Zavřít reklamu

Diskuze k článku

Zpět na článek

  Asi je třeba si uvědomit, že běžný hráč (který tvoří většinu masy, která generuje tržby z her), nemá doma stroj za 100 ani 60 tisíc, ale konzoli za 13, nebo počítač do 30. Ti, kteří si koupí silného (a drahého) Maca, mají většinou na hraní málo času, protože jejich čas je dost drahý. Tzn. spotřebují za rok málo her na to, aby dávalo ekonomický smysl je pro ně vyvíjet jako exkluzivitu.

  Já vidím jen 3 cesty, jak dostat hry na Mac.
  1) vytvářet pro vývojáře takové nástroje, které dokáží upravit hru psanou pro jinou platformu tak snadno, aby byla hloupost to nedělat.
  2) Apple by musel uvést konzoli založenou na svých procesorech, jejíž hardware by částečně dotovat, aby byla cenově na úrovni konkurence, a utopil v tom spoustu peněz.
  3) cloud-gaming – který ale vůbec nevyužije výkon M čipů…

  LoL je vidět že nemáte tucha co to je gaming PC, 100k?? Drobné… Jen dobrá herní grafika stojí kolem 30, procesor takových 40 + zbytek komponent jen do casu… Periferie vyjdou na dobrých 20k. Znám blázny co daly do herního stroje i 200k a proč? Protože potřebují výkon. Já pro práci taky potřebuju silný počítač, ale Mac to rozhodně není… Popravdě ani nechci vědět kolik bych musel vyhodit za Mac abych měl srovnatelný výkon jako mám teď…

  Ale to se nebojte, mám představu, kolik se dá v gaming-pc utopit peněz.
  Tvrdá čísla nemám, ale troufám si tvrdit, že příležitostných hráčů, kteří mají hw jaký jsem popsal výše bude řádově více, než hardcore hráčů a tedy herním studiím generují mnohem zajímavější zisk. Tím ale samozřejmě netvrdím,že hardcore hráči,kteří jsou ochotni koupit stroj za 100+ kKč neexistují.

  Alebo človek z hier vyrastie a PC je pre neho už naozaj len pracovný nástroj (skúsil som si kúpiť pred pol rokom PS5 a predal som ho pred mesiacom ako tehu zapadnutú prachom 🤷🏻‍♂️). Sám som rád hral hry Colin McRae a Sniper. Ale to už sú roky čo ma nič po nich neoslovilo. Tiež som vyrástol z naháňania sa za ovládačmi, neustáleho preinštalovávania systému, menenia farbičiek a ikon OS a hľadania prečo niečo nefunguje po aktualizácii OS. Tak som opustil Windows. Som spokojný užívateľ Apple zariadení a nemienim sa už nikdy vrátiť k Windows. Je mi naozaj jedno ako vyzerá ikona Pošty alebo iná. Hlavné je že všetko funguje a východzie nastavenia programov väčšinou nie je treba meniť. Nie ako v programoch a OS od MS. Kde sa vnucuje niečo čo nik nechce a nepotrebuje a neustále s tým systém užívateľa otravuje. To je obrovský rozdiel medzi Apple a MS. Takže radšej užší záber dobre ako široký a zlý.

  Ono celkově aplikací pro macOS moc není. Bylo to vidět i na poslední keynote jak tam v jednu chvíli létaly ikony aplikací. Museli se dost zapotit, aby jich pro tu animaci posbírali dost, protože tam byly všechny apky od adobe plus ty co používam a nebo jsem použil. Včetně zbytečného geekbenche :-) Pro macOS je spousta různých toolů, ale vysloveně programů na práci zase tolik ne, natož her. To i na linuxu už si lidi dneska víc zahrají.

  Vidíte to a přesto sem měsíčně zavítá přes milion unikátních čtenářů z ČR a vy patříte mezi ně… já si svého času tedy vážím mnohem víc než vy a nikdy bych netrávil čas komentováním webu, který má vše špatně :) a tah na branku? No nevím kamaráde, z dětského pokojíčku jsem vybudoval druhý největší IT web v ČR/SR a to píšeme jen o Apple :) máte ale pravdu asi no

  Romane, asi je třeba brát si to méně osobně. Nejsem autor původního komentáře, ale musím se autora zastat. Jste skvělý, držím Vám palce a web je super. Tento článek ale opravdu nebyl kvalitní – je to spíš takový názor ještě nevypsaného redaktora a nepřináší nic nového.
  Článek mohl být pojmout stylem „Jak si na Mac Studio zahrát hry a proč si ho pořídit“. AppStore nabízí hry, Steam někde podporuje Mac, dá se nainstaloval Parallels, nebo jiná alternativa.
  Jsme tu přeci jen všichni fandové a chceme spíš hledat cesty, žasnout nad produkty a řešit jak z toho vymáčknout co nejvíce.
  Ať se daří!

Vložte vlastní komentář

celý text

Související články

Dnes nejčtenější

.