Zavřít reklamu

Diskuze k článku

Zpět na článek

  Tohle není něco, co by vývojáři napsali a testeři otestovali za týden. Každý, kdo kolem vývoje software ve velké firmě prošel vám řekne, že Dynamic Island byl připravován měsíce. Ta provázanost s prakticky všemi systémovými aplikacemi je obrovská, a taková věc se nedá udělat jako „hotfix“.
  Vy se zas jen snažíte omluvit, proč jste o tom od svých „zaručených zdrojů“ nevěděli.

  A přesně z toho důvodu vytvořil Apple grafiky se dvěma průstřely. Protože když s nasazením počítal dlouhé měsíce, proč by se obtěžoval s tvorbou správných materiálů… 🙃 Ne, opravdu nemáme potřebu se před někým obhajovat. Jen píšeme, že to evidentně s Islandem bylo v Applu nahnuté.

  Přesně tak, s vývojem mám bohaté zkušenosti a tohle rozhodně nevzniklo na poslední chvíli. I malý startup o pár lidech by s tím měl problémy to rychle nasadit, natož tak velký a do jisté míry zkostnatělý korporát, jakým je Apple. Tam se nedělají rozhodnutí „od stolu“, ale složitost schvalovacího procesu až po nasazení nové feature si mnoho lidí neumí ani představit.

  Jediné, co bych si uměl představit, že to měli už dávno vyvinuté a připravené ještě před odstraněním notche (třeba ve formě POC) a jen to nebylo z nějakého důvodu nasazené. Je to běžná praxe, že spousty UI/UX řešení se vyvíjí, následně probíhá testing a pak se do finálního OS nedostanou. Teď to jen vytáhli „ze šuplíku“ a dokončili implementaci. Tomu už bych věřil.

  Díky za doplnění, vaše teorie je i dle mého dost reálná. Přeci jen Dynamic Island šel „uvařit“ už i pro klasický výřez, u kterého by dával taktéž smysl.

Vložte vlastní komentář

celý text

Související články

Dnes nejčtenější

.