Zavřít reklamu

Jednou z největších událostí včerejšího dne bylo minimálně pro Českou republiku oznámení data spuštění a ceny „nové“ služby HBO Max, která je de facto nynější HBO GO na steroidech. Za přívětivou cenu totiž nabídne stávající obsah HBO GO spolu se spoustou dalších kvalitních snímků, které milují miliony diváků po celém světě. A jelikož vás dle všeho HBO Max skutečně zajímá, připravili jsme si na dnešek 10 nejčastějších otázek a odpovědí, které jste nám v uplynulých hodinách pokládali (a které se shodují i s FAQ na českém HBO Max).

Co to je?

HBO Max je streamovací služba nahrazující v nabídce HBO nynější GO. Jedná se de facto o filmo/seriálotéku nabízející spousty pořadů jak originálních, tak od světových filmových studií. Oproti HBO GO toho nabízí více, byť se jedná principiálně o totéž. Dá se tedy říci, že HBO Max je jakýmsi HBO GO na steroidech. 

Kdy dorazí služba do Česka?

HBO oznámilo, že v České republice službu spustí 8. března 2022 a nahradí jí tak HBO GO. 

HBO Max

Co se stane se stávajícím předplatným HBO GO?

Pokud si nyní předplácíte HBO GO, bude vám v první den dostupnosti HBO Max účet automaticky převeden právě na HBO Max s tím, že HBO GO de facto stejným dnem zanikne (respektive se změní na HBO Max). Podle informací z Facebooku HBO se pak vaše stávající předplatné automaticky poníží ze 159 Kč na 132 Kč měsíčně.

Co dělat, když je HBO GO předplacené prostřednictvím operátora?

Platí to, co v předešlém bodě – tedy že HBO GO bude automaticky převedeno na HBO Max bez jakéhokoliv poplatku. S detaily ohledně převodu by se vám pak měl ozvat samotný operátor, který se s vámi domluví na podrobnostech například ohledně ceny a tak podobně. Obecně se však dá předpokádat, že zlevní.

Jak se do služby zaregistrovat?

Registrace do služby bude oficiálně spuštěna až v den jejího spuštění – tedy 8. března 2022. Platí však, že stávající účty HBO GO budou na HBO Max převedeny, což jinými slovy znamená, že se můžete de facto již nyní do HBO Max, byť nepřímo“ zaregistrovat s tím, že pak už jen počkáte na automatické převedení. Je nicméně třeba počítat s tím, že při registraci se zavážete k placení, takže pokud vás láká až HBO Max a nikoliv už HBO GO, je lepší počkat až na březen.

Kolik zde bude stát? 

Cena HBO Max v České republice je velmi příjemným překvapením. HBO ji nastavilo konkrétně na 199 Kč měsíčně, avšak s tím, že pokud si jej začnete předplácet v období od 8. března do konce téhož měsíce, budete za něj platit měsíčně jen 132 Kč s tím, že tato sleva (tedy 33 %)  vám bude zachována po celou dobu jeho předplácení. Jedná se tedy o extrémně výhodnou nabídku – tím spíš, když za nynější HBO GO je účtováno 159 Kč a to toho obsahuje oproti verzi Max méně.

Co se stane s televizními kanály HBO?

Absolutně nic. Streamovací služba HBO Max poběží paralelně vedle nich, jako tomu bylo nyní i s HBO GO. Samozřejmě pak platí, že co na nich uvidíte, to bude k dispozici i přímo v HBO Max, takže se ve výsledku není třeba jakkoliv omezovat nutností sledovat ve správnou chvíli televizi.

Je třeba stáhnout novou aplikaci pro sledování?

Ano, ke sledování HBO Max bude třeba mít staženou novou „speciální“ aplikaci, jako je tomu i u HBO GO. Co se pak týče aplikace HBO GO, přes tu už logicky obsah sledovat nepůjde, takže ji budete moci ze svých zařízení rovnou odinstalovat. Aplikace bude dostupná na všechny platformy, na kterých nyní naleznete i HBO GO – tedy App Store ani Google Play chybět nebude.

Co je ve službě k dispozici? 

Výčet jednotlivých pořadů v HBO Max by byl velmi dlouhý. Obecně platí, že vše, co naleznete nyní v HBO GO, je k dispozici i v HBO Max. K dispozici bude rovněž produkce Warner Bros., DC, Cartoon Network a tak podobně. Vybrané tituly budou k dispozici ve 4K a co víc, filmy od Warner Bros. budou na HBO Max k dispozici už 45 dní po premiéře v kinech a to bez jakéhokoliv příplatku. 

Jak to bude s uživatelskými profily, souběžným sledováním na více zařízeních či stahováním?

Ano, uživatelské profily po vzoru Netflixu budou v HBO Max k dispozici, díky čemuž tak bude personalizace filmů a seriálů mnohem lepší než je tomu nyní. Vytvořit půjde celkem pět profilů pro děti i dospělé, u který bude služba dle vašich preferencí doporučovat obsah na míru. 

Možnost souběžného sledování služby na vícero zařízeních je samozřejmostí. Ostatně, bez této vychytávky by zřejmě ani nemělo zavádění uživatelských profilů příliš velký smysl. Službu půjde sledovat až na třech zařízeních současně a to bez jakýchkoliv omezení. 

Služba bude závislá stejně jako všechny typově stejné služby na připojení k internetu, avšak je třeba jedním dechem dodat, že k dispozici bude možnost snímky stáhnout a na místech bez připojení si je přehrát offline, tedy bez nutnosti připojení. 

Dnes nejčtenější

.