Zavřít reklamu

Diskuze k článku

Zpět na článek

    Co si budeme povídat, hesla jsou někdy dost pakárna. Co bych dal za unikátní čip pod kůží, čtečku u notesa, v práci, místo karty, prostě všude, kde se vyžaduje heslo a bylo by vymalováno. Při zakládání účtu někde na netu zadat login a pípnout čipem a bylo by.

    Zdravím. Nějakých 20 let jsem se zabýval IT bezpečností ve státní správě. Pracoval jsem tak s informacemi vysokého stupně ochrany. Uživatele jsem školil aby používali jednoduché ale nikdy, žádným způsobem nezjistitelné heslo. Podělím se s vámi o jeho tvorbu:
    dnes je ? 14.12.2021. heslo tedy bude: „014.prosince2021“. Na vás je aby jste si vybrali která dvě písmena budou velká. Například ProsincE, nebo PRosince, nebo pROsince, nebo prosinCE. a mezi prosince a 2021 můžete dát tečku, čárku, mezeru. Když se i tento způsob vytváření hesla utvoříte pak vězte, že se vám do účtu nedostane ani počítač google i kdyby 1000 let šrotil hesla. No a když ještě měsíc použijete krajovým názvem a nebo uděláte heslo „šalinónaprýgl“ tak to nedokáže rozluštit ani ostravák.

Vložte vlastní komentář

celý text

Související články

Dnes nejčtenější

.