Zavřít reklamu

Diskuze k článku

Zpět na článek

  Super článek. Se žárovkami Hue mám dobře zkušenosti. Oproti jiným co jsem zkoušel fungují stoprocentně, nikdy jsem například neměl problém s výpadky nebo zpožděním… Jen ta cena. Ale za kvalitu se prostě musí platit.

  S Philips Hue jsem začínal. Nyní od něj přecházím na Tuya. Hue je poměrně drahé, poměr cena/výkon je horší a nenabízí tolik zařízení jako Tuya. K Hue hubu nepřipojíte nic jiného než Hue zařízení, typicky žárovky. Chytrá domácnost ale zahrnuje kromě světel i vytápění/klimatizaci, ovládání žaluzií a dalších spotřebičů. S Hue nemožná věc.

  Dobrý den já mám jen dotaz. Nezahlti tuya systém wifi? Protože tuya systém nemá (nevím z jakého důvodu) zigbee nebo jinou vlastní bránu. (zatím mám tuya zařízení jenom dvě světla takže mě to netrápí ale vy jste psal i o klimatizací, zaluziich atd. Tak mě to zajímá)

  Zatím provozuji 4 termohlavice, 8 žárovek, 3 tlačítka. Do toho nějaký ten notebook a telefony. Zatím žádný problém. Tuya podporuje i BLE zařízení, což je výborné pro mesh. Kdo chce chytrou domácnost opravdu budovat, doporučuji se podívat na Hass.io, kterým lze ovládat různorodé systémy současně. Dál doporučuji kanál na YT, tuším Paul Hibert Hometech, kde je jasně ukázáno na několika videiích proč se systému Hue vyhnout a neinvestovat do něj

  Opravte mě, pokud se pletu, ale Tuya nepodporuje HomeKit. V tom případě je to pro mě osobně s Hue absolutně nesrovnatelné, jelikož právě HomeKit je klíčová věc. To už bych si mohl koupit kdejakou žárovku z Lidlu za pár koru a byl bych na tom srovnatelně s Tuyou.

  Jde to propojit přes homekit i když trochu složitěji a navíc lidl používá výhradně systém zigbee takže propojení s hue žárovkami ale i ostatními je bezproblémové a s honekitem myslím pracuje taky a lidl píše že jeho Smart home jde napojit i na hue systém od Philipsu. (omlouvám se že to píšu znova ale předtím to nebyla prima odpověď)

  Nemusíte se omlouvat, chápu :) Každopádně jak sám v komentáři píšete, řešení je složitější, tzn. ne pro každého. Už tím je dle mého srovnání Hue s Tuya nemožné. Neberu vám jeho kvality a věřím, že s ním jste spokojen, ale přijde mi, že porovnáváme dva světy.

  Já bych měl rád ještě jeden dotaz. Vy chcete podporu homekitu z důvodu aby jste no ovládat zařízení přes siri nebo má homekit něco ještě navíc? Koukal jsem a pokud by to bylo pouze o fungování se siri tak to oficiální nálepku works with siri má ale pokud je mezi honekitem a works with siri rozdíl tak by jsem rád věděl jaký. Předem děkuji za odpověď

  Po googlení jsem objevil toto:
  Tuya works with Apple HomeKit using a Homebridge Hub. To set it up, Create a HOOBS account and Install the Tuya Lan plugin.

  Jde to propojit přes homekit i když trochu složitěji a navíc lidl používá výhradně systém zigbee takže propojení s hue žárovkami ale i ostatními je bezproblémové a s honekitem myslím pracuje taky a lidl píše že jeho Smart home jde napojit i na hue systém od Philipsu

Vložte vlastní komentář

celý text

Související články

Dnes nejčtenější

.