Zavřít reklamu

Rok co rok se ve fanouškovském světě Applu opakuje před Vánoci stejná písnička, kterou však mnozí uživatelé stále odmítají poslouchat. Řeč je konkrétně o prvních větších únicích informací o iPhonech pro příští rok, které tak začínají jejich budoucí obraz výrazně formovat a uživatelům tedy umožňovat to, aby o nich měli dobrou představu ještě před odhalením. Ani letošek není v tomto směru jiný a bohužel ani letos se to neobejde bez kritiky jak jinak než ze strany uživatelů. 

Pokud Apple sledujete dlouhodobě a zároveň s určitým odstupem, určitě jste si všimli, že ač se neustále hovoří o tom, jak ve svých fabrikách a kancelářích zintenzivňuje boj proti únikům informací, každý rok mají úniky de facto stejný harmonogram. První drobnější se začínají objevovat zpravidla již kolem září (tedy krátce po představení nových iPhonů) s tím, že mnohdy nedávají úplně smysl, jelikož je nelze zařadit do větších celků a souvislostí. První velké úniky pak přichází právě ve druhé polovině listopadu a končí zhruba někdy v lednu či únoru s tím, že od těchto velkých úniků se následně odráží zbylé uniklé informace. Výsledkem pak je de facto představený iPhone se vším všudy řadu týdnů či měsíců před jeho oficiálním launchem. A jelikož se přesně to děje i letos, přičemž na prakticky všem se shodují de facto všechny důvěryhodné zdroje, nemá smysl spekulovat nad tím, zda se tak stane či nestane. Ono se tak totiž na 99 % stane, ať chcete nebo ne. 

Ano, některé úniky samozřejmě vyjít nemusí a některé pak ve výsledku fungují v reálu než byly popisovány. V živé paměti asi všichni mají zejména hranatý design Apple Watch, který se nikdy nezrealizoval, byť jej Apple měl testovat a na poslední chvíli jej zařízl, stejně jako třeba představení většího iMacu. Když se však zcela objektivně zamyslíte nad tím, o jakých únicích jste ať už u nás nebo na jiných českých či zahraničních magazínech četli, musíte sami sobě odpovědět, že naprostá většina z nich z prstu vycucaná rozhodně nebyla. Ostatně, vzpomeňte na loňské a předloňské předpovědi podpory satelitní konektivity u iPhonů, nasazení průstřelu v displeji iPhonů, příchod odolnějších Apple Watch či třeba nové levné Apple TV. Dorazily ale i lokalizátory nebo počítače s výřezem v displeji, kterým se mnozí smáli. Svým způsobem dorazilo ale třeba i reverzní nabíjení, jelikož Apple MagSafe Battery Pack se zkrátka reverzně nabíjí, byť jako jediný produkt z dílny Applu, takže se zde zřejmě bavíme o špatné interpretaci informaci zdroji. 

Podtrženo, sečteno – ano, od představení nové generace iPhonů nás dělí v tuto chvíli dobrého tři čtvrtě roku. To ale opravdu neznamená, že o něm svět ještě nemůže nic vědět. Apple jej totiž má již z velké části (jako vždy) hotový a jelikož prochází ve vývoji stále tím stejným procesem nebo chcete-li koloběhem, unikají mu v de facto stejných částech i první informace, což je zkrátka a dobře historicky podloženo, ať se vám to líbí nebo ne. Že je to do jisté míry škoda a svět tím přichází o překvapení, které by si užil ve chvíli představení produktu, o kterém neuniklo absolutně žádné info je pak věc druhá a na úplně jinou debatu. Fakt je však ten, že v dnešním moderním světě tajemství takřka neexistují. 

Související články

Dnes nejčtenější

.