Zavřít reklamu

Apple Watch Series 3, v pořadí čtvrtá generace jablečných hodinek, se začala prodávat již v roce 2017, což je pět let nazpátek. Ve stejný rok kalifornský gigant představil například revoluční iPhone X, a to po boku ještě „klasického“ iPhonu 8. Ani jeden z těchto jablečných telefonů už se oficiálně neprodává – a není se čemu divit, jelikož se jedná již o opravdové stařešiny. Co se však týče Apple Watch Series 3, tak ty Apple v prodeji stále drží, i když jsou pět let staré. Má se jednat o dostupný model prakticky pro všechny, kteří chtějí hodinky od Applu. Jenže pořízení Series 3 v dnešní době už rozhodně není žádnou výhrou, jak by si někteří mohli myslet. Pojďme se společně podívat na 5 důvodů, proč byste si v dnešní době už neměli Apple Watch Series 3 kupovat.

Zastaralý design

Co se týče designu Apple Watch, tak jsme se za dobu jejich existence dočkali dvou větší přepracování. První přišlo společně se Series 4 a druhé pak se Series 7. To jednoduše řečeno znamená, že Series 3 využívají prvotní design, který už je v dnešní době jednoduše zastaralý a nevypadá dobře. Konkrétně je k dispozici ve velikostech 38 mm a 42 mm, kdežto od Series 4 jsou velikosti těla 40 mm a 44 mm, od Series 7 pak ještě v obou případech o milimetr větší. Menší varianta Series 3 vypadá v některých případech na zápěstí již komicky, nepotěší vás ani malý displej s velkými rámečky, který se neovládá tak komfortně. Novější Apple Watch mají displej větší a rámečky menší, což vypadá lépe, hlavně je ale jejich ovládání o dost příjemnější.

Slabý výkon a zasekávání

V útrobách Apple Watch Series 3 se nachází čip Apple S3, který už na dnešní dobu tak úplně nedostačuje. Nejnovějším čipem s označením Apple S7 disponují Apple Watch Series 7, což znamená, že S3 je starý celé čtyři generace. Při využívání Apple Watch Series 3 se můžete dostat do problémů se zasekáváním, a to jak v systému, tak především v některých aplikacích. Celkový pocit při využívání těchto Apple Watch není úplně ideální. Nikdo nemá rád, když se telefon, hodinky, počítač či cokoliv jiného zasekává, tudíž z toho důvody byste měli dát ze Series 3 ruce pryč.

Chybí mnoho zdravotních funkcí

Apple se neustále snaží veškeré své produkty vyvíjet a v případě Apple Watch to platí dvojnásob. V posledních několika generacích jsme se dočkali přidání mnoha zdravotních funkcí, společně s funkcemi, které dokáží sledovat vaší aktivitu a fitness. Dá se říct, že z moderních zdravotních funkcí nemají Apple Watch Series 3 k dispozici prakticky nic. U Series 4 jsme se například dočkali možnosti pořízení EKG, společně s detekcí pádu, která vám může v určitých situacích zachránit život. S příchodem Series 6 jsme se pak dočkali přidání senzoru pro měření nasycení krve kyslíkem, díky kterého můžete předejít vážným zdravotním problémům. Dokonce se uvádí, že tento senzor dokáže v některých případech rozpoznat i onemocnění COVID-19. Pokud byste si pořídili Series 3, tak se o všechny tyto funkce, a mnoho dalších, připravíte.

Problémy s kompatibilitou

Vzhledem k tomu, že jsou Apple Watch Series 3 již prakticky pět let staré, tak už se začínají objevovat určité problémy s kompatibilitou. Největší problém lze pozorovat u aktualizací nejnovějších aktualizací watchOS. Abyste totiž mohli nejnovější watchOS nainstalovat, tak musíte provést kompletní smazání Apple Watch – to uvádí samotný kalifornský gigant. Ptáte se, co za to může? Odpověď je jednoduchá – malé úložiště, které má pouze 8 GB. Na Apple Watch Series 3 tedy i nadále můžete nainstalovat nejnovější watchOS 8, jedná se ale o složitý proces, který rozhodně nechcete řešit. Navíc k tomu, s problémy se můžete setkat i v aplikacích, které jsou vesměs přizpůsobené pro novější hodinky. Konkrétně může dojít k problémům s ovládáním či právě výkonem, jak už bylo řečeno.

Neušetříte

Zbrusu nové Apple Watch Series 3, které kalifornský gigant prodává ve svém Online Store, zakoupíte od 5 490 korun v případě menší varianty, popřípadě za 6 290 korun v případě větší varianty. Tyto ceny jsou dle mého názoru naprosto šílené a osobně bych si pět let starý produkt za takovou cenu nekoupil. Pro mnoho neznámých uživatelů se ale jedná o relativně zajímavou nabídku, alespoň na první pohled, jelikož nejnovější modely vychází zhruba dvakrát dráž. Pravdou ale je, že pořízením těchto Apple Watch rozhodně neušetříte, ba naopak proděláte. Například použité Apple Watch SE, které již nabízí novější design a více funkcí, seženete od 3 990 korun.

Použité Apple Watch koupíte zde

1520_794_Apple_Watch_SE

Související články

Dnes nejčtenější

.