Zavřít reklamu

Diskuze k článku

Zpět na článek

  Závěr? Zamlčíme 27″ LG UltraFine 27MD5KL, který je levnější. A ten stejný panel je i v Studio Display jen s trochou vyšším jasem.

  Wau, tys na to prisel. Celych 6tis dolu? Tak uz LG monitor koupil? A co LG mobil, mas? Sok! Je taky levnejsi.

  Podle komentářů vypadáš na fanatickou Apple ovci (neboj, já mám taky Apple rád :). Ale odpovím, já nic od LG nemám. Jde mi jen o objektivitu článku. Tenhle monitor prostě není mezigenerační skok dopředu jako u apple počítačů kde znižuje cenu vs parametry oproti konkurenci.

  Díky za srovnání. Jen myslím, že je monitorů k porovnání i víc. Například https://www.lg.com/us/monitors/lg-27md5kl-b-5k-uhd-led-monitor nebo https://www.lg.com/us/monitors/lg-32UL950-W-4k-uhd-led-monitor
  Je jasné, že když vezmu v potaz zejména rozlišení apple monitoru a jeho výbavu (repro,kamera), světelnost, tradičně kvalitní barvy apple monitorů, tak to není špatná volba.
  Osobně by mě zajímalo, zda se tyto nové apple monitory dají nějak řetězit. Zda můžu například dva připojit jedním tb kabelem k novému macbooku pro. Ty usb4 konektory umí jen 10gb přenos a nejsem si jistý zda by to fungovalo. Jsem zvědavý na recenze.

  Proste ten monitor od Applu za tu cenu mal byt jednoznačne 32 a 120hz.. zase je to len polovičný produkt ..

  :-( ajo. Jsou v tom Apple uplni debilove. Uz tu dlouho nebyly prognozy mistnich expertu, jak to jde s Apple z kopce. No, zatimco to tvrdi, tak Apple se stal 1. firmou na svete s hodnotou 3biliony $.

  Zdravím všechny komentující. Zamlčení 27″ LG UltraFine rozhodně nebylo záměrné, nyní už ho ve článku najdete. Rozhodně do tohoto srovnání patří.

  Díky, byť to co se tomu LG vytýká, tak Apple (schávlně) ani nezveřejnil (spotřebu a odezvu) již u monitoru, který už prodává(!). Takže to srovnání nepovažuji za objektivní. Je to prostě stejný panel, jen má o 100 nutů míň, má již antireflexní vrstvu v cene a je o dost levnejší. Jediná slabina je design což kompenzuje modularitou (stojan, vesa) což u studia nejde.

  To, že Apple tyto informace nezveřejnil, bohužel nemohu ovlivnit. Máte někde tuto informaci, že se jedná o stejný panel, potvrzenou, prosím? Zároveň je ale nutné zmínit, že i kdyby panely stejné byly, tak Apple nabízí přidanou hodnotu – lepší přední kameru, lepší reproduktory, rozhodně lepší design i stojan apod. Zkrátka a jednoduše, i kdyby byly panely stejné, tak těch 6 tisíc příplatek je podle mě u Applu oprávněných.

  No ten LG ma odozvu 14ms čo je vážne strašne vela a ked ten Apple LCD bude používať rovnaký panel čo na 99% bude tak teda nič moc… Za rok dva tu konečne budu dostupne 8K OLED na to sa teším až prejdem.

  To nemôže byť stejný panel , LG má 500 nit, Apple 600…

  Je to stejnej panel, jen si Apple u výrobcu (LG) vydupal o 100 nitů více aby se nejevily stejné. Proč se v eventu Apple chvásta jak u všeho zvyšuje výkon a znižuje spotřebu Wattů ale u toho monitoru doteď nezveřejnil spotřebu? Proč ji tají? Protože bude asi podobná tomu od LG a schytal by za to hate. To si jen Apple může dovolit prodávat monitor, u kterého neuvádí spotřebu. A také ani tu odezvu nezvěřejnil. A ten LG je taky lesklý a má antireflexní vrstvu. Apple ji tuším dáva za příplatek.

Vložte vlastní komentář

celý text

Související články

Dnes nejčtenější

.