Zavřít reklamu

Diskuze k článku

Zpět na článek

  Nezaspal, psali jsme o tom x článků. Tohle je ale oficiální způsob přes nativní aplikaci.

  Do walletu to lze přidat už teď, ale funguje to jen když se v tecce udělá otisk obrazovky. Pak to ze screenshotu přidá do zdraví a peněženky. Přes scan nebo sdílení certifikatu z tečky to do peněženky nejde přidat.

  Nevím teda, jestli vaše reakce je na mě, ale píšu o nativním přidání. Když jsem certifikátu stáhl do mobilu, tak mi to neslo přidat do walletu jako nedůvěryhodný certifikat, ale jakmile jsem z tečky udělal otisk obrazovky a použil ho jako zdroj certifikátu, tak to slo přidat do zdraví i do walletu

  Prokázání se certifikátem po mně nikdo nechtěl tak 3 týdny a to jsem každý týden na hotelu a x-krát týdně v restauraci.

  Tak ja za celou dobu ten certifikat nikde nepotreboval , ani mi nikdo nikdy nerekl abych si nasadil respirator. Tak jen lituju toho ze jsem se nechal zbytecne ockovat .

  Po mě už to nikdo nechtěl 2 měsíce ;)

  Je načase se probrat a přestat hrát jejich hru a covid brát jako chřipku.
  Kdo se očkovat chce ať se očkuje, kdo chce nosit roušky ať je nosí ale ať k tomu nenutí lidi kteří s covidem nemají problém.

  mam to vo wallet od kedy ta moznost existuje, raz som sa tym chcel preukazat a nefungovalo naskenovanie, zapol som tecku a zrazu to fungovalo, takze pre istotu si tacku aj tak necham

  Bylo by vhodné upřesnit, že tato nová možnost Tečku rozhodně nenahrazuje. Jde o pořízení statické informace – certifikát jako pdf nebo obrázek už jste mohli mít v iPhone i předtím, popř. ve Wallet pomocí výše uvedeného způsobu.
  Tečka umožňuje propojení na ÚZIS, takže vám po aktualizaci dat ukáže aktuální stav – nové či exspirované očkování, testy…

  Jinak v mém případě proběhlo přidání certifikátu popsaným způsobem do Zdraví i do Wallet skutečně takto jednoduše a bez problémů.
  Ad „kvůli nějakým náležitostem na straně Ministerstva zdravotnictví, které by certifikáty pro Apple “znevěrohodňovaly”“ – jak si prosím autor představuje, že by přečtení QR kódu na statickém certifikátu bez propojení s ÚZIS mohlo MZ certifikát „znevěrohodňovat“, proč by to dělalo a proč zrovna pro Apple?

  Ještě aby tak šel nahrát vládou avizované digitální řidičák, technicak, obcanka, kartička zdrav. Poj ., …

  V tomto směru nemusíte mít obavy. Než budou vámi zmíněné doklady u nás digitalizované, bude už do iOS možné nahrát celý lidský genom.

  Az sa vam vybije baterka, urobite co?

  Jako zrovna ve chvíli kdy po mě bude chtít doklady policie až budu řídit? Že by mi v tu chvíli nešla ani nabíječka, nedobíjel alternátor nebo jak je to myšleno? Jestli se mi za poslední rok vybil mobil jednou a to vlastní blbostí tak je to hodně. Přestaňte používat tenhle ohraný argument. Stejné jako kdybych řekl „až si doma zapomenete peněženku, urobíte čo, ha?“

  Dodnes jsem ji nepotřeboval a myslím že u toho zůstane, kdo si chce hrát na semafor jeho volba.

  Presne tak – byla idelani doba vyselektovat podniky, kde majitele maji rozum a nevyhani sve hosty na zaklade nesmyslu – ted uz vim, kam urcite chodit nebudu. Nastesti rozumnych podnikatelu je vic, nez dost.

  Přesně tak, jak se píše v diskuzi. Certifikát ve Wallet může už dnes mít každý, kdo chtěl. Apple se bohužel probudil a najednou chce Evropanům „ulehčit život“: A to v době, kdy se pomalu evropské země začínají omezení opět zbavovat. Stejně tak je ze strany Apple vtipná pomoc odemykat iPhone i s nasazenou rouškou. Zaspali.

  No a až tam nacpeme všechno a nebudeme správně servilní v podpoře zájmů USA tak nám to všem zablokují :) Celkem by mě zajímalo jaké má Apple možnosti a co všechno by mi dokázal vzdáleně zablokovat, smazat, vypnout…

  Popravdě – tečka je lepší než toto. Mohu se do ní přihlásit přes Identitu občana a díky tomu se jakákoliv změna v mém stavu prakticky okamžitě aktualizuje. Naskenovaný QR kód je na prd.

  Obecně je nesmysl věci zdvojovat. Pokud tedy něco umí nativní aplikace, není potřeba stahovat hromadu dalších. V podstatě mi vystačí nativní aplikace od Apple a zbytek co Apple neumí (nebo to na webu není optimalizované) si stáhnout. Pokud by se certifikát měnil co týden, asi bych to pochopil, ale kvůli půlroční aktualizaci? To Wallet nahradí hravě.

  Dakujem za clanok, jeden z tych uzitocnejsich. Nerozumiem sice vlne odporu ktora tu v komentaroch nastala, mna osobne podpora nativneho certifikatu potesila, je to urcite lepsie riesenie ako pofiderne sluzby 3 stran napriek tomu ze ho sam vyuzivam.

Vložte vlastní komentář

celý text

Související články

Dnes nejčtenější

.