Zavřít reklamu

Apple Watch jsou naprosto skvělé – jejich pravé kouzlo ale poznáte až v případě, že si je pořídíte. Mnoho jedinců uvádělo, že nechápou význam pořízení jablečných hodinek, jakmile se to v nich ale zlomilo a pořídili si je, tak okamžitě změnili názor. Pomocí Apple Watch můžete primárně sledovat svou aktivitu a zdraví, kromě toho se jedná o prodlouženou ruku iPhonu. Funkcí, které hodinky od Applu umí, existuje opravdu nespočet – některé jsou známé více a některé méně. Pojďme se společně podívat na celkově 10 tipů pro Apple Watch, o kterých jste možná nevěděli. Prvních 5 naleznete přímo zde, dalších 5 pak zobrazíte pomocí odkazu níže na našem sesterském magazínu Jablíčkář.

DALŠÍCH 5 TRIKŮ ZOBRAZÍTE KLEPNUTÍM ZDE

Ovládejte vzdáleně fotoaparát iPhonu

Určitě už jste se někdy ocitli v situaci, kdy jste potřebovali na dálku vyfotit nějakou fotografii. Nejčastěji se v takové situaci ocitnete při skupinovém focení, kdy se jeden člověk musí obětovat a fotit. To už je ale s moderními technologiemi dávno pryč, a pokud máte Apple Watch, tak můžete na dálku vzdáleně zachytit snímek z iPhonu. Postup je jednoduchý – stačí iPhone umístit na správné místo, a poté na Apple Watch spustit aplikaci Fotoaparát, kde můžete snímek zachytit, popřípadě také změnit některá nastavení.

Nechte si rozpoznat skladbu

Pokud byste si před několika dlouhými lety chtěli nechat rozpoznat skladbu, museli byste tak učinit nejspíše napsáním slov textu do vyhledávače – a mnohdy ani tohle neskončilo úspěchem. V moderní době už ale existuje Shazam, který nyní patří pod Apple a je přímo součástí jablečných operačních systémů. Pokud byste si na Apple Watch chtěli nechat rozpoznat skladbu, tak stačí využít Siri. Podržte tedy digitální korunku, čímž Siri vyvoláte, popřípadě jen vyslovte aktivační příkaz Hey Siri. Následně řekněte frázi What song is this a vyčkejte na rozpoznání.

Změňte zvukový výstup

Využíváte pro poslouchání hudby na Apple Watch, například při sportování, různá sluchátka? Pokud ano, tak si můžete velice jednoduše změnit, na která z nich bude z Apple Watch zvuk posílán. Pro jednoduchou změnu zvukového výstupu stiskněte na Apple Watch digitální korunku, a poté v seznamu aplikací najděte a rozklikněte tu s názvem Právě hraje. Jakmile tak učiníte, tak vlevo dole stiskněte ikonu AirPlay a následně už si klepnutím níže vyberte, která sluchátka chcete využívat.

Odpovídejte na zprávy rychle a jednoduše

Na notifikace z chatovacích aplikací můžete jednoduše odpovídat přímo z vašeho zápěstí, bez nutnosti toho, abyste se dotknuli vašeho iPhonu. Pokud vám nějaká notifikace, například z nativní aplikace Zprávy, přijde, tak můžete sjet níže a vybrat si jednu z předpřipravených rychlých odpovědí. Pokud klepnete do políčka pro napsání zprávy, tak můžete jednoduše odpovědět diktováním, popřípadě pomocí emoji. Mnoho zpráv tak odbavíte jednoduše přímo z Apple Watch.

Ztište jakékoliv oznámení

Dost možná se občas ocitnete v situaci, kdy vám přijde oznámení v nějakou ne úplně vhodnou dobu. Uživatelé Apple Watch v takové situaci často mačkají všemožná tlačítka a snaží se zvuk jakkoliv vypnout. Věděli jste o tom, že postup pro ztišení jakéhokoliv oznámení, včetně budíků, hovorů, minutek apod., je jednotný a nesmírně jednoduchý? V situaci, kdy chcete vaše Apple Watch okamžitě ztišit, tak stačí, abyste je zakryli dlaní. Tímto ihned dojde ke ztišení a navíc k tomu se vypne také displej, což se může hodit třeba v kině nebo divadle. Tuto funkci je možné (de)aktivovat v aplikaci Watch, kde přejděte do Moje hodinky → Zvuk a haptika, kde už jen přepněte podle potřeby přepínač u možnosti Ztišit přykrytím.

Související články

Dnes nejčtenější

.