cubenest Slim a SlimDual 11

Resumé

Co říci o novinkách z dílny Cubenest závěrem? Negativního vlastně zhola nic. Jak SlimDual, tak Slim model totiž dokáží svými technickými specifikacemi zabodovat a díky tomu se tak stávají dost možná jedněmi z nejatraktivnějších powerbank na trhu – a to i s přihlédnutím na jejich ceny. Pokud sháníte inovativní kousek a jste stejně jako já fanoušky MagSafe příslušenství, je SlimDual stvořená přesně pro vás. Jde-li vám pak o maximální množství „energie sbalené na cesty“, vedle Tatranek si s sebou zabalte powerbanku Slim s velkorysými 10 000 mAh. Ani u jednoho z těchto modelů totiž vedle nešlápnete. 

Magnetická bezdrátová powerbanka Cubenest SlimDual 5000 mAh S1B3D

Magnetická bezdrátová powerbanka Cubenest Slim 10000 mAh S1B2

Cubenest Slim a SlimDual 7

Dnes nejčtenější

.