Zavřít reklamu

Diskuze k článku

Zpět na článek

  Ja na plač a obrovská hanba pre Apple aby musel prísť zákon na to aby ich NEKOMPATIBILITA aj medzi vlastnými produktami a zámerne sťažovanie života užívateľom dal konečne STOPku. Nie je normálne aby si človek bral 3 adaptéry a 4 káble na AW, iPad, iPhone a MacBook..

  Eh, ako tie adaptéry tri si brať teda nemusí, AW sa nabije bez problému aj z 90W adaptéru Macbooku a v podstate aj opačne (30W nabíjačka mi utiahni pri bežne práci Macbook Pro 14″). iPad a Macbook beží pohode na rovnakom USB-C kábly.

  Takže vo výsledku jeden adapter a tri káble a od roku 2024 to bude o jeden kábel menej, čo zase taká výhra teda nie je…

  Záleží jestli se to bude týkat jen evropského trhu. Pokud v USA zůstane na iphonech lighting přikloním se k dovozu.
  No a pokud by to nešlo koupím do iphonu takovej ten adaptér jak magsafe.

  To si  nikdy na sve iPhony neda 🙂 zrusi port uplne a bude jen magsafe 🙂 stejne vetsina lidi pouziva jen magsafe 🙂 rikam vetsina tak nekomentovat 🙂

  Tak to doufám, že taková blbost Apple nenapadne. Zatím mu bezdrátové nabíjení ve srovnání s konkurencí moc nejde – magsafe puk mi přijde jako dost slepá ulička = umělá nekompatibilita. A data přes magsafe taky netečou…

  Každý trochu technicky uvažující člověk pochopí, že konektor lightining je mnohem lepší řešení. Je stabilnější a díra nemá žádný „kolík“ uprostřed. Stačí si všimnout jak vypadá ten který konektor z blízka.

  Technicky uvažující člověk ví, že lightning je zastaralý konektor s pomalým nabíjením a ještě pomalejším přenosem dat. Navíc kromě iPhonu nikde jinde není což ho dělá naprosto nevyužitelným.

  Přesně tak. Lightning byl jen zastaralá a pomalá pračka na peníze. Nabíjení pomalé, datové přenosy na úrovni USB 2.0 a metrový kabel s Lightning konektorem stál nekřesťanské peníze.

  Technicky uvažující člověk bude šťastný za USB-C a už řadu let je několikrát potvrzeno, že ten „kolík“ není žádným velkým problémem.

  Nebyl by problém upgradovat lightining tak jako byl upgradován usb c. Hardware – způsob připojení je rozhodně lepší u lightiningu. Kromě toho nesnáším když úředníci rozhodují co a jak má kdo vyrábět.

  Aha a kolik telefonů podporuje standard 3.0 anebo vyšší sice máš usb c ale to je tak vše a co druhý konec kabelu usb A anebo C a pak ještě nabíječka standard QC a PD a máš po rychlém nabíjení tohle je řešení jak stehno to můžou vymyslet jenom inženýři z Eu

  Ano, technicky zdatny clovek vi, ze lightning je samozrejme lepsi konektor. USB je nestabilni rozhrani a vzdycky bylo. Argumenty jako rychlost prenosu dat? Po kabelu nikdo, doslova nikdo v dnesni dobe nic nekopiruje.

  Do roku 2024 da Apple konektor prec a bude vybavene.

  Tak to doufám, že taková blbost Apple nenapadne. Zatím mu bezdrátové nabíjení ve srovnání s konkurencí moc nejde – magsafe puk mi přijde jako dost slepá ulička = umělá nekompatibilita. A data přes magsafe taky netečou…

  Když jsem měl Lumii, byl jsem za USB-C šťastnej. Ale stejně jsem většinou nabíjel bezdrátově. Pak jsem musel kvůli práci změnit platformu. 2 roky jsem používal Nokia 7 plus. Nabíjení položeného telefonu v poohodě, ale pokud jsem s ním potřeboval hejbat, nebo bejt připojenej k notebooku tak problém. Vnitřek konektoru vyběhanej a neustále se odpojoval. Ten tenoučkej kontakt uprostřed je problém. Myslím že je jednodušší vyměnit kabel než konektor v telefonu. Takže co se týká mechanický odolnosti tam Lighting proti USB-C má dost navch. Ale doma dobíjím bezdrátově tak mi konektor chvíli vydrží. A v autě to pak taky nějak dořeším…

  Pokud se něco stalo s tím mezikusem uprostřed konektoru, tak si nedovedu moc představit, co jste s tím konektorem dělal. Z vlastní zkušenosti odcházejí nejčastěji napružené kontakty nebo západky. Oboje je v případě lightningu uvnitř telefonu, zatímco u USB-C v podstatně levnějším kabelu. Osobně jsem už vyděl v telefonu více vymačkaných lightningů než Cček (o microUSB nemluvím, ten byl katastrofa a naštěstí už je pasé).

  Ještě musím dopsat k těm komentům ohledně rychlosti přenosu dat a obdobných řečí. To tady někdo každý den přetahuje z mobilu x giga dat aby mu šlo o rychlost ???? Řekl bych že ne …
  Až se vám ty caplíky začnou v telefonech jebat zase budete nadávat na apple jak šetřil atd. Usb c mi nevadí, mám ho na macbooku, s tím ale nehýbu a stojí pevně na stole. Ale u telefonu mi bude vadit.

  Z vlastní zkušenosti musím říct, že mi v telefonu nebo jiném zařízení USB-C konektor nikdy neodešel. Ale už jsem měnil několik kabelů. Takže ta placička v konektoru se nejeví jako problém.

Vložte vlastní komentář

celý text

Související články

Dnes nejčtenější

.