Zavřít reklamu

Diskuze k článku

Zpět na článek

  Jste si vsimli az ted, ze iphone je osekany a az pro je srovnatelne s konkurenci, ale stoji o desitku vic?

  Nebolo im to povedané pri predvádzačke.. a sami od seba by na to neprišli, na to im chýba kapacita medzi ušami. Zlaté SE2020.. čo viac treba dospelému človeku čo používa mobil ako trebárs ,,mobil,,?

  Pri všetkej úcte toto je už tak prekombinované že sa v tom nevyznám a ani diva sviňa nie. Mne to príde skôr tak že ani sám Apple nevie čo má vôbec nasadiť akú cenovú politiku. Samozrejme zderstvo a sklbanie zákazníka, zaobalovanie a recyklát funkcii ktore uz davno ma android konkurencia- “každoročný hype wau” efektu a pritom v globale preslapuje ob jeden rok na mieste, toto má byť akože posun a kde…?
  Sa mi zda ako majitelovi 13 pro že dosiahol svoj strop a bez Steva si už len tak strielaju od pasa, čo kde, kedy a za aku cenovku ti predať a ešte to aj nezmyselne kombinuju. Pritom staci jednoducho pokračovať v tom čo bolo dibre zabehnuté.
  Dochádza para, nič ine v tom nieje.

  “ Ti, kteří se logicky letos nerozhodnou koupit iPhone 14, si buď koupí iPhone 14 Pro nebo iPhone 13 Pro” – vůbec, to má strašně kravskej displej, to už muzu rovnou volat z tabletu.

  Okamova břitva: a co když je to přesně tak, jak to vypadá? Nutný “pokrok” za každou cenu, který je už delší dobu pouze přešlapováním na místě.

  14 a 14 Pro nedává absolutně smysl. Cenovka je dost přestřelená! Základ se vyrovná Samsungové Áčkové řadě, která stojí cca 10K!!!
  Skoro 30K za 256GB verzi! To už raději bazarovou 13 Pro 256GB, ale letos se bohužel ceny bazarovek pohybují nezvykle vysoko. Když jsem prodával XSko 2 roky staré, myslím, že jsem byl rád, když jsem z původních cca skoro 40K (i s pojištěním) dostal tuším 15K, pak prodej 12 Pro 128, dostal jsem nějakých myslím 18K po roce. Pak jsem si koupil 13 mini, super velikost, výdrž perfektní, stále 98% kapacity baterie, paráda, jen škoda, že nemá 120Hz, 6GB Ram a ještě telephoto….
  Chtěl jsem jít do 14 Pro 256, ale 37K je pro mě už fakt přes čáru! Zaprvé nemusím mít co rok nový mobil, jsem sice psychouš, co ho baví technologie (na flexení ser*u, ani nemám před kým) a ani to nepotřebuji. Novinek ale krom foťáku 0, 0 NIC!!!! Ten telefon se „vyplatí“ pro někoho, kdo má 12 (nebo spíš 11) a nižší modely….
  Navíc, když si uvědomíte, že 37K už stojí parádně nadupané PC, NB, tak fakt, za telefon je to moc.
  Jako kdyby stál základní 14 128GB 22K a 256GB 23K, nemám problém. Nebo Pročko, kdyby stálo cca 28-30K za 256GB, tak do toho jdu, byť dynamic island považuji stále za odpornou věc, stejně velké jako notch, jen zezhora ořízlé o pár PX. Škoda, že asi bude s námi DI jeětě cca 4 roky, než to půjde pod displej.
  Třeba základní top řada Samsungu jsou 2 telefony S22 a S22ULTRA „lopata, tablet“. Takže S22 s 256GB a cashbacky a tak, vyjde na cca 17K, což je super, je tam vše jak u iPhone 13 Pro (samo, že krom iOS :D), jenže za skoro poloviční cenu! 128Hz, perfektní displej, 256GB, 3 objektivy, atd….
  Samsung má za 128GB navíc (rozdíl mezi 128 a 256GB) „normální“ příplatek, prostě 1000Kč navíc je pro mě v pohodě. U Apple je příplatek za 128GB navíc (ze 128 na 256) 3500KČ! Nechápu, za 3500Kč dnes seženete i 2TB SSDčko. Apple se nás snaží prostě oje*bat! To samé u jejich mašin z 8 na 16GB RAM a z 256GB SSD na 1TB je to už hromada peněz. Proto používám Hackintosh, který funguje naprosto stejně s tím rozdílem, že si RAMku a SSD můžu upgradovat, jak je libo, klidně 128GB RAM a 8TB SSD!!!
  btw:JeŠtĚ se vyjádřím k AWU, jako dát do hodinek 2 roky starý čipset a CPU/RAM, to už fakt chce koule a hlavně žaludek. Výdrž mizerná!!! Když to má být pro „sportovce“, leda sváteční, nebo abyste na tůru brali několik powerbanek :D Ale mě zaujal na AWU displej, když jsem je viděl, skoro jsem si je koupil, byť je využívám jen jako hodinky, respekrive jen jako prodlouženou ruku iPhonu…. ale když jsem se dozvěděl o oje*bu s CPU a že stále stejné CPU a jen 1GB RAM, řekl jsem si NE! Doufám, že přijdou příští rok s novým vylepšeným čipsetem, novym CPU, ale opravdu novým, ne jen přejmenovaným, a alespoň 2GB RAM, ony ty AW7 taky nejsou nějak extra rychlé, chtělo by to posun. Co se týká senzorů, nejsem sportovec, ani hypochondr, tudíž nic z toho nevyužiji (stejně jsou ty senzory k smíchu a každý kardiolog se vám vysměje…). Mám sice ruku tenkou jak 8mi let’anorektička, byť jsm starej chlap, ale právě proto bych zrovna na AW uvítal větší displej i za cenu, že asi budou na mé ruce vypadat „komicky“!
  btw2: To samé čip A16, který je vlastně jen vylepšená 15ctka a ve skutečnosti je stále 5nm…
  Počkám na příští rok, snad se Apple polepší a vše řádně vylepší, ne jen tak napůl (krom foťáku, to se mu povedlo, ale zas to je pro mě jediná věc, kvůli které jsem chtěl přejít, ale to je zatraceně málo, proto abych přešel).

  Mám 120 Hz displej na svém iPadu Pro, všechna ostatní jablečná zařízení máme doma 60 Hz: dva iPhony, další iPad (ne-pro). Nějak ten rozdíl mezi 120 a 60 nevidím.

  Jako druhý telefon jsem si koupil Pixel. Zajímalo mě, jak to funguje. Proti Applu fotí lépe, ostatní mi přijde podobný. No a když letos Apple čtrnáctky zdražil, došlo mi, že si dám s Applem pauzu, po dvanáctce Pro čtrnáctku kupovat nebudu a těším se na Pixel Pro 7. Na můj vkus to Apple překombinoval.

  Já přešel po 4 letech z Xr na iPhone 13 mini, který mám asi týden a nemohu si telefon vynachválit. Je super do ruky. Doufám že v budoucnu Apple udělá nějakou edici SE v těle mini.

Vložte vlastní komentář

celý text

Související články

Dnes nejčtenější

.