Zavřít reklamu

Diskuze k článku

Zpět na článek

  Tak už vidím, jak kdejaký Franta kontroluje routery nebo switche svého providera, které má provider někde ve sklepech nebo na střeše. Obecně s článkem souhlasím, ale zrovna tato část je hodně velký nesmysl. Každý uživatel má možnost ovlivnit pouze to, co je od zásuvky/kabelu v jeho bytě. A většina lidí koupí ten nejlevnější router/wi-fi router, protože nevidí zásadní rozdíl v těchto zařízeních. Dokud při prvotním připojení k síti budou lidé upřednostňovat cenu instalace a ne kvalitu, tak se to stejně nezmění. Jak chcete někomu odůvodnit, proč dostává router za 6.000.- když soused ho má za 500.- :D

  Restarty routerů jsou kapitola sama pro sebe. Pokud si projedu všechny sítě u mě v baráku, tak vidím i routery, které běží nepřetržitě 800 dní. A to jsou kaše za 300.- Sám už se restarty nezabývám od té doby, co používám Ubiquity. Jediné restarty jsou po aktualizaci firmware.

  Samozrejme jak je uvedeno v clanku se to tyka switche a routeru co mate doma…

  Ale píše se:
  „Problém je pak v tom, že často nemáte ani tušení o tom, že někde ve skříni u pojistek nebo ve stupačkách může být ukrytý také další router přímo od poskytovatele. Ten pak může jednak bránit využití plné rychlosti tím, že je zde již pár let bez jediné aktualizace a restartu, ale také může být zkrátka zastaralý a nedisponovat dostatečnou propustností.“

  Tak to asi není zařízení, co máme doma.
  PS.: Nejsou to stupačky, ale stoupačky. :D

  @Roman Zavřel
  O pojistkách nebyla řeč. Jedinou stupačku, kterou můžete doma mít, je na komíně nebo pokud jste horolezec nebo popřípadě motorkář (traktorista, …)
  Cituji z CZ pravidel:
  „V češtině se můžeme setkat se slovy stoupačka i stupačka. … Zatímco významem podstatného jména stoupačka je „stoupací trubka vedení“, slovo stupačka označuje buď jednoduché stupátko (např. u motorky či nákladního auta), anebo lezeckou pomůcku, která se upevňuje k botám (např. horolezecká stupačka s železnými hroty).

  To není o kopírování textu. Snažil jsem se Vám slušně vysvětlit rozdíl v těchto slovech. Každý muže udělat chybu a člověk, co píše články jako Vy, jich muže statisticky udělat daleko více než třeba já, který nepíše – nevytváří obsah, ale v podstatě jen konzumuje obsah webu.

  Zdravím. Roky jsem dělal do IT. Když začal kovid a manželka, já i jedna dcera jsem zůstali doma hned jsem zjistil jak pomalé mám síťové prvky. Veškerou kabláž mám cat6. Internet mám od UPC. V první fázi jsme zjistil, že „herní“ wifi router od asusu je možná dobrý na hraní ale na datový tok 3 lidí v pracovním režimu. Takže jsem to přepracoval. V současnosti mám 500/40 od UPC s jejich modemem. Tan má dhcp s dmz na router mikrotik RB760iGS který má fw, dhcp, time server. Na něj je připojen MIKROTIK RBcAPGi-5acD2nD jako AP na wifi. Router po optice je připojen do obýváku kde je switch d-link 24 portový pro připojení televize, nas, přehrávačů. Z reouteru pak vede lajna do každého pkooje kde je vlastní buď d-link nebo cisco switch pro dalčší zařízení. V obýváku je pak jako AP ten původní wifi router Asus. V jednom pokoji kde teĎ úřaduje manželka je další AP od mikrotiku (přes panely se blbě prostřeluje signál) proměřeno že wifi nejde ven z bytu ani 5 metrů a síť teď zvládá jakýkoliv stress test.

  Jirka super, přesně o tom co jste napsal je ten můj článek, bohužel jak vidíte ne všichni jej na rozdíl od vás pochopily. P5esně tak jak píšete, stačí investovat pár tisícovek do síťových prvků, pár desítek minut do nastavení a aktualizací a vše může běžet na úplně jiné úrovni tak jako u vás. Díky za váš komentář!

  Zdravím. Ještě doplním, že švára je na tom ještě hůř. Dvě děti na distanční výuce manželka a on na home office a na to mu musí stačit pouze wifi router od UPC ten stejný jako já mám jen jako modem. Poradit si nenechá a spoléhá na to, že wifi mu prostřelí nosný panel mezi obývákem a dětským pokojem. a myslí si, že novější notebooky pro děcka to všechno vyřeší..s tou vestavěnou anténou wifi….

Vložte vlastní komentář

celý text

Související články

Dnes nejčtenější

.