Zavřít reklamu

Diskuze k článku

Zpět na článek

  Popravdě, pokud je na skvělé úrovni, tak se měli letos vykašlat na novou řadu a místo toho se soustředit na jiné části hardwaru, jako je třeba tak dlouho probíraná výdrž atd….ale jasné, Apple se bude muset hnát za tím, aby měl výkonnější zařízení, než má konkurence. Jenže mi už poslední roky příjde, že to je na takové úrovni, že už je zbytečné to někam posouvat.

  Smysl by to dávalo, stejně ten výkon 90% lidí nevyužije. Spíš by mě ale zajímalo, co tím pádem do nových iPhonů nasadí. Protože do teď to mělo třeba alespoň o nějakej rok delší podporu oproti předchozím iPhonům, sice to není nic závažného, ale něco navíc v tom bylo.. a jestli teď udělají stejně “malej” upgrade jako mezi iP 12 a 13 a ještě se stejným čipem, tak to všechny akorát nasere a většina lidí koupí 13ku.. Ale to jen tak přemýšlím nahlas, snad to tak nebude, protože čekám na 14ku a trošku by mě mrzelo, kdyby to byla 13ka s lepším foťákem

  Trošku si protiřečíte. Píšete, že by se Vám zřejmě líbil lepší foťák a to bude chtít drtivá většina Apple uživatelů. Zároveň ale píšete, že výkon 90% lidí nevyužije. O „computation photography“ jste ještě neslyšel? Bez dobrého a dost výkonného čipu nebudou ani dobré fotky ;-)

  Přesně tak, neslyšel.. ale i podle toho, co píšete, mi pořád v hlavě leží otázka, co tam tedy bude jinak.. jestli třeba A15 utáhne lepší foťák.. jsem zvědav :D Třeba tam nakonec hodí M1 😁

  Tak ono jde o to, že procesor s jeho výpočetní výkon hodně ovlivňuje výslednou kvalitu fotografie :-)

  Tak on už procesor A15 Bionic v základních iPhonech 13 má o jedno grafické jádro méně než v modelech 13 Pro, tudíž je papírově znevýhodněn. V praxi to člověk pozná minimálně/vůbec. Jsem zvědavý, Apple procesory jsou dnes tak výkonné, že uživatelé jejich maximální výkon stejně nevyužijí. Otázkou může být vliv rok starého procesoru na délku softwarové podpory, jak tu již bylo zmíněno. Apple ale určitě ví, co dělá.

Vložte vlastní komentář

celý text

Související články

Dnes nejčtenější

.