Zavřít reklamu

Diskuze k článku

Zpět na článek

  Jo, 2 roky starej SoC a fejk safír, to chceš za pětadvacet papouchů 🤣.

  Šak na každých moderních hodinkách máš umělý safír – on se totiž přímo safír vůbec nepoužívá.
  Vyrábí se to tavením korundu za vysokých teplot kolem 2200°C kdyby sis chtěl doplnil vzdělání.

  Já jim to úplně za zlé nemám, ale klamání to určitě je. Množství safíru tam je, jen prostě se nejedná o čistý safír, což je celkem pochopitelné. Čistý safír = odolnost proti škrábancům, ale naopak obrovská křehkost a velmi znatelně větší množství odlesků. Tady byla evidentně snaha o co nejlepší materiál ve vztahu k uživatelskému komfortu. Čistě podvod bych v tom opravdu neviděl. Ale PR oddělení mohlo použitý materiál nějak upřesnit a lépe specifikovat proč takový materiál zvolilo, protože bylo jasné, že se to bude hned testovat.

  Žádný výrobce neuvádí přesné složení svých částí. Safírové sklo bude mít určité parametry a ty výrobce určitě splnil. Je to stejné, jako když si koupíš tričko ze stoprocentní bavlny, taky nikdy nemá stoprocentní obsah bavlny. Můžou tam být příměsi v určitém množství a pokud je to splněno, ani se výrobek označit jako stoprocentně bavlněný.

  „Jaké příměsi tam jsou, ty chytráku?“

  Proč hned „chytráku? Právě tohle totiž zmiňoval ZacK Nelson (Jerry Rig Everything), že je to sice safír, ale jsou tam nějaké „nežádoucí“ příměsi, jaké přesně to jsem nepochopil.

Vložte vlastní komentář

celý text

Související články

Dnes nejčtenější

.