Zavřít reklamu

Jak je již každoroční vánoční tradicí, před koncem roku dochází ke každé domácnosti ke generálnímu úklidu. Při něm bychom však rozhodně neměli opomenout náš jablečný telefon. Jelikož se jedná o zařízení, která používá denně, za uplynulý rok se na něj nasbírá spousta nečistot. Jak si s nimi ale poradit?

Lightning port

Dlouhodobé jablíčkáře již určitě někdy potkal okamžik, kdy jejich iPhone po zasunutí napájecího kabelu zkrátka nenabíjel. To je nejčastěji způsobeno zaneseným prachem v portu, kvůli kterému nedojde k propojení konce kabelu se samotným portem. V tomto případě vám postačí buďto stlačený vzduch nebo párátko. V případě stlačeného vzduchu stačí velmi opatrně port prostříkat dle návodu výrobce. Pokud se rozhodnete pro použití párátka, budete muset být velice opatrní, abyste si zařízení nepoškodili. Opatrnost je při čištění Lightning portu zcela klíčová, jelikož se v něm nacházejí kontakty pro nabíjení.

Reproduktory

Čištění reproduktorů je o mnoho jednodušší a nezabere vám to ani tolik času. Pro vyčištění dolního reproduktoru vám postačí zubní kartáček, avšak je nutné, aby se jednalo o kousek s měkkými štětinkami a abyste jej používali opatrně. Neopatrným čištěním a použitím kartáčku s tvrdými štětinkami si můžete způsobit dokonce až poškrábání spodní strany telefonu či poškození membrán, čehož se už bohužel nezbavíte. Extrémní opatrnost je nutná v případě iPhonů, která disponují skleněnými zády. Sklo jako takové je totiž o poznání náchylnější na zmiňované škrábance, kvůli čemuž budete muset být maximálně obezřetní. Co se týče horního reproduktoru, ten byste měli být schopni dostatečně vyčistit silným výdechem z pusy. Naopak po stlačeném vzduchu rozhodně kvůli riziku poškození reproduktoru nesahejte.

Tlačítka telefonu

Může se stát, že se nečistoty nahromadí i v okolí tlačítka pro přepínání hlasitosti či samotném Home Buttonu. V tomto případě by vám měla postačit obyčejná vatová tyčinka, kterou namočíte v kapce vody. Následně již jen stačí pečlivě zmiňované prostory vyčistit a máte postaráno. Co se týče tlačítka pro změnu hlasitosti, nápomocným vám může být i dříve zmiňovaný zubní kartáček s měkkými štětinkami.

Displej a tělo

V závěru tohoto článku se přesuneme na tu nejdůležitější část našeho telefonu, kterou je samozřejmě displej a samotné tělo. Tyto části jsou centrem celého dění a za pouhý jeden den na ně přeneseme nepředstavitelné množství nečistot. Pro čištění displejů v žádném případě nepoužívejte žádné univerzální čistící prostředky, které lze sehnat běžně v drogériích na čištění interiéru. Pro jejich vyčištění si bohatě vystačíte s hadříkem z mikrovláken a kapkou vody, což nezpůsobí žádnou škodu a zajistí krásu exteriéru vašeho telefonu. Sáhnout popřípadě můžete po speciálních čistících prostředcích určených přímo pro displeje.

Stačí tento úklid provádět pouze na Vánoce?

Jak již bylo zmíněno výše, telefon je zařízení, které používáme na denní bázi. Z tohoto důvodu se na něm hromadí extrémní množství nečistot a bakterií, kterých bychom se měli průběžně zbavovat. Z tohoto důvodu byste měli přinejmenším několikrát ročně opečovávat tělo a displej vašeho iPhonu a dát si na tom skutečně záležet.

__________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Magazín Letem světem Applem nepřebírá zodpovědnost za jakékoliv poškození vašeho zařízení. Při správném dodržení postupu jsou výše zmiňované rady bezpečné a poškození může nastat pouze při volbě nevhodných nástrojů či čistících prostředků.

Dnes nejčtenější

.