Zavřít reklamu

Před pár dny Apple vydal očekávanou aktualizaci v podobě iOS 16.3. Tato verze přichází s několika zásadními vylepšeními – jedná se především o globální rozšíření pokročilé ochrany dat na iCloudu, společně s podporou hardwarových bezpečnostních klíčů pro dvoufaktorové ověření Apple ID. Kromě těchto dvou hlavních novinek došlo také k přidání podpory pro nově představený HomePod druhé generace a v neposlední řadě došlo také k opravám všemožných chyb a bugů, mezi které se řadí také oprava problému se Siri při využívání CarPlay.

Co se týče operačního systému iOS 16, tak se zpočátku jevil jako dobře odladěný a spolehlivý, nakonec si ale mnoho jablíčkářů začalo stěžovat na velké množství chyb. Mnoho z nich bylo opraveno v iOS 16.1 a 16.2, bohužel ale došlo ke klasickému scénáři, kdy opravou jedné chyby došlo k projevení třech dalších. Jedna z hlavních chyb se týkala právě Siri, která řidičům při využívání CarPlay nebyla schopna poskytnout základní informace z aplikace Najít o poloze některých lidí, což ve starších verzích iOS bylo bez problémů možné. Pro některé uživatele, kteří na tuto funkci byli zvyklí, to samozřejmě mohl být velký problém. Nakonec ale přišlo přišlo řešení, na které jsme si však museli počkat několik měsíců.

carplay ios 15

Výše zmíněnou chybu se Siri při využívání CarPlay totiž konečně opravuje aktualizace iOS 16.3, což Apple nepřímo potvrzuje v poznámkách o verzi: Řeší problémy, kdy požadavky Siri v CarPlay nemusí být správně pochopeny. Následně se samozřejmě ihned objevili uživatelé, kteří se po instalaci iOS 16.3 rozhodli skrze CarPlay s využitím Siri vyhledat polohu lidí z aplikace Najít a ukázalo se, že je tato funkce konečně opět k dispozici. Pokud jste tedy doposud zmíněnou funkci nemohli při řízení kvůli chybě využívat, tak stačí váš iPhone aktualizovat na iOS 16.3, a to jednoduše v Nastavení → Obecné → Aktualizace softwaru.

Související články

Dnes nejčtenější

.