Zavřít reklamu

Diskuze k článku

Zpět na článek

  Popravdě moc teď nechápu význam Mac Pro, když je tu Mac Studio. Možná Apple překvapí, ale osobně dost pochybuji že u Mac Pro bude možnost upgrade čehokoliv. RAM v čipu je dána. Pokud by měl být nějaký přídavný slot, musela by se asi vymyslet berlička do architektury, kudy k CPU. GPU taktéž v čipu, ne že by to nešlo mít i externě (ARM to umí ranec let a TB jede přes PCIe), ale Apple zatím nechce, tohle je tedy umělá blokace. Větší SSD je zablokován skrze firmware viz výsledek Linusu na YT a různé hardware periferie budou muset jít přes TB porty (v protokolu USB), jelikož TB v Mac Studio nechce komunikovat s PCIe Boxy i ohledně karet pro zvukaře či RAID karet pro servery. Prostě to chce nové periferie na USB(C). To samozřejmě uživatelé Mac mini, iMac či macbooků nejspíše mají již dlouho, ale dosavadní uživatelé Mac Pro fakt ne. Defacto ani Trashcan 6.1 neměl úspěch i když Sonnet pro něj udělal Workstation Skříně, kde to mohl rozšířit o PCIe sloty na RAID či tunery nebo Tesla karty… V čem tedy bude Mac Pro tím modulárním Mac Pro, co se slibovalo ve 2019? Podle mě dokud nepořeší modularitu jejich ARM čipu, je Mac Pro mrtvý a bude se jen jednat o Mac Studio na steroidech.
  Apple tuhle kategorii slušně kope do pr. Nejdříve 6.1 kde hned po dvou letech zastavil vývoj, takže neobměnil ani patici CPU, ani GPU a ani TB konektory a nechal to vyhnít do 2019. Ve 2019 uvedl Mac Pro, který je na tom po dvou letech stejně jako 6.1. Sice teda může mít lepší GPU, ale dle sociálních sítí doteď má problémy s ovladači (a apple to nijak neřeší a AMD/Nvidia nesmí). Taky už neobmění ani patici CPU a tak ani board s PCIe 4.0 nebude. Prostě 2019 mrtvolno….

  Problém je v marketingu kdy nejsou dostupné HW konfigurace pro konkrétní případové studie. Až pak je HW omezeni Mx SoC.

  Jak padlo opakovaně v minulosti ne každého zajímá 4K nebo 5K video. Případně úprava fotek z levného zrcadlovky nedej bože telefonu který jsou mnohdy používány jako případové studie .

  Na CGI hodně lidem starý konfigurovatelný Mac PRO zatím stačí.
  Protože potřebují silnou grafiku , nekdy několik grafik a nejen nikoliv off-screen ale plnou akceleraci na několika monitorech , nikoliv na USB nahražce která neumí některé režimy nad 30FPS.

  Upřímně když vzpomenu střižny data na externích SCSI polích na ještě prvních MacPro i v takových situacích nemusí Studio vyhovovat.

Vložte vlastní komentář

celý text

Související články

Dnes nejčtenější

.