Zavřít reklamu

Není tomu tak dávno, co se svět strachoval o budoucnost iPadů, kterým se prodejně příliš nedařilo. Trhu s tablety sice i nadále dominovaly a prodejně dokonce rostly, ale vzhledem k celkovému úpadku tohoto trhu se tehdy čím dál tím hlasitěji hovořilo o tom, zda je Apple nezačne v dohledné době opomíjet a na jejich úkor neupřednostní jiné modely. Pandemie koronaviru sice ukázala, že iPady prodejní potenciál rozhodně mají, jelikož se jich kvůli přechodu stovek milionů lidí na home office začalo prodávat velmi mnoho, nyní se však ukazuje, že se zřejmě jednalo jen o krátkodobý boom. 

Když včera večer Apple světu oznámil své finanční výsledky za uplynulé čtvrtletí, mnoha lidem jimi vyrazil dech. Podařilo se mi totiž (skoro již tradičně) překonat své předešlé maximum a stanovit tak nový rekord jak v tržbách, tak zisku. Bohužel, ne všechny segmenty však vzkvétaly a rostly. Právě iPady si totiž meziročně v tržbách pohoršily, když propadly ze 7,8 miliard dolarů na 7,6 miliard dolarů. Nynější produktová nabídka iPadů je přitom v porovnání s tou loňskou o poznání méně zajímavá, takže jediným důvodem propadu tržeb musí být nižší zájem o produkty kvůli využitelnosti. A ten se takřka 100% jen tak nezmění. 

Bude extrémně zajímavé sledovat, jak se Apple pokusí proti poklesu prodejů iPadů a tedy i tržeb v nadcházejících měsících zabojovat, jelikož budou pro tuto produktovou kategorii pravděpodobně naprosto klíčové. V úvahu připadá například výrazné přepracování iPadOS, které by mohlo nynější uživatele Maců přimět právě k většímu využívání iPadů. Zda se tak stane či nikoliv nicméně ukáže nejdříve až červen, který novou generaci iPadOS přinese. 

Dnes nejčtenější

.