Zavřít reklamu

Diskuze k článku

Zpět na článek

  Dobrý den, můžu se prosím Vás zeptat, kde jste v aplikaci Hue našel scény podporující adaptivní osvětlení podle denní doby? Nic takového se mi nepodařilo najít. Nastavení světel a možnost přidání scén podporujících adaptivní osvětlení vidím pouze v HomeKitu.
  Předem děkuji za odpověď.

  Já osobně mám problém s natavením automatizace přímo v domácnosti (app od HUE jsem zatím nezkoušel).

  Příchod domu v určitý čas = rozsvícení světel funguje bez problému.

  Ale pokud domov opustím, světla v bytě nezhasnou, ať se snažím jakkoli :-(

  Je pravda, že philips hue jsou top. Zkoušel jsem i levnější Ikea osvětlení nemá tak živé barvy a philipsu se nemůže rovnat. Co na Philips Hue nesnáším je Bridge – pro mě je to škaredá krabička s ještě horším adaptérem, které musí být zapojená přes LAN do routeru.

  Přesně to, co autor psal v článku jako výhodu Philips Hue se dá vztáhnout na řešení, které používám já a to Vocolinc, Eve, Netatmo, Fibaro a Yale, akorát že tyto věcičky komunikují přímo a nepotřebují žádný bridge. Resp. onen bridge je v mém případě Apple TV + HomePod Mini pro pokrytí celého domu. Za největší výhodu považuji, že tyto věci komunikují bez přídavného bridge a i když uznávám, že je asi potřeba kvalitnější router než TP Link za „pětikilo“, aby nedošlo k zahlcení, tak to funguje skvěle. A v případě výpadku proudu světla a vůbec vlastně všechno jde do původního stavu, tedy zhasnuté světlo zůstane zhasnuté, fialově svítící na 30% se rozsvítí fialově na 30% atd. Aplikace od výrobce používám pouze občas pro kontrolu aktuálnosti FW, jinak používám nativní Domácnost + Siri a funguje to skvěle včetně chytrého zámku, termoventilů a vůbec všeho. Když odejdeme všichni pryč, tak se stáhne topení, zhasnou se zapomenutá světla a zamkne se, když se kdokoliv vrátí, tak se nastaví původní teplota, odemknou se dveře, podle denní doby se rozsvítí některá světla, zapne se aroma difuzer (škoda, že si sám neumí doplňovat vodu a vůni :-) ) a když je léto a moc horko, tak se zapnou ventilátory. Chytrá domácnost nejsou jen světla, navíc žádný výrobce nenabízí třeba celý lustr, takže my máme Fibaro Single Switch v každém vypínači a umožňuje to používat klasická světla, klidně z Lidlu, jak přes Siri/HomeKit tak i pevným vypínačem.

  Doufám, že článek bude mít i pokračování a mohl by třeba někdo napsat článek s jiným řešením, určitě by se to hodilo jako inspirace a i já bych ráda nasbírala inspiraci na další možnosti, protože chytrá domácnost se mi hodně líbí. Ale fakt to nejsou jenom světla.

  Ja k napojeni vseho pouzivam Node-RED. Muzu tak snadno napojit vlastnorucne udelana cidla, aktualni pocasi, polohu Slunce. Starou Samsung i Sony televizi. Napojil sem takhle i zaluzie. Diky tomu mebude problem napojot comoliv do existujicoho systemu.

  Já teda nevím ale aplikace pro android neumí nic. Slušně nastavení umožňuje až placená aplikace all4hue. Ovládání světel v koupelně přes chyrou zásuvku(vestavěné led do zrcadla) není možné nastavit na základě vstupu z pohybového čidla. A ještě ovládání pomocí vypínače. Asi pro Jabko je aplikace lepší.

Vložte vlastní komentář

celý text

Související články

Dnes nejčtenější

.