Zavřít reklamu

Diskuze k článku

Zpět na článek

    Pokud by Apple přišel s bezztrátovým BT přenosem, bylo by to převratné. Zatím se to nikomu nepodařilo.

    Qualcomm tento rok predstavil aptX Lossless kodek. Prvé slúchadlá by však mali prísť až budúci rok. Takže najbližšie tomu je Sony s LDAC kodekom, ktorý prenáša audio takmer bez strát.

    Akorát že aptX ani LDAC nebude Apple podporovat. A s tím LDAC to platí v laboratorních podmínkách. V zarušeném prostředí, což je běžná domácnost, MHD a podobně to běžně jede třetinovou rychlostí.

    V zarušenom prostredí, v MHD, vonku a podobne, LDAC v plnej kvalite asi nikto nepotrebuje. Vy ste písali, že sa bezstrátový BT prenos nikomu nepodaril. Ja som odpovedal, že áno. Apple je mi v podstate ukradnutý. Apple predsa nie je tradičný výrobca audio HW. Ak chcem kvalitu, obzerám sa inde. BTW, kvalitu prenosu LDAC ide nastaviť a uložiť napevno. Pri použití BT slúchadiel od Sony WH1000MK3 a WF1000MK4 pri nastavení LDACU na maximum sú výpadky BT signálu veľmi výnimočné. Doma som snáď ešte nezaznamenal rušenie signálu. Takže žiadne laboratórne podmienky. Aj pri nastavení LDAC s prioritou na stabilitu prenosu, je to stále kvalitatívne lepšie ako u AAC.

Vložte vlastní komentář

celý text

Související články

Dnes nejčtenější

.