Zavřít reklamu

Diskuze k článku

Zpět na článek

    No tvl! Myslel jsem, že iPhone je ten vlevo a dostává pěkně na (_._) a ono je to obráceně ;). I když jak co… Portrét mi přijde lepší u S, i makro má přirozenější (ta druhá fotka to tedy kazí tím, že není ostřeno na stejný objekt). Dynamický rozsah (kresba mraků) mi přijde lepší u iP – což jako krajinář ocením víc :). Ale oba – palec nahoru…

    Chápu, že kolorovaný svět Samsungu je na oko přitažlivější. Potíž je, že s realitou a věrným zobrazením to nemá pranic společného. Holt, když máme šedivou zimu, je prostě šedivá a ne samsungově červená a líbivě upravená.

    Správný názor. Samsung tlačí VIVID radostné a úžasné barvy, které vypadají na monitoru telefonu úchvatně (bez ironie). Rozdíl není v technicky provedené fotce ale jen v jejím softwarovém zpracování. Podobné pocity jsem měl když jsem začal fotit zrcadlovkou a pro mnoho lidí byly fotky nic moc protože koukali na barvy. A pro mne byly podstatné hloubka ostrosti, přirozený bokeh, kompozice. Věděl jsem že v editoru mohu výsledek barevně výrazně změnit.

    Samsung barvy a kontrast naprosto mimo realitu. Bohužel i iPhone už jde touto cestou a musím ty blbiny vypínat abych měl přirozené foto. Konečnou úpravu si udělám radši sám.

    No, díky. Už jsem byl nalomeným okolím jít do 13 pro max. Teď vím že rozhodně ne. A to jsem si celou dobu říkal že ty fotky vlevo jsou až okatě lepší, takže to bude iPhone. :-D

Vložte vlastní komentář

celý text

Související články

Dnes nejčtenější

.