Zavřít reklamu

Diskuze k článku

Zpět na článek

  Proboha lidi, to už není normální, jakou kauzu jste schopní udělat z naprosto triviální věci, jako je číslo procent nabití baterky 🙄 To je to opravdu pro vás tak stěžejní informace, že jste schopní se kvůli tomu rozčilovat? (četl jsem předešlý článek na tohle téma a diskuze byla výživná. Předpokládám, že tady bude za chvíli taky) Vůbec to nechápu, mě je třeba procento baterie úplně u prd.le. Dokud je ikona baterie bílá – neřeším. Když zčervená, dám iPhone na nabíječku. Jestli má 18% nebo 14% je mi fakt naprosto volný. A když už bych tedy toužil to vědět přesně, stáhnu si jediným pohybem palce dolů panel, kde to je napsané přesně.

  Že na tohle téma budou vznikat články (nejen tady, píše se o tom třeba i na iDnes) a lidi se pod nimi budou rozčilovat v diskuzi, to to mi fakt přijde už jako pořádný úlet 🤦🏻‍♂️

  Každý jeden medzikrok naviac je totálne zbytočný. Áno, ja som za to aby bolo na stavovom riadku vidieť aj percentá batérie. Či už by sme nemuseli mať tam ani ten indikátor? Veď on sa predsa len pohybom prsta smerom nadol ukáže? Alebo aký je toho zmysel teda. To, že tebe to je jedno nemusí byť jedno iným používateľom.

  Musíš rozlišovat, co je primární informace (tu musíš mít viditelnou okamžitě) a co sekundární. Sekundární informaci klidně můžeš skrýt pod nějaký panel nebo menu a vyvolat si ji až v případě potřeby. Já mluvím o tom, že naprosto nechápu, že se tu tolik lidí rozčiluje, že nevidí (a na některých modelech iPhone ani v budoucnu neuvidí) tak nepodstatnou informaci, jako je přesné procento nabití baterie a považují to za primární informaci.

  Vizuální odezvu na ikoně máte – ikona znázorňuje orientační množství nabití baterie, což je myslím dostačující. Pokud klesne pod kritickou hranici, dostanete oznámení a ikona zčervená. Pokud opravdu chci vědět přesný stav nabití dle procent, mám to k dispozici na jeden pohyb prstu. Za celou dobu používání iPhone jsem to neměl potřebu to udělat a zjišťovat na kolik procenta je iPhone nabitý. Výše popsané mi stačilo.

  Mohl by mi prosím tady někdo vysvětlit, proč potřebuje mít hned dostupnou přesnou informaci, vyjádřenou číslem, na kolik procent je nabitá baterie? Nebude to pro vás pak stresující při každém pohledu na display? 😉

  Já přesně souhlasím s vámi. Pro některé uživatele je možná přesné procento nabití baterie důležité, ale přijde mi, že to je spíše přežitek z Androidu. Přesné procento je možné jednoduše zobrazit přejetím prstu, což prostě dostačuje. Každopádně nám dává Apple na výběr a každý si může zvolit, co preferuje. Mi třeba vyloženě vadí, že po zobrazení procent v ikoně baterie se nijak nehýbe samotný ukazatel, tedy že neukazuje tu orientační kapacitu. Jsem na to zvyklý a už se mi několikrát stalo, že jsem viděl „plnou baterii“, tak jsem myslel, že mám 100 %, ale ve skutečnosti tam bylo třeba 30 %. Možná bych si zvykl, ale osobně tuto novou funkci vypínám a budu se dál spoléhat na původní řešení.

  Odpověď pro Jeliče: já mám třeba procenta vedle grafiky baterie, takže i ta ubývá. Jen za na androidu máme vedle notche/průstřelu více místa, na druhou stranu nemáme třeba to vaše faceID

  Jenže ty nejsi celý svět a že to nepotřebuješ ty je všem jaksi u pr*ele. Někdo to zkrátka vyžaduje vidět hned a přesně. Každý krok navíc k této informaci je zbytečný. Ano možná jsem z androidu zvyklý vidět vše přesně a hned a ne se kvůli tomu muset škrábat za levým uchem pravou nohou jako na iOS :-D

  Jsem velkým fanouškem Applu, ale toto jako uživatel 13 mini opravdu nechápu, hned mě taky napadlo že ten prostor tam je asi i trochu větší než u XS/11 Pro, a ty tohle mají. Je dost škoda že když si koupíte od Applu ten nejnovější model tak neuběhne ani rok a už vám začnou omezovat některé funkce. Nevím, možná jsem se jen špatně díval, ale když listujete plným seznamem novinek iOS 16, tak je tam vylepšení filmařského režimu a portrétů, a je k tomu napsáno, že jen pro iPhone 13, 13 pro a 13 pro max, mini zase nikde, doufám že to je chyba.

  A k čemu to je? Lidi kteří hůř vidí tak na to mrňavý číslíčko stejně neuvidí a nejhorší je, že se baterie celou dobu tváří jako plně nabitá, protože se mění jen to pidi čísílko. Naštěstí to jde vypnout.

  Mam android i ios telefon. Fakt nechapu dve veci. Proc uz to ios nema asi tak pet let a jak je nekdo schopen do krve obhajovat, ze to tak je vlastne dobre…

  Protože správná iOvce obhájí i to, kdyby ten krám neuměl telefonovat.

  Taky mám takový pocit. Jak něco udělá Apple, tak je to správné.

  S těma vymluvama mě dostali, moje staré S3 mini s rozlišením 720×480 na čtyřech palcích to má. Tak stejně nechápu, proč se nehýbe ten ukazatel.

Vložte vlastní komentář

celý text

Související články

Dnes nejčtenější

.