Zavřít reklamu

Diskuze k článku

Zpět na článek

  Ještě zbývá obléknout teplákovou soupravu, kolem pasu ledvinku, na nohy Prestige. Do druhý ruky Walkmana a na hlavě Kossy Porta Pro a je to komplet. Tohle se Applu v roce 2022 extrémě nepovedlo 😐 a to říkám jako fanoušek.

  Jako sluzebni telefon, pro 50+ nebo do 15 let je to genialni tah od Applu.

  Sorry, to si fakt myslíte, že lidem nad 50 stačí plečka, že nepotřebují pořádný kvalitní telefon? Už Vám bylo aspoň 25?

  Souhlas.

  Hloupé je, donekonečna řešit lidi, co to chtějí, co si to koupí a proč to Apple pro ně vyrábí.

  Naprosto trapný článek.

  Já to asi risknu budu přecházet s androidu a chci touch button. Snad mi mobil aspoň 3-4/roky vydrží a to už pak snad zmaknou dát pod displej. Jen dotaz nemá to nabíječku ale to USB c jde zapojit do Pc?

  Musel by si prejsť z Androidu z roku 2015, aby to nebol downgrade v každom smere (okrem procesora, ktorý je na 4″ uhlopriečke ako keby naložili motor z Ferrari do jednotkovej Fábie a podvozok, interiér, brzdy, kolesá atď. nechali z originál Fábie junior).

  Obrátiť konštatovanie o smartphone na útok voči mojej osobe – nie si ty náhodou nejaký politik? Alebo došli argumenty? Ja som to myslel len ako radu.

  Po tomhle článku jsem ještě více nerozhodný zda si nový se koupit či nikoliv :) chci přejít z čistého androidu :)

  Mám SE2020, nepociťujem nič okrem slabnutia batérie. Radšej ušetri a choď do 2020. Už tento je ako to hore popsal – Ferdo motor vo Fábinke. Mobil využívam ako mobil! Som 34 ročný kapitán, takže pracovné appky ako vodostav, aby som občas dačo cvakol keď nemám Z6II Nikon po ruke, volať a mailovať a aby baterka vydržala keď sa ide na hory – čo bohužiaľ Apple začína kaziť každým updatom! SE mám pretože ten výzer nemôžem absolútne vystáť, keďže je to design fail ktorý ovce obhájili po svojom, ich vec. Takže ak si obyčajný user, smelo do SE2022/ 2020 (ak tlačia financie) inak ak si deťúr čo zastáva názor čím viac pásikov tým viac adidas – kúpa je jasná = Iphone hyber super ultra plus 1TB pamäte Herpes puzdro a honiť si (materialistické ego).

  iP SE3 si najde své zákazníky a je možná že i já se stanu jeho majitelem. Sám vlastním iP SE2 a prostě ten design mám rád 👍🏻Velikost ideální do kapsy (opravdu telefon má být telefon a ne tablet do kapsy), foťák nevystupuje jako u 12 či 13 (mám pouzdro kde je vše srovnané a na stole se nehoupe a jinak mě stačí jeden a nemusím jich mít pět 😉

  Myslím, že k tomuhle telefonu se nemá přistupovat jako k telefonu, který by měl stávajícím uživatelům nahradit SE2, ale Applu umožňuje zrušit výrobu starých čipů a NOVÝM nenáročným uživatelům dát telefon, který bude mít 5 let podporu, což SE2 v roce 2022 už nenabízí, a který je vstupní branou do světa Applu. Já kupoval SE2 ženě (nenáročný uživatel), abych se jí nemusel starat o Android, abych měl přehled o aktualizacích, abychom mohli využívat oba výhod Apple ekosystému (v jejím případě je k nezaplacení aplikace Najít) atd. Pokud bych chtěl takhle vybavit nenáročného člena rodiny letos, koupím bez rozmyslu SE3. V podstatě mi tam výrazně chybí jen U1 čip a magsafe by se taky hodil, ale bez toho se dá žít…

  Telefon má příznovou cenu a kupce si určitě najde. Ať již začínající applisty v podobě mládeže, kde rodiče budou chtít levný telefon s plnou zárukou, až pro firemní telefony či telefony pro starší uživatele, atd. Já osobně mám jako druhý telefon 13 Mini. Je menší a daleko lepší, vyšší cenu o 5k neřeším.

  Pořád nechápu kde se vzala ta mantra, že mladé přiláká SE3. Kdo by v dnešní době přecházel z 6.3″ na 4,7″ s mizerným jasem? Leda tak blázen. SE3 je telefon pro lidi co potřebují pouze volat a nechtějí mít tlačítkový mobil. Mám SE2 a vozím ho pouze na kolo kvůli velikosti. Jinak 10x lepší službu mi dělá Xiaomi za 5tis co mám 3 roky. Mě lepší jas a baterku, takže když potřebuju navigaci, tak se hned nevybije a vidím na displeji cestu. Žena má iPhone 13 ten už je super, stejně tak 13mini, ale SE3 je úplně zbytečný telefon a jenom ovce za něj utratí peníze.

  Ta „mantra“ vychází z toho, že když doma jedu v ekosystému Apple, tak dítěti chci koupit taky iPhone, abych mohl využívat všech rodinných sdílení, rodičovské kontroly atd. A můžu si vybrat,jestli koupím dítěti telefon za 20k+ (do toho bych nešel), nějaký bazarový třeba za 8, nebo nové SE3 za 12, u kterého budu mít jistotu,že pár let vydrží, nebude si stěžovat, že mu nejedou hry, na trhu je milion krytů a krycí skel (což třeba můj táta řešil,že po 3 letech na Nokii téměř nejde sehnat) a byť asi nemí cool, tak je to rozumná volba.

  Já jako uživatel SE 2015, ano mám ho pořád ale jednou doslouží o něm uvažuji. Jas displeje není nic co by mě pohoršovalo, stejně jako je mi naprosto ukradený jestli jsou okol displeje ráměčky a nahoře průřez nebo průstřel. A hlavně nikdo jiný nedělá telefony v takhle rozumné velikosti, pro mě připadá v úvahu buď SE 2022 nebo 13 mini. Včera jsem měl chvíli v ruce 13 Pro. Na mě je to prostě moc velké, definitivně jsem si potvrdil, že takhle velký telefon prostě nechci.

  Jo děti co celý den čumí na YouTube ti fakt poděkují za 4,7″ protože jsi chtěl zůstat v ekosystému. A za to špehování bych ti byl taky vděčný. Ještě že před těmi 25 lety kdy jsem byl v pubertě nic takového neexistovalo. Moje děti to taky mít nebudou, protože soukromí a důvěra je důležitá.

  Tak já doufám, že mí synové (zatím oba na telefon malí) nebudou jednou celý den na telefonu na YouTube.
  Rodičovská kontrola neznamená nutně šmírování, ale může to být například, že se s dítětem společně domluvíte na tom, kolik času pro různé činnosti je denně v pohodě a pak je to jen taková berlička, jak to dodržet.
  A myslím, že v momentě, kdy máte domácnost postavenou na homekitu, předplacené Apple One, rodinný iCloud a sdílení zaplacených aplikací, tak už si člověk rozmyslí, jestli mu nestojí za to „se spokojit“ s menším displayem.

  asi si svého kupce najde, ale v době kdy 12 mini seženete o 1000Kč dráž, bych měl úplně jasno co koupit starším rodičům nebo dětem..

  Nebudeme si nic nalhávat, tento recyklat je zbytečná koupě. Přidám pár stovek a mám pořád super IP11. Daleko lepší foťák, větší display, Face ID a co hlavně, baterie která drží jak boží slovo.

  iP 11 je moc velkej, pro mě to rozhodování mezi SE 2022, 12 mini nebo 13 mini. O 12 mini všude čtu že má naprosto tragickou baterku. Takže SE 2022 nebo 13 mini. Jasně 13 je ve všem lepší ale cenový rozdíl už je taky vyšší než pár stovek. Ale zas když plánuju ten teleon mít aspoň 5,6 let jako současné SE 2016 tak už se asi vyplatí ta 13.

  Myslíte, že bude mít iPhone v budoucnu i touch button zabudovaný pod displejem/? Přemýšlím, že bych si koupil SE 3 přechodově a ta 3 4 roky to vyměnil pokud to bude

  Jestli je na celém projektu „recyklace“ designu iPhone 7 něco fakt špatně, tak je to překvapení v podobě ústupu podpory Apple příslušenství.

  Zkuste třeba dnes sehnat Apple batery case pro tento telefon.

  Bez šance.

  Ale to nikdo nevidí, novinařina umřela.

Vložte vlastní komentář

celý text

Související články

Dnes nejčtenější

.