Zavřít reklamu

Diskuze k článku

Zpět na článek

  Pokud budou firmy spekulovat, přijdou o své dlouholeté zaměstnance. V televizi už proběhla reportáž, že se tím rozbíjí firemní kultura a podobné nesmysly, zřejmě má někdo zájem, aby se vše vrátilo do starých kolejí, ale zaměstnanec určitě ne. A určitě nebudu jediný, kdo uvažuje o výpovědi, pokud bude chtít zaměstnavatel pokračovat v rušení práce z domova.

  Přesně tak. Jsou firmy, které jsou progresivní a flexibilní a jsou firmy, které ustrnuly v minulosti (díky zabrzděnému myšlení svého managementu). Potom skučí, že „nejsou lidi“. Ale lidi jsou. Jen nastupují do těch flexibilnějších a vstřícnějších firem. V tomto kontextu ani Apple nevychází příliš flexibilně…

  a ako by si v case HO zaucal noveho cloveka ? 2 roky to bol velky probelm v nasej firme, sme pomerne velka firma a mame tu prirodzenu fluktuaciu, povedzme ze rocne sa otoci 50 ludi, kto ma zaucat novych ludi ? aj ten novy clovek ak nedostane silnu podporu od zaciatku, tak sa po 2-4 mesiacoch na to vykasle a ide prec, myslis si ze do kazdej prace nastupuje hotovy clovek na 100% a nepotrebuje podporu na zaciatku ?

  odpovedám Hapikovi:

  pracujem v callcentre mobilného operátora a zaškoloval som cez teams novú osobu. Už je s nami 7 mesiacov a dnes je považovaná za jednu z najlepších na svojej pozícii. Čiže, ak je dobrý školiteľ aj dobrý žiak, nie je to vôbec problém.
  Ak je u vás taká fluktuácia, zle bude zrejme niečo iné, lebo 50 ľudí školiť zbytočne, to berie energiu. Kedysi sme to tak mali aj my a keďže som všetko školil ja, veľmi veľa energie mi zobrali tí, čo odišli, do ktorých som toho veľa vložil.
  Ale chápem, ono aj záleží, o akých pracovných pozíciach sa bavíme.

  Nechápu, ze lidi tak hysterčí kvůli návratu do kanceláře. Všichni zlenivěli a nikomu se nic nechce. Šlo to přeci vyřešit hybridem HO/office určité dny. Dat výpověď kvůli tomu, že tě firma chce v kanceláři je ujeté…

  Řešení je přitom jednoduché: odmítačům snížit mzdy. Tak to dělají třeba v Londýně s tvrzením, že když nemusí dojíždět do kanceláří, že mají nižší náklady, a tedy nemusí dostávat tak velké mzdy ;-)

Vložte vlastní komentář

celý text

Související články

Dnes nejčtenější

.