Zavřít reklamu

Diskuze k článku

Zpět na článek

  Výrobní cena je opravdu jen cena za výrobu. Jsou tam ještě další náklady. Takže bych to nebral tak zle. A teoreticky kdyby jo, tak co je na tom? Kupujou? – Kupujou tak proč by měli zlevňovat…

  V NY si koupíte tričko za 399,- a výrobní cena je 29,- … Apple je na tom ještě dobře a i tak nemá zapotřebí pořádat akce : kup si mobil a ⌚ máš za korunu :))

  Pokud  platí 501 dolaru, prodává za 1099 dolaru tak je to marže 100% .. ne 50 %

  Nikoliv, Pavle… Poučovat možná umíte, ale význam slova marže Vám bohužel zůstává utajen. Je to rozdíl mezi nákupní a prodejní cenou vyjádřený většinou v procentech (případně absolutní hodnotou), přičemž základ (100%) tvoří prodejní cena. Z toho celkem logicky plyne, že marže 100% se v tržním prostředí prakticky nevyskytuje, byť hypoteticky možná je (pokud by nákupní cena byla rovna 0). Marže může mít dokonce i zápornou hodnotu, ale nikdy nemůže být vyšší, než 100% (nejčastěji záměna s obchodní přirážkou). Uf… Nemáte zač! Pěkný večer.

  V článku se zmiňujete o „ceně za výrobu“, a je to jen za onu „výrobu“, nebo i za součástky použité při výrobě?

  Jsou do té ceny zahrnuty i náklady na dopravu?

  Że tam není zahrnutý vývoj, to se asi nemá smysl zmiňovat.

  Pavle, když se někdo v článku zmiňuje o ceně za výrobu, tak do ni logicky neřadí vývoj… to jsme ale myslel, že lze z věty v článku – cituji „Ano, výrobní cena iPhonu neodráží ani zdaleka celkovou investici, kterou do něj musel Apple vložit, jelikož se v ní neodráží vývoj a tak podobně,“ celkem pochopit, vy jste to skutečně nepochopil nebo proč jste ten komentář napsal?

  Protože ten článek rozhodně jednoznačně napsaný není. Je napsaný tak, aby se na něj kliklo, vzbudil vášně, ale ve finále se člověk nic nedozvěděl.

  Kdybych citoval Cooka, tak ten kdysi řekl, že takových zaručených „výpočtů“ ceny iPhonu viděl na internetu několik, ale ani jeden z nich se neblížil reálné ceně, co to Apple stojí.

  Pavle, zalozte si vlastni web a tvorte jednoznacne clanky, ktere nebudi vas e, a na ktere nikdo nebude klikat. A cele to dotujte ze sveho.

  A kolik jen rozbitých aut, poplatky za první půlrok k těm satelitům… Navíc dobrý vývojář si taky řekne v krizi o víc peněz… Jen mě mrzí, že se ceny nepočítají podle množství funkcí dostupných v dané zemi :/

  Tak k tomu započítejte ještě celý IOS, za který také platíme v ceně telefonu, včetně 5ti leté podpory a nové verze každý rok …

  A taky to že o mě Apple shromažďuje mnohem méně informací a neprodává je dál, jako Google, tak to zase nevychází až tak tragicky.

  Je dluhodobě známo, že ajfony jsou hloupé předražené mr*ky, ale iovce koupí i rozmáznuté lejno, když bude vod eplu a ještě se budou bít v prsa, že ten smrad je vznešený 😎

  Mě vysoká marže naprosto nevadí, ale ta každoročně větší a větší technologická ztráta na konkurenci ano. Iphony vždycky byli top produkt..dost mě mrzí, že z tak inovativní značky, jakou byla je už jen brand..

  Z nabízených produktů si stačí prohlédnout českou cenu a víte kolik platíte za dopravu atd. Být pozer nevyžaduje inteligenci. Apple je mašina na prachy a to je jejich krédo.

  Vyhledal jsem jsi kolik je v 501 dolarů vyšlo mi to celkem 11000a něco ale přitom když jsem se díval na internet kolik stojí Apple iPhone 14 pro Max tak stojí kolem 50 tisíc

Vložte vlastní komentář

celý text

Související články

Dnes nejčtenější

.