Zavřít reklamu

Diskuze k článku

Zpět na článek

  Ahoj, všichni pořad mluví jen o tom, že se obrazovka jen zťaví ale to není pravda. Mám 14Ppro a pokud vím a mám to i tak nastavené , muže si zvlášť nastavit tapetu pod ikonami a zvlášť tapetu na zamknuté obrazovce. Úplně stejně jako před tím. Tak že jsem si na zamknute obrazovce nastavil zcela černou a tím pádem se mi při zamčení vlastně obrazovka úplně vypne ( je černá) a svítí jen notifikace. Tady žádný problém opravnu nikde nevidím ani se soukromím.

  Ano, tapetu plochy a zamknuté obrazovky je možné i nadále zvlášť nastavit – o tom ale v článku vůbec není řeč. Mluvím o nastavení zamknuté obrazovky a always-on prostředí. Tapeta, kterou si nastavíte na zamknutou obrazovku, se po přesunu do always-on automaticky ztmaví, takže to pravda je. A ano, můžete si nastavit černou tapetu zamknuté obrazovky, čímž bude kompletně černé i prostředí always-on – i o tomhle ve článku píšu. Neznám ale moc lidí, kteří by využívali kompletně černou tapetu – a i kdyby, tak to není řešení. Mluvím ve článku o možnosti nastavení kompletně černého pozadí pouze v rámci always-on, nikoliv na zamknuté obrazovce, tzn. aby bylo možné aktivovat kompletní skrytí tapety v always-on. Díky tomu by mohl mít uživatel na zamknuté obrazovce libovolnou tapetu a v always-on prostředí černé pozadí, což by vyřešilo otázku soukromí, rušení i spotřeby baterie.

  Petr je proste ako by som to napísal najlepšie? Béééée béééé.. Hej Petr, ľudia by si mali kúpiť iPhone a nechať ho v krabici vypnutý, tak by to ešte viac šetrilo baterku 🤦‍♂️ boha že týchto tupcov to zhadzuje na zem

  Já osobně mám Android a používám černou tapetu, i když to kvůli Always On nepotřebuji, zároveň ani to Always On nepoužívám, protože mi to přijde naprosto zbytečné… Furt nechápu tu jeho pointu… Je jedno, jestli se na ten telefon podívám, nebo jestli na něj klepnu a až pak se podívám, ne? Navíc velké množství uživatelů má chytré hodinky, tak na co Always On?

  Ahoj Richie, máš opravdu vytříbený vyjadřovací styl. Možná pro příště bych Ti doporučoval, se z hluboká nadechnout a počítat do deseti. Ale asi je to tou komunitou, ve které Ty se pohybuješ a věřím, že tímto vyjadřováním si dokážeš získat mnoho obdivovatelů. Je mi Tě opravdu líto, ale když na sobě budeš pracovat tak bys nemusel být tak úplně ztracený případ. Tak snad někdy příště Richie. Měj se jak nejlíp to umíš

  Mám taky iPhone 14 Pro a byť to Richie napsal trochu ostře, v podstatě má pravdu. Nastavit si černou tapetu není řešení, ale ústupek. A jakýkoliv zařízení má primárně sloužit mně, a ne já jemu.

  Souhlasím s Petrem, pokud já nechci aby mi iPhone na nočním stolku svítil jak měsíc v úplňku tak to lze vyřešit čenou tapetou pro zamknutou obrazovku. Výsledek na první pohled je stejná černá jak na iPhone tak na androidu = minimální spotřeba energie. A když už beru do ruky mobil, tak ho na 99% i odemykám neboť chci asi něco dělat že… Navíc funkce když se vzdálím od mobilu s AppleWatch a mobil se iPhone zhasne úplně si uživatele androidu můžou nechat jenom zdát. Už jen aby šlo na zamknuté obrazovce(always-on) nastavit více věcí k náhledu a je spokojenost ještě větší. Komu se řešení vypnutého displeje přes absolutní černou nelíbí tak to dělat nemusí, ale možnost tam je. Hloupé by bylo kdyby nešlo ani to a bylo by to za všech okolností jen o stlumení jasu, to bych vypla i já.…. no a komu se to nelíbí tak může přejít k “famóznímu androidu”…. :-)

  Vtipné je, že na 3 roky starém Samsungu s 60 Hz displejem se sice nevypíná při vzdálení se od mobilu, ale bere to míň,než na ajfonech s 1 Hz 🤣

  „pokud já nechci aby mi iPhone na nočním stolku svítil jak měsíc v úplňku tak to lze vyřešit čenou tapetou pro zamknutou obrazovku“

  takovej dotaz, dá se always on nastavit součástí režimu (soustředění), kde si nastavím čas od kdy do kdy se má spustit? aby always on na nočním stolku nesvítil celou noc, když během spánku bude jen zbytečně plýtvat baterii..

  Me osobne na mem iPhone 13 mini ktery AlwaysOn nedostane, tahle funkce basolutně nechybí.
  Po letech jsem se vratil k Apple a myslim ze uz zustanu, chtel jsem kvalitni a kompaktni telefon, ty 6-7″ android padla uz me prestaly bavit, nelze to ovladat jednou rukou coz mini ano.
  Pokud nekdy koupim nastupce, bude to neco ve velikosti soucasnych 13/14 s 6.1″ displejem, tam to lze jednou rukou jeste stale ovladat byt ne tak dobre jako mini a je skoda ze s nim apple skoncil.
  Prechazel jsem z Realme 8 ktery AOD ma, pouzival jsem jej v uspornem modu, kdy se displej rozsvitil pouze pri klepnuti nebo pri zvednuti telefonu a presne takto to mam nastavene na iPhone 13 mini.
  Pokud bych chtel byt puntickar, nastavim jeste na zamykaci obrazovku cernou tapetu ale netreba.

  Naprosto zbytečné požadavky pro naprosto zbytečnou funkci. Momentální řešení bez AO je, vyřešené skvěle jak zmhlediska bezpečnosti, praktičnosti ak z hlediska úspory. Nechápu proč někdo vymýšlí něco co nepřináší užitek a Apple se ještě takových kravin chytá. Jobs by jim ten ne-smysl vysvětlil.

Vložte vlastní komentář

celý text

Související články

Dnes nejčtenější

.