Zavřít reklamu

Diskuze k článku

Zpět na článek

  Tohle je už nekonečná písnička.. Až to vypadá, že si ČTÚ těmi svými analýzami jen říká o další úplatek .. a pak se vše vrátí zpět do „normálu“.

  Nevim, co kdo pořád plaší. Pamatuju doby kdy pevná linka vyšla na tisícovku a člověk se hodně omezoval ve volání. Internet s FUP 1 GB stál tenkrát asi 800.
  Dneska má manželka tarif s 8 GB dat (do kterého se ale nepočítaji videa a sociální sítě, takže nemá šanci je vůbec vyčerpat) s neomezenym volánim a SMS za 5 stovek měsíčně.

  A co jako? Jsou lidi co pamatuji Stalina, ten internet v mobilu asi nemel. Pointa je kde?

  Třeba to že platy jsou (podle sebe soudím tebe) 5x vyšší než tenkrát a dostávam 4x víc služeb za třetinovou cenu.
  nemáme na co si stěžovat. Asi jako na platby za roaming. To jsem nepochopil vůbec, jsi v cizně, plať jako v cizině. Neni normální platit jako doma.

  A četl jste ten článek vůbec? Očividně ne. Bavíme se tady obecně o tarifech, které jsou podle analýzy ČTÚ v průměru o 150% vyšší než ve zbytku EU. Za jeden GB pak zaplatíte v průměru o 201% více.
  To co má nebo nemá Vaše manželka je všem jedno. Pointa je někde úplně jinde…

  500 mesicne za telefon pro jednu osobu. No jak je ctena libost, pisete “nema sanci vycerpat” pozor to znamena ze platite za neco co nepotrebujete.

  I kdyby byl plat 100x větší očividně jste nečetl článek . Proč bychom měli platit v průměru za stejnou službu o 150% více než ve zbytku Evropy? Za 1GB dat v průměru o 201% více?
  Ať má Vaše žena co chce. Vy jste zkrátka nepochopil pointu a melete kraviny…

  A četl jste ten článek vůbec? Očividně ne. Bavíme se tady obecně o tarifech, které jsou podle analýzy ČTÚ v průměru o 150% vyšší než ve zbytku EU. Za jeden GB pak zaplatíte o 201% více.
  To co má nebo nemá Vaše manželka je všem jedno. Pointa je někde úplně jinde…

  Víte, ono je to těžké, pracuji pro Vodafone Business klienty, lidé nechtějí změnu, řeknou mi, hele dostal jsem (třeba od O2) tablet a jsem spokojený.

  Jenže já Vám za stejných podmínek nabídnu 3 tablety a ještě ve finále nižší fakturu za služby.

  Jo,,, hm… no fajn, ale jsem u O2 víc jak 10 let a měnit to nebudu, jsem konzerva..

  To je pak těžké..

  No vidíte a já jsem po tolika letech musel od Vodafonu jinam. Takže nejsem konzerva. Mě jako stálému zákazníkovi nic nenabídli, jen zdražovat. S operátorem na lince se něco domluvilo, v prodejně už to zase neplatilo. Domluva jak s blbým na dvorku. Raději jsem to vzdal.

  Obvykle to takto bývá, využít toho, že mi jako novému klientovi nabídne jiný operátor něco nového a takto to každé dva roky točit (pokud se tedy bavíme o business klientele, která má úvazek).

  ve Vodafone firemní klient i po vypršení závazku využívá služby za sjednané ceny které měl ve smlouvě.
  Další výhoda je, že finance pro nákup HW může využít opravdu kdykoliv během trvání závazku a na cokoliv co je v nabídce Vodafone. T-mobile má v tomto směru dost „ale“ v podmínkách a o2 zas nabízí směšnou výši HW budgetu..

  Každý operátor má něco, neříkám, že ne, ale všechno je to o lidech.
  Nic víc, nic míň.

  Uplne stejne se chovat k nim, nedat jim vydelat vic nez je nezbytne nutne. Po strance ochrany spotrebitele se situace na trhu velmi zlepsila. Doby kdy po vypovedi po dvou letech a prechodu na smlouvu na dobu neurcitou naskocila ve vypovedni lhute cena bez slev na dvojnasobek jsou snad uz pryc. Clovek se porad uci. Jedno doporuceni neznameho neznamym, radsi doplatit nez preplatit, sledujte sve zvyky a vybirejte z nabidky podle nich.

  To je zhruba stejně relevantní srovnání, jako si stěžovat že Mercedes stojí X-krát tolik, co Ford… nějak Vám z toho vzorečku vypadlo několik proměnných. A proč asi nikdo neměl zájem o frekvenci – stát se 4. operátorem, když je to takovej vejvar?? To je ale strašně zajímavý…..

  T-mobile 2x neomezko a SD data + internet na doma (20mega bo víc tady LTE nedá) a faktura 14xx,- jako nebýt tam sleva za magentu a procenta z práce, tak to je o litr víc ani nemrknu. Celkem smutné na rok 2020 od kdy to mám

  To je celkem dost.
  Platím o 4 stovky více a k tomu mám internet po optice ,a televizi L.
  Ještě tarif neomezeně a giga dat.
  Poradím zobrazit si kód na netu ,a sami se ozvou.
  Proč si to dělal ,tak říct chci odejít jinde to je levnější a vždycky udělají něco s cenou.

  Kazdy mesic se soukrome pohybuji v zahranici. Osobni zkusenost je ze signal v Nemecku, Belgii, Francii, Anglii atd atd je zoufalstvi. To jak u nas perfektne funguje 4g a ted uz i 5g tak v zahranici na tohle zapomente. 3g pripadne E je naprosto bezna zalezitost. Mame se v CR neuveritelne dobre co se kvalit signalu a dostupnosti dat tyce.

  Autor článku asi nebyl nikdo v zahraničí.

  Zkuste si vyjet například do Francie, nebo do itálie, někam mimo hlavní města. Uvidíte, že se někam dovolat, nebo si otevřít webový prohlížeč je bohužel nadlidský úkol.
  Nikde není takové pokrytí jako u nás v ČR, kde si zavoláte nebo kouknete na letemsvetem.cz klidně z lesa, nebo z louky.
  V evropě je to problém, jakmile jste mimo větší civilizaci, jste nahraní.

  Proto u nás operátoři nerozdávají neomezené datové tarify za 10eček a podobně. ¨

Vložte vlastní komentář

celý text

Související články

Dnes nejčtenější

.