Zavřít reklamu

Diskuze k článku

Zpět na článek

  Nechci uvádět nepravdivé informace, ale není přenosová rychlost pro USB C (v 3.2) maximálně 10Gb/s? Pokud píšete 40 Gb/s tak tím myslíte thunderbolt 3. Což je stejný konektor(tvar), ale zároveň není

  Myslím že autor mluví o USB 4 které používá type-c konektor a má shodné specifikace s TB3 (alespoň ty hlavní jako přenosová rychlost a podpora e-GPU)

  Je nutné brát v potaz rozdíl mezi „konektorem“ a „standardem“. Konektor USB-C dokáže přenášet data aktuálně až rychlostí 40 Gb/s, a to s využitím standardu Thunderbolt 4, potažmo USB 4.

  1 věc, ve které je Lightning lepší než USB-C: všechno

  Mimochodem toto nařízení má za cíl snížit množství elektroodpadu. V jakém smyslu to sníží elektroodpad, když si (nejen já) budu muset vyměnit / upgradovat veškeré příslušenství včetně Car Play v autě? Nebo by snad podle EU bylo lepší vyměnit celé auto? Každopádně počítám, že lightning příslušenství co máme doma nějaké to kilo dá.

  Abby ten tvoj koment nemyslíš vážne že? :D Ak áno, tak sa zahrab a nevyliezaj medzi ľudí a už vôbec nezdieľaj tvoje myšlienkové pochody (čítaj bordel), čo sa ti tvorí v gebuli… Ak si toho názoru, že 2 konektory budú spôsobovať menej elektro odpadu ako 1 tak ti niet pomoci kamaráde…
  Nehovoriac o tom že lightning je pomalší, menej kompatibilný, drahší, menej výkonný, a naviac vyrobený firmou ktorá sa hrá strašne na eko – nepribalené nabíjačky k 1300€ telefónu – čiže eko pre ovečky biznis pre Apple a sama ho nepoužíva už pri žiadnom inom zariadení len pri telefóne, tak postrádam nie len ekologičnosť ale aj základný sedliacky rozum… Nechutne by som ich za to pokutoval!

  Pises „Nehovoriac o tom že lightning je pomalší“. Lightning je typ konektoru a nie komunikacny protokol, cize konektor davat do suvislosti s rychlostou je potvrdenie tvojej debility.

  Vidím že na teba tie Apple žvásty fungujú a pekne vymielajú mozoček :D vysvetli si to ako chceš ale fotky a videá mi z iPhonu do PC idú pomalšie ako z iných zariadení.

  Stálé vužívání micro USB není proto, že by někteří výrobci byli neinovativní, ale kvůli prachům (dražší licenční podmínky, staré zásoby…)

  Lightning hlavně umožňuje Apple brutálně vydělávat i na kabelech i příslušenství, kde musí každý výrobce platit velmi vysoké poplatky.
  Co se týče rychlosti, mobilní zařízení ji stejně nevyužijí. USB 3.1 gen 2 z roku 2014 má rychlost 10 Gbps, což je 10x více než běžná kabelová síť či Wi-Fi.

  O Lightning konektoru nema moc smysl diskutovat, ale nejde zde jen o telefony, ale i o jiná zařízení. Uprimne jsem trochu zklamán z toho ze se Apple naprosto geniální a hlavně funkcni koncept MagSafe konektoru nepodařilo prosadit. Kombinace výhod USB-C a MagSafe by byl ten správný konektor – funkcni, universální, ale zároveň s ochranou proti strhnuti, neúmyslného zavedení o kabel. Skoda, ted nas ceka „fixní“ USB-C a pri trose neopatrnosti i několik poničených zařízení jen proto ze USB-C není kvalitně ochranen od nechtěného vytrhnuti.

  Existuje ještě jedna cesta, narvat bezdrátové nabíjení všude kde to půjde a “jakýkoliv” konektor úplně zrušit. Ukažte mi obyčejné lidi co reálně používají na telefonech/tabletech kabel k přenosu dat maximální rychlostí. Každej obyčejnej člověk to tam hrne bezdrátově. Jediné co ostrouhá bude full lossless formát do audia. Opět jsem nepotkal člověka co by si z iPhonu potažmo iPadu pouštěl tuhle kvalitu někam do zvukovky kabelem a následně do aadekvátních monitorů (čti repráků), či kabelových sluchátek od top výrobců pro nahrávací studia, kde jedny sluchátka či monitory stojí jako celej iPhone (nebo víc iPhonů).

Vložte vlastní komentář

celý text

Související články

Dnes nejčtenější

.