Zavřít reklamu

Zlaté časy AirPods, MacBooků a Apple Watch jsou, zdá se, ty tam. Podle zdrojů asijského portálu Nikkei Asia, které pochází přímo z dodavatelského řetězce Applu totiž nyní začal kalifornský gigant se svými dodavateli komponentů jednat o snížení výroby. Na vině je přitom jak jinak než slabá poptávka po novinkách. 

S ohledem na předešlé roky se zdají být jednání ohledně snížení výroby komponentů pro AirPods, MacBooky a Apple Watch do jisté míry neuvěřitelná. Vždyť prodeje AirPods i Apple Watch rok od roku strmě rostly a MacBooky v posledních letech díky pandemii COVID-19 také. Doba se však bohužel změnila a jablíčkáři najednou nemají o novinky až takový zájem jak tomu bylo dřív. Na vině přitom zcela určitě není jen současná ekonomická situace ve světě, ale taktéž určitá neinovativnost, kterou Apple u těchto produktů v poslední době předvádí. Vždyť loni představené Apple Watch se až na model Ultra od předešlých generací prakticky neliší, AirPods taky žádný velký krok kupředu neušly a MacBooky zase člověk mění zpravidla po delší době. Kalifornskému gigantovi proto nezbývá nic jiného než se se situací smířit, pro tuto chvíli zařadit zpátečku a doufat, že se zlepší jak ekonomická situace, tak i zájem o produkty jako takové díky nasazením inovací. Do té doby však bude muset přijmout, že mu meziročně u některých kategorií zákonitě klesnou tržby, jelikož tento fakt je naprosto nevyhnutelný. 

  • Apple produkty lze zakoupit například na Alze, u iStores či Mobil Pohotovost (U Mobil Pohotovost lze navíc využít akce Koupíš, prodáš, prodáš, splácíš, v rámci které lze iPhone 14 získat už od 98 Kč měsíčně)

Související články

Dnes nejčtenější

.