Zavřít reklamu

Diskuze k článku

Zpět na článek

  Nedával bych do displeje, ale ve sleep buttonu si ho představit dokážu. Zkušenost z nového ipadu air sice nemám, ale ohlasy jsou poměrně dobré. Takováhle kombinace Face ID a Touch ID by mohla fungovat hezky. Upřímně řečeno samotné Face ID není zas taková pecka…

  Podle mě Face ID pecka je. Odemknutí telefonu pouhým pohledem je mnohem rychlejší a pohodlnější než otiskem. Nebo když mám iPhone položený na stole a přijde mi zpráva, stačí se na něj jen podívat a vidím kdo a co píše – telefonu se nemusím ani dotknout. V případě, že bych u něj nebyl, tak cizím se nezobrazí nic.

  Dva roky rousek nebyly k FaceID zrovna pratelske ;-)
  Pri placeni na terminalech s nesikovne umistenym NFC je tahle technologie prinejmensim neprijemna, k odemykani telefonu v aute pak vylozene nebezpecna.
  Ano, vsechno resi hodinky, ale nemohl by si relativne drahy telefon poradit sam?
  Navic cela rada vyrobcu umi obe tyto technologie.

  Nejdal je s implementací Samsung a že by to nějak fungovalo, tak to rozhodně potvrdit nemůžu. Rekl bych že každý 3 pokus o odemčení prstem na Samsungu musím opakovat. To mluvim o modelech s ultrazvukovou čtečkou (s20,s21, note20..) modely s “kamerou” jako třeba řada A nebo s20fe které z řady A konstrukčně vychází, je to ještě horší.

  Já odemknu Samsung napoprvé a je to okamžité, přiložím prst a odemčeno. Na svém iPhonu 13 mám 2x obličej a ve tmě, nebo šeru, nebo když je tel. trošku nakloněný tak skoro vždy musím zadávat kód, čtečka xichtu nefunguje v normální situaci funguje tak na 90%. Takže taky nic moc! Jestli na tom Apple zapracuje, budu jedinĚ rád. Uvítal bych, kdyby xychtID fungovalo v jakékoli poloze iphonu, např. na ležato, nebo když mám mobil nakloněný.
  Jinak jsem moc rád, že Apple touchID definitivně zařízl. Jestli by to kopíroval od konkurence, dopadlo by to jak se vším co Apple vykrádá z Androidu. Bylo by to pouze omezené a polofinkční!

  Tak tohle nikdy nepochopím. FaceID je přece úplně jedno jestli je člověk ve tmě nebo na světle. Jen musí mít otevřené obě oči a dívat se na alespoň trochu na otevírané zařízení. Na sklonu také moc nezáleží. Já občas jedno oko přivírám a pak mne to nepustí dal. :)) ale jinak jsem rozdíl mezi otevíráním za světla nebo ve tmě nezaznamenal. Je to proste úplně jedno. Jen rouška dělá problémy, ale mám apple watch. Tedy mně touchID rozhodně nechybí.

  Stačilo prečíst …ve tmě nebo v šeru… proč proboha mají nějací sedmilháři nutnost komentovat něco co nikdy neměli v ruce … Face id okamžitě naprosto návykové, otisk mi od doby používání oproti tomuhle přijde už jako pravěk.

  Ja som mal s21ultra a otlačky prstov brala úplne bez problémov, Aj s velkostou plochy som bol spokojný a nemusel som sa ani nejak extra sústrediť pri zadávaní.
  Naopak Face ID som mal na XR,11 a teraz 13pro a riešenie by to bolo fajn kebyže nie je z biometrie ako jedine. Navyše počas pandemie je Face ID jedna katastrofa…

  kdyz nezalezi na sklonu, tak na otoceni urcite. Rano pri budiku kdyz sem rozchrapany je face id na pikacu pokud neni telefon natocen ve zvisle poloze ke ksichtu.

  FaceID je supr, pokud nemusim mit respirator, coz ted musim mit prakticky vsude :-( Uz jsem si kvuli tomu koupil novy Garmin Fenix, abych mohl be z problemu platit v obchode, i kdyz by mi stary v pohode stacily :-(

  On s tím někdo počítal? Vždyť je to stará a nepotřebná technologie, dobrá tak leda do Lagdroidu, tam výrobci dodnes nedokázali okopírovat dokonalé FaceID (ne selfie kamera v “průstřelu”, co ji oblbne fotka opravdu není FaceID 😉). Nevím, kde bych touchID vůbec využil, když mám nedej bože respirátor, nebo lyžařské brýle na xichtě, odemykám  iPhone pomocí  Watch a funguje to naprosto bez problémů. Není potřeba se vracet v čase.

  Proč tu, podle tebe zastaralou technologii, dala jabloň do nejnovějšího ipadu? :-D Proč by někdo kopíroval blbost jménem face id, když je v dnešní době úplně na lejno? :-D

  Jsem sám, komu FaceID vadí kvůli tomu, že musím VŽDYCKY vytáhnout nahoru zamykací obrazovku, abych se dostal na plochu? To je tak neskutečně otravný… Kdyby se telefon odemkl přes FaceID a rovnou se objevila plocha, tak by FaceID byla bezkonkurenční paráda. Ale tím, že mi Apple nedá možnost volby a já tak musím pokaždé vytahovat zamčenou obrazovku, mě neskutečně sere. A to je důvod, proč by mnoho lidí preferovalo TouchID. Nemluvě o tom, že v době nošení roušek by to byla opět velmi žádoucí možnost volby. A skutečnost, že to není tak sofistikovaná technologie by byla mnoha lidem u prdele, z hlediska bezpečnosti je naprosto dostatečná. Apple vnucuje lidem, že správně je jen jeho názor. K tomu by potřeboval ovce, ale těch se evidentně najde dost a dost.

  Nejsi, také bych chtěl, aby se zobrazila plocha (nebo mít možnost si vybrat) a TouchID by bylo fajn to tlačítka, teď když platím všichni vidí můj PIN :)

Vložte vlastní komentář

celý text

Související články

Dnes nejčtenější

.