Zavřít reklamu

Diskuze k článku

Zpět na článek

  Proč by měla být baterie rychlým nabíjením devastována? A ještě k tomu “logicky”. Intuice né vždycky rovná se logika.

  Možná proto, že rychlonabíjení baterie likviduje daleko víc než nabíjení pomalé?

  Jiří Filip: V odkazovaném článku zmiňujete i škodlivost bezdrátového nabíjení. Co dělám špatně, když mám u 11Pro po cca roce a půl používání s denním bezdrátovým nabíjením kondici baterie 96%? A před tím takřka tři roky iPhone 8 a prodával jsem ho s 88% kondice baterie?

  Špatně neděláte nic, nabíjení je totiž dost i o „odolnosti“ akumulátoru, který nabíjíte. Osobně jsem měl donedávna iPhone XS, u kterého jsem třeba za půl roku používání srazil kapacitu baterie bezdrátovým nabíjením ze 100 na 95 % (pak už se ale celkem držela). Teď mám 13 Pro Max, nabíjím tou stejnou bezdrátovou nabíječkou a jsem stále na 100 % kapacity baterie.

  … ale PRECO, on sa pyta PRECO! … za 3 sekundy v Googli si nasiel len svoj stary clanok, kde ani len slovkom nezmienujes preco to tak je, len konstatujes, ze to tak je, ale to vsetci predsa vieme!

  Jiří Filip: Ono to možná bude i o algoritmu, který opotřebení baterie měří. U té osmičky jsem měl 100% snad půl roku, pak to teprve začalo klesat. U jedenáctky to po dvou měsících kleslo na tuším 91% a byl jsem hodně nervózní. Pak vyšla aktualizace iOS a najednou byla kondice 99%. Vzhledem k nepravidelnosti svého režimu nepoužívám chytré nabíjení, používám no name bezdrátovou nabíječku. Drátová nabíječka co mám má 15W a mám i výkonnou PD nabíječku s 30W, ale rozdíl mezi 15W a 30W prakticky nevidím. Mám pocit, že iP bohužel PD standard nepodporuje.

  Tak těch důvodů proč je to špatně je víc.
  1/ rychlejší proces nabíjení způsobuje větší ztrátové teplo, vzniká více oxidů na elektrodách baterie a tím dochází k rychlejšímu opotřebení, a další
  2/ cím vyšší je přenesený výkon, tím je náročnější ho přenést přes mechanické pohyblivé spoje – konektory. Stačí malé znečištění, nebo oxidace (u vodotěsných přistrojů velmi časté, neboť zákazníci tento “detail” neřeší!) a ihned může dojít vlivem vyššího odporu k zahoření konektoru. A že jsem takových ve své praxi viděl!
  A najde se toho víc.

  Ja mám rok aj 3 mesiace 12 Pro max. 80% nabíjaný len 5W nabijackou a 20% 20w. Nehovoriac o tom že ho cez 80% nenabijam často. Napriek tomu kondícia batérie iba už 89% čiže u bežných užívateľov musí mat potom už 80 inak si to neviem vysvetlit..

  to je divne, ja jedu 11 pro max vyhradne s 5w nabijeckou maximalne do 80% kapacity a stale 100% baterie, pribalenou 18w nabijecku jsem nikdy ani nevybalil z krabice

Vložte vlastní komentář

celý text

Související články

Dnes nejčtenější

.