Zavřít reklamu

Když Apple v roce 2020 představil HomePod mini, jeho rozborky ukázaly, že se uvnitř něj ukrývají senzory pro měření teploty spolu se senzory pro měření vlhkosti. Jelikož je však Apple neumožňoval jakkoliv využít, mezi uživateli převládal názor, že se jedná o interní prvky nasazené například kvůli lepšímu posuzování reklamací a tak podobně. Nyní se však ukazuje, že je pravda úplně jinde a pro uživatele je naštěstí mnohem příjemnější. 

Spolu se včera představeným HomePodem 2 totiž Apple oznámil, že se jak nový HomePod, tak i modely mini naučí s příchodem aktualizace HomePod OS 16.3 snímat okolní teplotu spolu s vlhkostí vzduchu. Ptáte-li se, k čemu je podobná věc dobrá, kromě informativního charakteru půjdou tato data využít pro tvorbu automatizací v HomeKitu, respektive aplikaci Domácnost, kdy například bude možné díky datům z HomePodů možné při poklesu vlhkosti vzduchu pod určitou úroveň zapnout difuzér a tak podobně. Rozhodně se tedy jedná o fajn vychytávku, kterou je lepší mít než nemít. 

V jaký přesně den HomePod OS 16.3 vyjde sice Apple neoznámil, nicméně vzhledem k tomu, že aktualizace vychází zpravidla hned z kraje nového týdne, nebylo by překvapivé, kdybychom se updatu dočkali hned příští pondělí či úterý. Alespoň dle poznámek ke včera představenému HomePodu se nicméně zdá, že snímání vlhkosti se možná spustí až pár hodin či dní po updatu, protože bude senzor potřebovat kalibraci. Tu si sice provede zařízení samo, nicméně jak rychle to bude není zatím tak úplně jasné. 

HomePod mini lze zakoupit například zde

Související články

Dnes nejčtenější

.